Ülkemizdeki COVID-19 önlemleri yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
Fahrettin Koca elinden geleni yaptığını düşünüyorum , gerisi Allahın işine kalmış.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
HErkesşn sorduğu o soru
Diğer ülkelere göre şuan iyi gibi duruyoruz, buda önlemlerin dış ülkelere göre daha iyi olduğu anlamına gelir.
Ama yeterli mi, bana kalırsa değil.Yeni vakalar bitene kadar süreci genişletmek yerine iyicene kısıtlamalı ve tez elden kurtulmaya bakmalıyız.
Biz eğer kısıtlamaları gevşetirsek ve 2. dalga vurursa bu sefer geri başa döneriz hatta başı geçtim çok daha kötü bir duruma bile gelebiliriz.

Latiroz Kaipa

Müdavim
Reaksiyon puanı
636
Şahsen devletimiz ve sağlık bakanlığı çok iyi çalışıyor İnşallah en kısa sürede bitecek.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Birinci dalga bitti aman ikinci dalgadan korunalım diye bir algı var, birinci dalganın bittiğini düşünmüyorum, bu gidişle de avmler açıldığı andan itibaren sonuç çok sıkıntılı olabilir

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Kuzey Kore gibi yapmalıdık. Virüs te sahibiyle birlikte hemen yok olurdu.

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Sağluk Bakanlığı COVID önlemlerini daha ilk vaka görülmeden almaya başlamıştı, iyi de çalışıyor ama halkımız yapmıyor, hâlâ bu konuda bilinçli değiliz. COVID'e yakalanan hastayı ziyaret edecek kadar da bilgisiz ve bana bir şey olmaz kafasındayız.

Ama şu noktayı eleştiriyorum ki, kısıtlamalar bence erken gevşetildi. Özellikle salgın iyice azalmadan kuaför, berber ve alışveriş merkezleri gibi kapalı ve sürekli temas hâlinde olunan mekânlar açılmamalıydı. 2. ve hatta 3. dalga gelirse durum feci olur.

Glenkee

Asistan
Reaksiyon puanı
41
corona türkiyedeki ilk vakası çıkar çıkmaz karantina uygulansaydı böyle olmazdı ama fahrettin hocamızda elinden geleni yaptı
Aynen uçuşlar ilk seferde iptal olsaydı iç turizm veya iç seyehatte kısıtlamalar olmazdı ama olsun durum yine de iyi idare edildi