Ufuk Uras: Darbeciler bu küstahlığı nereden alıyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alemci_Dayı

Profesör
Katılım
25 May 2008
Mesajlar
1,532
Reaksiyon puanı
16
Puanları
0
Ufuk Uras: Darbeciler bu küstahlığı nereden alıyor?

ufukuras.jpg


ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, emekli
paşalar dahil şöhretli kişilerin gözaltına
alındığı Ergenekon Operasyonu konusunda
çarpıcı açıklamalar yaptı.Gazeteci Ömer Şahin'in hazırlayıp sunduğu Kanala TV'deki "Görüş Farkı" programına katılan Ufuk Uras, darbe heveslilerine sert çıktı:" Çeteler bu cesareti , küstahlığı nereden alıyor?Bu ülke dingonun ahırı değil? Herkes haddini bilmeli" diyen Uras, Ergenekon operasyonuna karşı çıkanları ise ağır sözlerle itham etti:"Bu süreçten kim rahatsız oluyorsa suçüstü yakalanmıştır. Mutlaka bu süreçlerle doğru ve ya dolaylı bağlantıları vardır. Demokrasiyi savunmaktan kimse rahatsız olmamalı"

Sadece Emekliler Değil, Resmi Darbeciler de Kazınsın

Ergenekon soruşturmasının sonuna kadar götürülmesini isteyen Ufuk Uras, darbe yapılanmasının içinde olan görevlilere de dokunulmasını istedi. Darbecilerle mücadeleyi "kanser" hastalığına benzeten Uras'ın sözleri şöyle:" :" Başımıza ne geldiyse darbelerden geldi. Bu kanser hastalığı gibidir. Kenarından dolaşarak olmaz. Merkeze gelinmeli. Sadece emekliler üzerinden değil, bu sürecin parçası olan resmi görevlileri de kazımak gerekir. Kazımazsınız yeniden biter". Ufuk Uras, bütün vatandaşları topyekun bir şekilde darbelere karşı çıkarak demokrasiye sahip çıkmaya çağırdı.

Sivas Olaylarında Darbeci Parmağı

Ufuk Uras, Türkiye'de yaşanan provakatif olayları darbe peşinde koşan çetelerle irtibatlı görüyor. Buna örnek olarak Sivas olaylarını gösteren Uras, yaşanan acı olayın devlet içindeki çetelerin işi olduğunu savundu. Uras, "Bunlar münferit vaka kabul edilemez. Planlı, programlı bir şekilde ülkeyi istikrarsızlaştırmaya yönelik arayışların bir parçasıdır" dedi.

Sarıkız, Haftaya Meclis'e Geliyor

ÖDP lideri Uras, Sarıkız ve Ayışığı isimli darbe girişimlerini Meclis gündemine taşımaya hazırlanıyor. Bu konuda araştırma önergesi hazırlayan Uras, sonunda imzaları tamamladı. AKP'li Hüsrev Kutlu ve DTP'lilerin desteğiyle şu anda 22 imzaya ulaştığını söyleyen Uras, bir hafta daha bekleyerek imza sayısını artırmayı hedefliyor.

Bir Baykal, Bir de Kraliçe Elizabeth Kaldı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı da sert sözlerle eleştiren Ufuk Uras, " 1960'larda kısa pantolonlu çocukken Baykal vardı. Şimdi yine var. O dönemden bir Kraliçe Elizabeth kaldı, bir de Baykal. Bizim dut yemiş sosyal demokratlara ihtiyacımız yok" dedi.

03 Temmuz 2008, Perşembe​
KaynaK
 

tugbagaleri

Profesör
Katılım
13 May 2006
Mesajlar
2,224
Reaksiyon puanı
44
Puanları
38
Sol kimliği Ufuk Uras uzerinde daha güzel duruyor..
 

Alemci_Dayı

Profesör
Katılım
25 May 2008
Mesajlar
1,532
Reaksiyon puanı
16
Puanları
0
Ufuk Uras'ın siyasi görüşlerine katılmıyorum. Fakat, kendi siyasetine ve düşüncelerine göre , ülke sorunlarına çözümler üretmesi ve demokrasi için hiçbir şeyden çekinmeden hareket etmesini takdir ediyorum. Bence Türk solunun gerçek lideri Ufuk Uras'tır..
 

RadoN

Dekan
Katılım
30 Eki 2007
Mesajlar
5,813
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
Türkiyenin Gerçek soldur Ufuk Uras..
CHPye DSPye taş çıkartır.. Mecliste CHP çok etkisi yok.. hep boş muhalefet..
mecliste ÖDP, en az DSP kadar olsaydı .. daha farklı olabilirdi
 

Berkin Bozdoğan

Profesör
Katılım
18 May 2005
Mesajlar
4,926
Reaksiyon puanı
35
Puanları
0
Vauv, Sivas katliamında gördüğümüz birçok kişi temize çıktı. Sağol Ufuk, sağol.

Vay be radikal sağın temsilcisi olan gazete solculara söz veriyor. Gerçi bu ilk değil, işine geldiği sürece son da olmayacak. Hocafendimize selam olsun.

:p

Diğer taratdan Radon'un dediği çok doğru. Boş muhalefetle bir yere gidilmeyeceği artık açık. Keşke birisi çıkıp gölge kabine işini uygulamaya geçirse.

Güzel günler dilerim,
 

tugbagaleri

Profesör
Katılım
13 May 2006
Mesajlar
2,224
Reaksiyon puanı
44
Puanları
38
Son gelişmeler sivas katliamının sorumlularınında bazı dokunulmazlar tarafından (konuşulması bile tehlikeli olan) kiralanan katiller tarafından yaptırldığı ortaya çıkıyor ortalığı sırf kendi çıkarları dogrultusunda değiştirilmesi uğruna onlarca ölüme sebeb vermekten kaçınmayan ulkeyi kaosa sürüklemeyi daha uygun olan birileri tarafından yapıldığı ortaya çıkıyor tıpkı danıştay saldırısını yaptıranlar gibi ve bunların altıntan sürekli aynı örgüt çıkıyor adı ergenekon bu çetenin çökertilmesine ceza almasına sırf iktidarda AKP var muhafazekar bir parti var ozaman "bunların" yaptığı her şeye karşı olmak gerekir mantığıyla bakmamak niye boş muhalefet olsun artı halk alehinde politikalarını eleştiren biri ssk yasasından tersanedeki işc ölümlerine elektirik zammından v.s Ufuk tek başına ve insanların kandilini kutladığı için popilistlikle suçlandığı kompleksli sol zihniyetede karşı gerçekten sağol Ufuk Hoca
 

Son mesajlar

Üst