Ufak bir rehber : CS GO

Bu konuyu okuyanlar

deville

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle kendimi tanıtayım ;
ben 29 yaşına gelmiş bir oyuncuyum.
cs oyununu türkiyeye ilk gelen beta 3.1 (sanane servelerindan) itibaren oynuyorum.
birkaç bilgi paylaştığım platformlar oldu.
nacizane burdada paylaşmak istedim,umarım işinize yarar.

2011de cs go oyunu çıkmasına rağmen 2015in başlarına kadar ben hala cs source 1.6 vs oynuyordum.
Çünkü cs go dinamikleri bütün bildiğimiz cs'lerden biraz farklı.

1.6 yada source dan gecicekler için ilk tavsiyem bildiklerini unutmaları.
cs go işler farklı yürüyor çünkü.

ilk olarak recoil (geri tepme) cs goda gerçeğe baya bir yakın.askerde g3 ile ateş ettirirlerken anladım bunu.
bununla beraber geri tepme kontrolü gerektiren bütün silahlarda eski oyunlara nazaran baya bir zorlanıyorsunuz.
örneğin ak-47,sg553,desert eagle.

Rekabetçi modunda aslında en önemli strateji takım olarak paranızı iyi kullanmanız.
Bir diğer etken ise güzel bir ses kartı ve iyi bir kulaklık.
Sesi iyi dinleyerek güzel infolar verebilir,gereksiz hareketlerde bulunmazsınız.

ekipman olarak eğerki bütceniz el veriyorsa mekanik klavye almanızı tavsiye ederim.
ayrıca dpi yüksek lazer bir mouse edinmelisiniz.
bazı kişiler diyor dpi'i oyunda 400 oynuyorum ne gerek var yüksel dpili mouse'a.
dpi ne kadar yüksek olursa mouse'un saniyedeki veri yollaması o kadar hızlı olur.
yani 16000 dpilik black mamba mouse'un 400dpi ile 5400lük rat 5 mouse'un 400'dpi aynı değildir.
ben şahsen asus strix kahverengi switchli mekanik klavye ile madcatz rat 5 mouse kullanıyorum.

başka en büyük etken FPS' (frame per second) dir.
ortalama bir monitöre sahip olduğumuzu düşünelim genelde 60 mhzde çalışır yani 60 fps.
fps'mizi en yüksek değere göre değilde 60'ın altına inmemek şartı ile ayar yapmalıyız.
zaten standart bir monitorde 60 fps üstüne çıktığı an görüntüde (tearing) yırtılma denen olaylar oluşur buda oyunlarda canınızı sıkar.
oyunu en yüksek 50 60 fps de oynıyabiliyorsanız gaz bombası vs gibi dış etmenlerden fps'niz 10 20 lere kadar düşer.
haliyle pc takılıyormus gibi görürsünüz.

rank (rütbe) sistemine gelirsek ;
son 3 aydır zaten bir çalışma olacağı biliniyordu.
çünkü global rütbede çok oyuncu birikti,insalar başka oyunlara yöneliyordu.
rank sistemine reform yapılmadan önce güzide muhafızken kendimi birden nova 4'te buldum.
ayrıca ben oyuna direk usta muhafızdan başlamıştım,nova hiç görmemiştim :)

tavsiyelerim ; oyunun en düşük seceneklerde oynayın.
mouse ayarlarınızı giderek düşürmeye çalışın daha hata kabul edebilen hassasiyet ayarlarına.

örneğin oyuna başlarken 2500 dpi 2.3 sensi ile başladım.
şuan 1500 dpi 0.7 sensi ile devam ediyorum.
awp oynamayı seviyorsanız sensivitiy ile paralel bir şekilde zoom_sensivitiy_ratio ayarını düşürmenizde fayda var.

son olarak vac hile vs kısmına geleyim.
evet oyunda gerçekten hile kullanan hatrı sayılır kişi var.
ne zevk alırlar anlamıyorum.
vac tarafından anlaşılmayan harici hileler kullanıyor.
overwatch'a takılmadıkları sürelerde oyuna devam ediyorlar.

(overwatch) : vac'a report edilen kişinin oyununun diğer oyunculara izleterek bir kaanat yürütmesi isteniyor.ortalama hileci derse oyuncu banlanıyor.sanıyorum 150 rekabetcı macı kazandıktan sonra sizde bir müfettiş oluyorsunuz.

aklıma gelenler şimdilik bu kadar.
oyun yada bu oyunun oynandığı pc ekipman vs ile ilgili sorusu olan çekinmeden sorabilir.

herkese iyi oyunlar.

Külyutmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gayet açıklayıcı olmus, teşekkürler

Son düzenleyen moderatör:

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Kaç lira ulan bir Mamba :D