UEFA, EURO 2020'ye Adaylık Sürecini Uzattığını Açıkladı! (Video)

YellowRed

Rektör
UEFA'DAN İLGİNÇ KARAR!

EURO 2020'nin ev sahipliği için yakın zamana kadar favori olan Türkiye'ye UEFA'dan kötü haber geldi! UEFA, 15 Mayıs'ta sona ermesi gereken EURO 2020'ye adaylık sürecini uzattığını açıkladı! Demirkol'a göre kararın iki sebebi var!

UEFA, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak isteyen ülkelere yeni bir şans tanıdı. UEFA'nın adaylık başvuruları için belirlediği son tarih 15 Mayıs gece yarısıydı. Türkiye, Nisan ayında, EURO 2020'yi düzenlemek istediği konusunda UEFA'yı bilgilendirdi. Son güne kadar da, Türkiye'den başka aday ülke çıkmadı.

Başvuru süresinin dolmasına saatler kala, önce İskoçya - Galler - İrlanda ortaklığı, ardından da Gürcistan, şampiyonaya ev sahipliği yapmakla ilgilendikleri konusunda UEFA'ya resmi bir yazı gönderdi. UEFA, Türkiye'nin 2020 Olimpiyat Oyunları’nı da düzenlemeye aday olması ve birçok ülkenin ev sahipliği konusunda çekingen davranması üzerine, 53 üyesine, adaylık konusunda yeni bir şans tanıdı. Buna göre, üye ülkeler, gelecek aylarda da, adaylık başvuru dosyalarını UEFA’ya iletebilecek.

TEK SEBEP OLİMPİYAT ADAYLIĞIMIZ MI?

UEFA'nın bu kararı, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi'nde de masaya yatırıldı. Mehmet Demirkol, kararın hiç beklenmedik olduğunu belirterek bunun iki sebebi olduğunu belirtti. Sebeplerdenbirinin UEFA'nın da açıkladığı üzere Türkiye'nin aynı zamanda 2020 Olimpiyat Oyunları'na adaylığı olduğunu söyleyen Demirkol, şike soruşturması sonrası alınan kararların da etkili olduğunu öne sürdü.

[video=youtube_share;jGQt2jawAc0]http://youtu.be/jGQt2jawAc0[/video]

NtvSpor
 

ahmeta

Profesör
Adamlar bize faydası dokunacak hiç bir girişime izin vermemiştir kolay kolay da vermeyecektir.
 

komoon

Profesör
hangi yüzle aday olunuyor ?

dünya alemin haberdar olduğu Şike olaylarını sümen altı etmeye çalışıyorsun..

Şampiyonuna Kupayı soyunma odasında vermeye kalkıyorsun..

Kupa töreni düzenleyemiyorsun..


ve gidip Avrupa Futbol Şampiyonası aday oluyorsun....
 

Elbruz46

Rektör
Geçen sefer tek oy farkla Fransa'ya kaptırmıştık ve tüm dünya Aslında bizim hakkettiğimizi konuşuyordu. Platini'nin devreye girmesi ile Fransa bir yerde Şike yaparak kazanmıştı.

Bu kez kesinlikle Türkiye alacaktı ama son bir yıldır gelişen olayların seyri Türkiye'nin ciddi derecede prestij kaybetmesine neden oldu.

UEFA %100 Türkiye'ye vereceği organizasyonu şimdi nasıl yapalım da Türkiye'ye vermeyelim çabasına girdi. Şu anki adaylara bakıldığında Türkiye yine avantajlı, UEFA bu nedenle aday sayısını çoğaltarak Türkiye'ye gidecek oyları bölüp Türkiye'yi yarıştan gücendirmeden koparma çabasına girdi...

Şu ŞİKE davasını Elimize Yüzümüze Bulaştırmamızın daha çok ceremesini çekeceğiz gibi duruyor...
 

NT1

Doçent
Bence sıkeyle fln pek alakası yok adamlar basından berı bu tur organızasyonları Turkıye ye vermekten kacınıyorlar zaten
 
Üst