UE4 ekran kartı mı işlemci mi?

Bu konuyu okuyanlar

Red Gui11otine

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Soru olduğu gibi başlıkta. Haftalardır aklımda olan bir oyun projem. Call of duty tarzında hikayesi olan, patlamalı kırmalı ama grafikleri ilah seviyesinde olmayan ki millet oynayabilsin. Açıkçası bir süredir unity üzerinden uğraşıyorum. Kaynak çok tabi kaynak konusunda sıkıntı yok. Ama sorun, şu sıralar gerçekten zorlanmaya başladım. Yazılım konusunda özellikle. Python dili olsa çok rahat ederdim açıkçası. Ama yok yani. O yüzden unreal engine düşünmeye başladım. Fakat sistem gereksinimleri :(
İşlemcim kötü, fakat ekran kartım gt 730. tabi çok da iyi bir şey değil ama yapıcağım oyun o kadar da sistemi zorlaycak bir oyun olmayacak. Örnek olarak cs source grafikleri denebilir.
İntel pentium d915
4 gb ram
gt730 ekran kartı.
Çok zorlar mı bilgisayarı?
Çünkü dediğim gibi o kadar da ilah seviyesinde bir şey yapmııyacağım.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Tam emin değilim ama sistemin yeterli olmayacağını düşünüyorum. Benim bilgisayarımda bile açılması yüklenmesi uzun sürüyor. İşlemci tarafından sıkıntıya düşebileceğinizi düşünüyorum.

Red Gui11otine

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Tam emin değilim ama sistemin yeterli olmayacağını düşünüyorum. Benim bilgisayarımda bile açılması yüklenmesi uzun sürüyor. İşlemci tarafından sıkıntıya düşebileceğinizi düşünüyorum.
şuan arkada indiriliyor. bugün deneyeceğim bişiler. ona göre doğaçlama davranıcam yapıcak bişi yok.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,803
Tam emin değilim ama sistemin yeterli olmayacağını düşünüyorum. Benim bilgisayarımda bile açılması yüklenmesi uzun sürüyor.
Cs source'dan bahsediyoruz 19yıllık oyun nasıl açılması vb uzun sürüyor? Yazdığı sistemde yeterli.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Cs source'dan bahsediyoruz 19yıllık oyun nasıl açılması vb uzun sürüyor? Yazdığı sistemde yeterli.
O oyunu normal çalıştırmak farklı motorun içinde çalıştırmak farklı oluyor hocam :D Oyunu yapma süreci sancılı geçiyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soru olduğu gibi başlıkta. Haftalardır aklımda olan bir oyun projem. Call of duty tarzında hikayesi olan, patlamalı kırmalı ama grafikleri ilah seviyesinde olmayan ki millet oynayabilsin. Açıkçası bir süredir unity üzerinden uğraşıyorum. Kaynak çok tabi kaynak konusunda sıkıntı yok. Ama sorun, şu sıralar gerçekten zorlanmaya başladım. Yazılım konusunda özellikle. Python dili olsa çok rahat ederdim açıkçası. Ama yok yani. O yüzden unreal engine düşünmeye başladım. Fakat sistem gereksinimleri :(
İşlemcim kötü, fakat ekran kartım gt 730. tabi çok da iyi bir şey değil ama yapıcağım oyun o kadar da sistemi zorlaycak bir oyun olmayacak. Örnek olarak cs source grafikleri denebilir.
İntel pentium d915
4 gb ram
gt730 ekran kartı.
Çok zorlar mı bilgisayarı?
Çünkü dediğim gibi o kadar da ilah seviyesinde bir şey yapmııyacağım.
Sistemin unreal için yeterli değil 16gb ram bile yetmeyebilir ama elinde 8,16 olsaydı kullanırdın sorun olmazdı ancak 4gb Ramin var. Windows kullanımı zaten belli bir kısmını alıyor :D Yaşın kaç yazın çalışıp kendine bir sistem almayı düşünebilirsin bence çok iyi olur. Ha birde ekran kartı çok önemli ekran kartı ağırlıklı almanı tavsiye ederim sistem için para biriktirirsen.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Hocam yazıyı bir kere daha okursanız cs source oynamaktan bahsetmiyor. Cs source gibi grafikli bir oyunu Unreal Engine 4 ile yapmak istiyor. O sistemde Unreal Engine 4 e yetmez bence.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,803
Hocam yazıyı bir kere daha okursanız cs source oynamaktan bahsetmiyor. Cs source gibi grafikli bir oyunu Unreal Engine 4 ile yapmak istiyor. O sistemde Unreal Engine 4 e yetmez bence.
Ha evet yetmez çok düşük kalıyor maalesef.