Ücretsiz Yazı Fontları Arşivinden Blog Sayfam Yayına Başladı

Bu konuyu okuyanlar

Çok Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar, yazı fontları mesleğim gereği benim özel ilgi alanım olmuştur her zaman. Yıllardır tasarımcıları tarafından Ücretsiz olarak dağıtılan ve sadece tasarımını beğendiğim yazı fontları biriktiriyorum. Bir tasarım yapacağım zaman ya da bir logo tasarlayacağım zaman özel bir font çok mühim hale geliyor. Ben de böyle bir işim olduğu zaman hemen font arşivimi açarım binlerce font tipi arasından en beğendiğim bir kaç tanesini kenara ayırıp onlarla tasarımlarımı yaparım, bir sonraki tasarımım da ise tabi farklı fontlar lazım oldumu yine arşivime bakarım.

Önemle belirteyim şuan da yayına yeni başladığı için içinde bir kaç yazı fontu ekli, amacım her gün hemen hemen 1 yeni yazı fontunu sizlerle paylaşmak, ve sizlere farklı lezzetlerde yazı fontları sunmak.

Yazı Fontları

Arşivim de ne kadar font olduğunu tam saymadım ama OTF ve TTF formatın da yaklaşım 2500 adet tamamı ücretsiz özel seçme yazı fontu bulunmakta. Bu kadar özenle seçtiğim fontu sadece kendime saklamak yerine sizlere de açmaya karar verdim. Bunun için Blogger alt yapısını kullanarak Yazı Fontları adresli bir blog sayfası açtım. Fırsat buldukça özel önizlemelerini de hazırlayarak tek tek yayınlamayı düşünüyorum. İstediğiniz gibi fontları indirebilirsiniz. Fontlar arasına özellikle Türkçe karakterlere sahip fontları ekleyeğim, hatta bazı çok hoş fontlar eğer Türkçe karakter desteklemiyorsa onun da standart ş, ğ, ü, ç ve I gibi Türkçeye ait karakterleri de eklemeye çalışacağım.

Yeni fontlar yüklediğinde haberdar olmak için abone olun

Ayrıca sitenin sağ kolonun da yer alan Abone Ol kısmına mail adresinizi kaydettirerek yeni fontlar eklendiğinde bildirim alabilirsiniz.

Blog da hemen yer almasını istediğiniz fontları bana iletin
Fontlarım arasında tekrar belirterek söyleyeyim sadece tasarımcısı tarafından ücretsiz olarak dağıtılmış fontlar burada yer alacaktır. O yüzden ücretli satılan bir fontu benden kesinlikle talep etmeyiniz.
Umarım bu blog sayfamı beğenirsiniz.