Haber Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz en iyi Playstation 5 oyunları!

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Admin
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
6,335
Çözümler
36
Reaksiyon puanı
11,307
Puanları
113
Yaş
20
PlayStation, oyun dünyasının hiç kuşkusuz en popüler konsol serilerinden birisi. Serinin son üyesi PS5, birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Ancak platformdaki oyunları satın alıp oynamak için haliyle belirli bir ücret ödemek gerekiyor. PlayStation Store’da birçok oyun farklı ücretlerle kullanıcılara sunuluyor.

Fortnite, Call of Duty: Warzone ve dahası​

Günümzde oyun sektörüne büyük bir bütçe ayrılıyor. Yüksek grafikler ve boyutlarda çıkarılan oyunlar, oyun sektöründeki fiyatlandırmayı tüm dünyada arttırmaya devam ediyor. Hele ki ülkemizdeki durum göz önüne alındığında bu ücretler daha da büyük rakamlara ulaşıyor. Ancak yinede PS5 ile oynayabileceğiniz ücretsiz oyunlar mevcut. İşte o oyunlar…

Call of Duty: Warzone​

Activision’un 2003’te çıkardığı oyun serisi, aradan geçen 19 yılın ardından sağlam bir kitleye sahip oldu. İlk günden bu yana 19 oyun ile sevenlerini karşılayan serinin 2020’de sürülen yapımı, artık PlayStation Store’da ücretsiz bir şekilde sevenleriyle buluşuyor. Battle royale oyunu, ek olarak Plunder moduyla da kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

en-iyi-ucretsiz-ps5-oyunlari7.jpg

Apex Legends​

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends da PlayStation Store’da bulunan Battle Royal oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kendi kitlesini yaratan oyun karakter listesi ve içeriğiyle beğeni topladı.

en-iyi-ucretsiz-ps5-oyunlari6.jpg

Rocket League​

Psyonix’in geliştirdiği Rocket League, ilginç konusu ile karşımıza çıkıyor. Roket destekli araçlar ile futbol oynanan oyun, tek başına ya da çevrimiçi arkadaş grubu ile oynanabiliyor. Kullanıcı yorumlarına göre oldukça zevkli oynanan oyunda en fazla 4 kişilik takım kuruluyor.

en-iyi-ucretsiz-ps5-oyunlari51.jpg

Fortnite​

Sağlam bir hayran sayısına ulaşan oyun, yıllar içinde adeta bir fenomene dönüştü. Epic Games’in geliştirdiği battle royal oyunu, ücretsiz olarak PlayStation’da sevenleriyle buluşuyor.

en-iyi-ucretsiz-ps5-oyunlari4.jpg

Bilimkurgu ve aksiyon türündeki Destiny 2, Bungie tarafından geliştirildi. 2017’de çıkış yapan oyun, birinci şahıs nişancı oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Popülerliğini hiçbir zaman ücretsiz olarak PlayStation’da yer alıyor.

en-iyi-ucretsiz-ps5-oyunlari3.jpg

Splitgate​

FPS türünde karşımıza çıkan Splitgate oyunu, ilk olarak 2019’un Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Bilimkurgu nişancı oyunu olan yapım, 1047 Games tarafından geliştirildi. Oyun, kısa sürede çok oyunculu moduyla popüler oldu.

en-iyi-ucretsiz-ps5-oyunlari.jpg

Brawlhalla​

Blue Mammoth Games tarafından geliştirilen Brawlhalla, 2 boyutlu dövüş oyunu olarak karşımıza çıkıyor. PS 5 konsollarında ücretsiz oynanabilen oyun, Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android ve Nintendo Switch platformlarında da sevenleriyle buluşuyor.

en-iyi-ucretsiz-ps5-oyunlari1.jpg

Astro’s Playroom​

SIE Japan Studio birimleri tarafından geliştirilen PlayStation 5 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir 3D platform oyunu olarak sevenlerinin karşısına çıkıyor. İlk olarak 2020’nin Kasım ayında piyasaya sürülen oyun, playstation 5’in içinde yüklü olarak geliyor.

sdn1.webp

Dauntless​

Phoenix Labs tarafından geliştirilen Dauntless, Epic Games tarafından yayınlanıp dağıtıldı. İlk olarak Mayıs 2018’de piyasaya çıkan yapım, aksiyon türünde bizleri karşılarken dev yaratıkları avlayabildiğiniz bir oyun keyfi sunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Üst