Ücretsiz Bir Oyun Warframe Ve Yaşadıklarım

erini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Oyunu arada mecburen 6 ay bırakmam harici bir senedir oynuyorum.Bildiğiniz üçüncü görüş top,tabanca,tüfek,kılıç.mımçaka gibi her türlü ninjavari ve teknolojik silahla PVE üzerine bir oyun.Sürekli farm yaparsınız hatta oyun faarm yapmak üzerine inşa edilmiş denilebilir.Sürekli yeni içerik,hikaye ve değişik silah,karakter,eşya vb eklendiği için sürekli farm yaparsınız.Oyuna ilk başladığımda her oyundaki gibi ne nedir bir haberdim.Uzay gemileri ile savaşlar(kendi gemim için bir hafta farm yapmıştım)savunma,bos kesme,sağ kalma gibi birçok oyun türü var ve PVP kısmıda var.Okdar çok özelleştirme var ki asla hepsine sahip olamazsınız.Pelerinler,skinler etc.Her türk gibi oyna başladığımda oyunun eskileri olan türklerin bulunduğu bir clan aradım.Oyunda clanlar önemli yer tutar.Birçok silahı ve karakteri clan dojosundan alırsınız.Clanların dekarasyonu tamamiyle özelleştirilebilir ve binlerce clan olmasına rağmen birbirine benziyen bir tek clan yoktur.Ayrıca clanlarda trade yaparsınız.Yani oyuna para ödemek istemiyorsanız farm yaptığınızda ihtiyacınız olmayanları satıp oyunda gerçek para karşılığı kostimler,skinler almanıza olanak ağlayan para birimi Platiyum karşılığı satarsınız.Örnek vermek gerekirse LOL oyunundan bahsedelim.Orda skinleri almak için RP gerekir.Oyunda RP kazanmanın yolu voktur ama warframe de kazanabiliyorsunuz.Bu nedenle clan aradım.Bir tek türk clanı bile beni almadı.Yeniyim diye.Söylenen sen bir master 12-15 ol öyle gel.Normal bir oyuncu ise günde 8 saat oynarsa MR 12 olması en az 6 ay.Ondan sonra zaten clanların hepsi alır ki birçok yabancı clan MR sormaz.Kimse almadı yani beni.Oyundaki Max MR 30 olduğunu göz önüne alırak ve 2-3 sene sürdüğünü düşünürek siz anlayın.BU lvl değildir.Yani mesala bir warframe 0 lvldan 30 lvl olur max ama MR ustalık düzeyidir.Bu da silah.warfrme,robotlarınız veya kedi köpek gibi petlerinizi 0 dan 30 yaptığınızda lvl olark artar.Yani MR 29 dan Nr 30 olmanız için oyundaki tüm silah,warframe gibi şeyleri max lvl yapmanız gerek.Ayrıca bazı silahlar belirli düzeyde bir MR ister.Önceden kullanamazsınız.Oyunda herkez kendi clanını kurabilir.Tabiki yeni bir oyuncunun clanına kimse girmez ama kurabilirsiniz ki bu size fazladan farm yapma nedeni olur.Yani clanın binaları içinde farm yapmanız gerekir.Bir çocuk vardı clanında yalnızAdı emre.O beni aldı.Ama benden eski ve bana oyunu azbuçuk öğretti diye düşünüyordum ta ki son bir aya gelene kadar.Oyunu uzun süredir oynuyorum ve MR 18 oldum yakında 19 olurum.Uzun süre önce ilk girdiğim türk clanından çıktım,Küfür,sapıklıklar gibi clana kendi aldığım türk oyuncular yüzünden.Neyse oyunda silahalrınızın ve karakterinizin gücünü onlara eklediğiniz modlar belirler.Bazıları çok ender bulunur ve para ile almak isterseniz pahalıdır.Çok farklı modlamalar yapılabilri.Elektrik hasarından tutun paslanma hasarına kadar yada kritik vuruş gibisinden.Neyse bende bana ilk girdiğim clan liderinin gösterdiği gibi pahalı modlar iyi silahşar peşinden gittim.Clandan ayrıldıktan sonrada türkelr hala almadığı için yabancı bir clana girdim ve böyle devam ettim.Tabi yabancılar öyle süper değilede türk oyunculardan iyiler.Kendi clanımdan olmayan biri ile rasgele tanıştım bir ay önce.Bana öğrettikleri ile şu anda oyunun en iyi oyuncusuyum diyebiliriz.Önceden en iyi ve en pahalı silahları en iyi ve en phalı modlar ile kullanırken 150 lvl düşmanları özellikle zırhlı olanaları zor öldürürdüm.Şimdi ise sıradan bir silahla 9999 lvl bir düşmanı iki üç vuruşla öldürebiliyorum.Bu tanıştığım oyuncu yunanistan vatandaşı.Hatta clanının adı yunanistan titanları anlamına geliyor.Benim türk olduğumu gayet iyi biliyor ve ingilizce anlaşıyoruz.Üstelik ben uluslar arası bir clandayım ve clan liderinden daha iyi hatta oyundaki oyunucların %99.999 undan iyi bir oyuncuyum ki bu son bir ayda oldu.Bu yunanlı arkadaş bana oyunu öğretince.Yani türklere düşman olan,süreki aramızda sorunlar yaşadığımız hatta bizlerden nefret eden bir ülkenin vatandaşı bana türk olduğumu bilerek kimsenin yapamdığı şekilde yardım etti.Defalarca ihtiyacım olan şeyleri bedava vermek istedi.Kabul etmesemde sürekli teklif ediyor.
Türk oyunculara baktığımda.Küfür,alay,dolandırmaya kalkma,clanlara sokmak için gerçek para isteme,yalan bilgi ile iyi oynamanızı engellemeye çalışma,berbat bir oyun bilgisi.Youtube veya sağda solda görüyorum.Yok onlar şöyle bunlar böyle.Benim yaşadıkalrıma görede türk oyuncular böyle.Şimdi ise hangi clana istersem girerim.Oyundaki en zengin ve en iyi oyunculardan biriyim.Oyunun en zoru olan steel path düzeyinde tüm haridayı bitirdim ki normal oyuncular 20 lvl düşmanalrda ölürken ben orda 150-200 lvl düşmanlarla başlayıp saatlerle 2000-3000 lvl düşmanlara kadar sağ kalma oynarım.Birçok clan takım halinde yok healer,yok tank,yok bufcu ile bunu yapmayı denerken ben tek başıma.Bunu bana öğreten ise bir yunanlı.Bu hesabımdam görüldüğü içinde bakan herkez için açık olduğu içinde tüm clanlar beni ister ve alır.Türk clanlarda dahil.Ama sorarım neden gireyim yada neden türk oyuncularla oynayayım?Bana bir yardımları olmasını bırakın ttam tersine herhangibi bir oyunda başıma ne kötü olay geldiyse arkasından türk çıkar.