Soru Uçaktaki kabin memurları

Bu konuyu okuyanlar

İsmimyok22

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Uçakla ingiltere ye gidiyoruz diyelim uçak indiğinde pilot ve kabin memurları ne yapıyor direk geri mi dönüyorlar veya kaldıkları bi yer mi var bilen yazabilirmi

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Uçak personeli, pilot ve kabin çalışanları bir ekiptir. Gittikleri yerden aynı uçakla ve aynı ekiple geri dönerler. Uçaklar boş olarak geri dönmez. Ancak bu kısa ve orta mesafe uçuşlarda geçerli. Bazen özellikle uzak mesafe uçuşlarda Pilotların belli bir zaman dinlenme zorunluluğu olduğundan onlar için ayrılmış yerlerde örneğin otelllerde geceleyebilir. Yolcu durumu ve planlanmış sefer planına göre dönüş kimi zaman bu birkaç gün hatta haftayı bulabilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,090
Uçağı terketmiyorlar. Terkettikleri anda uçağı Ukraynaya bağış yapmak adına yollayacaklar.

MERHABA!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bildiğim kadarıyla aynı uçakla geri dönüyorlar. Konaklama konusunda ise otellerde konakladıklarını biliyorum.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870
Sayın Zaur yanlış biliyorsun! Yürüyerek geri dönüyorlar!!
2018'de Avustralya'ya gitmiştim. Uçaktan indikten sonra uçağı mancınığa koydular, ekip içinden çıktı. Mancınıkla uçağı fırlattılar, yeniden Türkiye'ye gelmiştir diye düşünüyorum. Ekibe ne mi oldu? Baş aşağı döndüler, havada süzülerek gözden kayboldular. Avustralya garip ülke.