Uçak Simulasyonu

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Arkadaşlar bu aralar uçak süresim var :) Bana simulasyon olarak önerebileceğiniz oyun var mı ?

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Çok fazla seçeneğiniz yok. Hatta benim bildiğim sadece iki tane var :) Birisi Microsoft Flight Simulator X. İlk defa simulator oyunu oynayacaksanız bunu tavsiye ederim, hafiften arcade yönleri var bu yüzden oynanışı nispeten kolay. Yalnızca iyi kötü iş görecek bir joystick/gamepad'e ihtiyacınız olacak, klavye fare ile oynamayı düşünmeyin bile. Diğeri ise X-Plane. FAA onaylı, gerçek, %100 has simulasyon. Bunun için daha profesyonel donanıma ihtiyacınız olur, ama bunu kullanmayı başarırsanız uçuş okuluna başvurmayı düşünebilirsiniz :D

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Klavye ile deneyelim olmazsa vazgeçerim :D

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Uçuş similasyonlarını gerçek manada profesyonel olarak oynayacak olursan aslında joystick'e çok büyük ihtiyaç duymazsın. Ama bunun için çok zaman gerekiyor. Senin içinde ki isteği iyi kötü anlıyorum, içinde ki heyecanı yaşayabilmen için bir adet joystick'e ihtiyacın var. Senin yerinde olsam yarın gidip bir joystick almam oyunları indir, biraz uğraş. Seversen paranı harcarsın joystick'e. Ama içinde biraz olsun uçaklara, havacılığa merak varsa büyük oranla seversin diye düşünüyorum. Oyun tavsiyem ise Microsoft Flight Simultor X ( Fs X).