Ubuntu'dan Windows'a geçemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Selamlar, Ubuntu 20.04lts kullanıyorum (tek işletim sistemi) fakat bazı nedenlerden dolayı artık Windows'a temelli dönüş yapacağım. Fakat ISO dosyasını bir türlü yazdıramıyorum.(Yaptığım yöntemlerle bile açılışta siyah ekranda (_)imleç kalıyor. Acaba önerebileceğiniz ISO yazdırma programı var mı? Not: Başka cihazım yok yani Ubuntu üzerinden yapacağım. Not: Woeusb kullanamıyorum çünkü terminalde [N: Depo oluşturma ve kullanıcı yapılandırması hakkında ayrıntılı bilgi için apt-secure(8) rehber sayfasında bulunabilir.] hatasını alıyorum sürekli bir çözüm bulamadım hala.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,956
Selamlar, Ubuntu 20.04lts kullanıyorum (tek işletim sistemi) fakat bazı nedenlerden dolayı artık Windows'a temelli dönüş yapacağım. Fakat ISO dosyasını bir türlü yazdıramıyorum.(Yaptığım yöntemlerle bile açılışta siyah ekranda (_)imleç kalıyor. Acaba önerebileceğiniz ISO yazdırma programı var mı? Not: Başka cihazım yok yani Ubuntu üzerinden yapacağım. Not: Woeusb kullanamıyorum çünkü terminalde [N: Depo oluşturma ve kullanıcı yapılandırması hakkında ayrıntılı bilgi için apt-secure(8) rehber sayfasında bulunabilir.] hatasını alıyorum sürekli bir çözüm bulamadım hala.
GNOME Disk Utility kurup, elinizle USB'nizi biçimlendirip, ISO dosyasını çıkartın USB'ye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

UEFI olarak kuracaksanız, FAT32, GPT olarak biçimlendirin. Legacy olarak ise, FAT32 ya da NTFS MBR olarak biçimlendirin.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
GNOME Disk Utility kurup, elinizle USB'nizi biçimlendirip, ISO dosyasını çıkartın USB'ye.

UEFI olarak kuracaksanız, FAT32, GPT olarak biçimlendirin. Legacy olarak ise, FAT32 ya da NTFS MBR olarak biçimlendirin.

Elimle kopyalama yaptığım zaman sabah denediğim gibi olmuyor siyah ekran (_) imleçte kalıyor. Woeusb denediğim zamanda daha programı yükleyemiyorum ubuntu 20.04 sanırım tam uyumlu olmamış eksik hataları gideremiyorum

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,956
Elimle kopyalama yaptığım zaman sabah denediğim gibi olmuyor siyah ekran (_) imleçte kalıyor. Woeusb denediğim zamanda daha programı yükleyemiyorum ubuntu 20.04 sanırım tam uyumlu olmamış eksik hataları gideremiyorum
Dediğim gibi, biçimlendirme yapın. Dediğim şekilde yapmanız lazım.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Hocam şimdi terminalden dd ile yazdırmaya çalışıyorum eğer olmazsa bilgi geçerim şimdilik bi 15-20dk sonra görüşrüz

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Otg kablonuz varsa uğraşmadan telefondan da yazdırabilirsiniz.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Otg kablonuz varsa uğraşmadan telefondan da yazdırabilirsiniz.
malesef otg destekleyen telefonum bile yok .d

Maalesef DD imajı ile yazdırıp kapattım açılırken flash diski seçtim fakat tekrar Ubuntu açıldı flash diske geçmedi başka bir çözüm?

Başka bir çözüm var mı acaba birde 18.04lts'de woeusb çalışıyor mu onu deneyeceğim inmesini bekliyorum try ubuntu'dan woeusb kurup bir umut öyle deneyeceğim.

Son düzenleme: