Ubuntu Windows 7yi döver mi?

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Linux,

- Araştırma laboratuvarlarında,
- Süper bilgisayarlarda,
- Sunucu sistemlerde,
- Üniversite kampüslerinde,
- Yazılım geliştirme platformlarında,
- Çok kullanıcılı ve yüksek verimli ağlarda,
- Görev kritik iş istasyonlarında

Winzort'u rakip olarak bile görmez.

Bunların hiç biri normal bilgisayar kullanıcısını alakadar etmiyor...

Çünkü normal bilgisayar kullanıcısı süper bilgisayarlara sahip değil...

Evinde araştırma laboratuvarı yok... evinde sunucu sistemi kurmuyor çok kullanıcılı ağlar üretmiyor ya da odanın birine iş istasyonu kurmuyor...

Biraz şu normal kullanıcıları da görüş alanına alsanız diyorum...

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bunların hiç biri normal bilgisayar kullanıcısını alakadar etmiyor...

Çünkü normal bilgisayar kullanıcısı süper bilgisayarlara sahip değil...

Evinde araştırma laboratuvarı yok... evinde sunucu sistemi kurmuyor çok kullanıcılı ağlar üretmiyor ya da odanın birine iş istasyonu kurmuyor...

Biraz şu normal kullanıcıları da görüş alanına alsanız diyorum...
Unix (ve türevi olan Linux) sistemler oyun oynamak, msn kullanmak ve facebook görüntülemek için tasarlanmadı. Onların doğasında yukarıda saydığım işleri en mükemmel şekilde gerçekleştirmek yatıyor. Ama son zamanlarda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Ubuntu gibi dağıtımlar, sen ve senin gibi son kullanıcıları hedef alıyor. Ve bu hızla yaygınlaşmaya devam ederse, kısa bir süre sonra hiçte azımsanmayacak bir topluluk oluşturacak.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Unix (ve türevi olan Linux) sistemler oyun oynamak, msn kullanmak ve facebook görüntülemek için tasarlanmadı. Onların doğasında yukarıda saydığım işleri en mükemmel şekilde gerçekleştirmek yatıyor. Ama son zamanlarda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Ubuntu gibi dağıtımlar, sen ve senin gibi son kullanıcıları hedef alıyor. Ve bu hızla yaygınlaşmaya devam ederse, kısa bir süre sonra hiçte azımsanmayacak bir topluluk oluşturacak.

Bilgisayar oyunu oynamıyorum...
Oynarsam playstation da PES oynuyorum...

MSN kullanmıyorum....

Ben photoshop kullandığım için Linux bana yaramıyor...

Gimp yerini tutmuyor...

Bir kez de tüm dosyalarımı kaybettim onun acısı var...

Bir de kullanmaya çalıştığım dönemde hiç forumlarda destek görmedim...

bir sorunumu söylediğim zaman ya hiç cevap gelmiyordu ya da 3-5 kişi hepsi farklı farklı kodlar gönderip bunu yaz diyordu...

Acemiyim yeni kullanmaya çalışıyorum kodu nereye yazayım dediğimde cevap gelmiyordu...

bir de Bilgisayarda D bölümü NTFS olduğu için orayı görürken sanki gavur ülke den vize ister gibi hareket ediyordu...

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bilgisayar oyunu oynamıyorum...
Oynarsam playstation da PES oynuyorum...

MSN kullanmıyorum....

Ben photoshop kullandığım için Linux bana yaramıyor...

Gimp yerini tutmuyor...

Bir kez de tüm dosyalarımı kaybettim onun acısı var...

Bir de kullanmaya çalıştığım dönemde hiç forumlarda destek görmedim...

bir sorunumu söylediğim zaman ya hiç cevap gelmiyordu ya da 3-5 kişi hepsi farklı farklı kodlar gönderip bunu yaz diyordu...

Acemiyim yeni kullanmaya çalışıyorum kodu nereye yazayım dediğimde cevap gelmiyordu...

bir de Bilgisayarda D bölümü NTFS olduğu için orayı görürken sanki gavur ülke den vize ister gibi hareket ediyordu...
Hmm, aslında Photoshop'un yanılmıyorsam CS3'ü wine ile Linux altında kullanılabiliyor. Destek konusunda ise "SDN Linux" bölümünü kullanabilirsin. Orada ki pek çok Linux kullanıcısı arkadaş, var gücüyle sana destek olmaya çalışacaktır.

darkic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dual boot ikisinide kullanıyorum, birbirlerini dövmelerine gerek yok, kod yazacaksam sistem yöneteceksem ve benzeri için ubuntuyu açıyorum, oyun oynayacaksam ve wndowstan başka yerde çalışmayan programlar kullanacaksam windowsu açıyorum, bir sıkıntım yok siz niye kavga ediyonuz :) .

yasaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
14
LİNUX her geçen gün kendisini geliştiren bir yazılım.Ama windows görsellik, kullanıcı sayısı, reklam, ekonmik kaynak,vb.Linux tan önde gidiyor.Böyle giderse önde seyretmeyede devam edecek.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Aynı kiloda değiller bu yüzden dövemezler...

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Böyle tartışmaları seviyorum ama Windows'u savunanlardan bazıları çamura yatıyor bazıları da saçmalıyor. Bu yüzden uzak durmaya çalışıyorum.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Haklısın böyle tartışmalar gereksiz , Microsoftun bir pazar payı var ilk olmanın verdiği, insanlar alışmış , daha kolay ulaşabiliyor, daha çabuk çözüm buluyor , daha iyi pazarlanıyor. Google yaz linux diye sonuçlarda ubuntu kubuntu zubuntu pardus mint fedora suse redhat arc vb... insan acaba hangisi diyor. Seçmek zor geliyor. Birde herkesin bilgisayar bilgisi yok. En basitinden Ubuntuda wireless driveri direk kurulmazya , adam onu yapamıyor.(çok olan bir sorun) Bunlar basit meseleler. Microsoft'çuyum eğitimimde öle linux sevmeme diye bir problemim yok. Hepsini kurar denerim. Zamanla linuxda belli sürümler sivrilerek kendini aşacaktır ubuntu gibi görünüyor. Kavga etmeyelim

talsuv61

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Windowsu kullananlar da, sanki babalarının şirketi de fanatikçe savunuyorlar.
Pardusla Ubuntu arasında bi fark var mı?
Biraz pcden anlasam, bende pardus kurarım.Amerikalılara para kazandırmak istemem.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Birgün linux a muhtaç olacaksiniz unutmayin.çöken bir bilgisayarin doktorudur linux.verilerinizi kurtarmanin tek yoludur.ozaman seversiniz.ayrica server lar genelde linux ?bunuda bi düşünün.