Ubuntu Lamp Hatası Sorunu Lütfen Tecrübeli Arkadaşlar Yardım :/

Bu konuyu okuyanlar

Owner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar Beyler..

Nerden Bakasnız 4 Saatir Araştırıyorum :angry: deliye döndüm lütfen biriniz yardım etsin.

ben ubuntu 10.10 sürümünü kurdum daha sonra lamp kurmaya çalıştım hepsini kurdum sıkıntı yok fakat hepsi /etc/ dizinine kuruldu örnek http://localhost yazdıgımda local e giriyor apachei yükledim fakat localhost/phpmyadmin yazdıgımda yüklü olmasnıa rağmen açılmıyor çünki /var/www dizininde değil diye düşünüyorum :S nasıl çözebilirim

phpmyadmin mysql , vs leri düzgün calıstırmak ıstıyorm acil yazarsanız sevinirim.
:crying::crying:
[/B]

---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:34 ----------

sorun çözdüm diyebilrim şimdide phpmyadmin'e girerken chmod ayarlarını yetersiz buluyor /var/www dizinin chmod ayarları ne olması gerek ?

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Verdiğim komutu deneyin

sudo chmod -R 777 /var/www

Owner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hacı saolasın chmodu çok denedim 777 644 750 755 hepsini verdim olmadı sildim tekrar yükledim halletidme şu mozillada font ayarlarını nasıl halledicez bu hepsiden önemli sna zahmet bağ hele

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
hacı saolasın chmodu çok denedim 777 644 750 755 hepsini verdim olmadı sildim tekrar yükledim halletidme şu mozillada font ayarlarını nasıl halledicez bu hepsiden önemli sna zahmet bağ hele

Firefox aç. Düzen kısmının en altında "Araç Seçenekleri " var. Orayı tıkla sana yeni bir pencere açılacaktır. O pencerede "İçerik" yazan yerden yazı tipini değiştirebilirsin.