Ubuntu 7.10 İndirme Adresleri

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Ubuntu Linux dağıtımının 7.10 Gutsy Gibbon sürümü tam sürümüyle sunuculardaki yerini aldı. İster Torrent biçimiyle, isterseniz de doğrudan FTP'den indirin.

Ubuntu'nun yeni sürümü 7.10 Gutsy Gibbon'daki yenilikleri daha önce sizlere anlatmıştık. Şimdi ise kendisi tam sürüm olarak indirilmeye hazır ve sizleri sunucularda bekliyor. Açıkçası birkaç doğrudan indirme denememiz hız açısından çok başarılı sonuç vermedi. Dolayısıyla Torrent ağından indirmeniz, bir ihtimal, daha makul hızlarla mümkün olabilir diye düşünüyoruz.

İndirin

:: Ubuntu Almanya Yansısı
:: Canonical Birleşik Krallık
:: Fransa Free.fr

En iyi verimi Canonical yansısından aldığımızı belirtmek isteriz. Diğer yansılar için tıklayın.

Sürüm Çeşitleri Rehberi

Birkaç farklı derlemeyi verdiğimiz yansılardaki listelerde görmeniz mümkün. Bunlardan alternate olarak işaretli olanlar, özel ve kişiselleştirilmiş sürüm oluşturmak için sunuluyor ve son kullanıcıya yönelik bir paket değil. Server ise adından anlaşılacağı gibi sunuculara özel bir dağıtım. Geriye kalan iki sürüm ise, Desktop AMD64 ve Desktop Intelx86, son kullanıcılara yönelik iki sürüm. Bunlardan AMD64, 64 bit çekirdeğe, diğeri ise 32 bit çekirdeğe sahip; arada işlemci ayrımı yok, yanlış anlaşılmasın.

Bilgi İçin:Ubuntu
SDN - http://shiftdelete.net

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
PARDUS kurup memnun kalmayanlardan . Hatta onun yüzünden 2. bir işletim sistemi kurmaya korkar hale gelen biriyim.

Farklı disk formatları ve mbr beni deli etmişti. Belki bir gün kurarım .

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Bedavaya eve geliyor...

(Şuan)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
İndirdim. Pazartesi günü kuracağım Allah kısmet ederse :D