Ubisoft Harikası Watch Dogs

joker05

Üyecik
E3'e damgasını vuran oyun desem büyük bir çoğunluğun Watch Dogs cevabını vereceğinden eminim. Assassin's Creed serisi ile tanıdığımız Ubisoft Montreal'in ellerinden çıkan bu başyapıt hakkında Ubisoft, E3'e kadar ser verip sır vermedi.


Cyber-punk ve açık-dünya temalarını barındıran Watch Dogs aksiyon-macera türünde bir yapım. Chicago'da geçen oyunun ana karakterini Aiden Pearce adındaki oldukça gizemli şahıs oluşturuyor. Hikaye hakkında daha detaylı bilgi vermeyeceğim, sizi sıkmak istemiyorum çünkü dosya konumuzun içerisinde hikayeden zaten bol bol bahsettik.


Aslında Watch Dogs'u ilk gördüğümde yeni nesil konsollara gelecek bir oyun sandım ama Ubisoft Montreal ekibi nasıl başardıysa, bu oyunu şimdiki nesil konsollara aktarabilmişler. Bu kadar ayrıntılı ve grafik bakımından başarılı olan bir oyunu şu anki nesilde olan konsollara aktarabilmek için muazzam optimizasyon gerekiyor olsa gerek. Fakat Watch Dogs'un 2012'de çıkması mümkün değil. Çünkü oyun Ubisoft Montreal'in kendi grafik motoru olan Anvil ile yapılmıyormuş; hangi grafik motorunun kullanıldığı da henüz açıklanmadı.


Peki Watch Dogs'ta bizi nasıl şeyler bekliyor? İşte bunun yanıtını bulmak için E3'te yayınlanan yaklaşık 10 dakika uzunluğundaki oynanış videosunun önemli anlarını inceledik, yorumladık, analiz ettik. Oyun tarihinin kilometre taşlarından birisi olması beklenen Watch Dogs'u PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 platformlarında deneyimlemek için ise maalesef 2013'e kadar beklememiz gerekiyor.


Kaynak:http://oyungezer.com.tr/makaleler/1...-harikasi-watch-dogsa-derinlemesine-bakiyoruz
 
Üst