Twitter'da Sağlık Bakanı'nı İstifaya Davet Eden Hashtag Açılmış Olması

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Demin Twitter'a bir göz atayım dedim, atmaz olaydım.

Sağlık Bakanı'mızı istifaya çağıran hashtag'i görünce başımdan aşağıya kaynar sular döküldü resmen.

Neymiş efendim, "Hastalara verilen hidroksiklorokin öldürüyor"muş.

Bu hashtag'i altına tweet atan kişilerin tek bir tanesinin dahi sağlık çalışanı olmamasına şaşırmadım açıkçası.

Ne zaman bu komploculardan kurtulacağız, bilemiyorum.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Adam ne yapsın kardeşim bilim kurulu ile kabinenin arasında kaldı.. şimdiye kadar iyi götürdü.. ben olsam kabineyede bilim kuruluna da millete de benden bu kadar ne haliniz varsa görün derim
Vallahi Sayın Bakanımız'ı sabrından dolayı tebrik etmek lazım. Bu komplocular, sabır taşı olsa çatlatır yani.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
İlaçlar değil ama pandemi yönetmesi ve tutarsız açıklamaları ile şu ana kadar durması bile yanlıştı. Bilim kurulu dediğiniz şey danışma kurulu gibi bir şeydir sağlık bakanının onayı olmadan hiçbir şeydir.

Son düzenleme:

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Adam emir kulu.Kim gelirse gelsin gelen gideni aratacak.Pandemi başladığını ilk günden itibaren adam çöktü çöktü.Hala bu adamda suç arayan varsa Haydi bismillah al .

?

Arkadaşım o yüzden korona istatistiklerinde dünyanın en kötü ülkeleri arasındayız değil mi
Hindistan diyorlar nüfusa entegre ettiğinde Hindistan bile bizden daha iyi durumda

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Vallahi Sayın Bakanımız'ı sabrından dolayı tebrik etmek lazım. Bu komplocular, sabır taşı olsa çatlatır yani.
Sayın Bakanımızı isteyen tebrik edebilir tabii. Ancak daha evvel bildiğiniz gibi kamuoyunun olayın üzerine gitmesi ile belirti göstermeyen ancak test sonucu pozitif olanların tablolara eklenmediği skandalı ortaya çıkmıştı.

Kabahat sağlık bakanında mıdır bilemiyorum. Göklerden gelen bir karar ile de Devletimiz böyle açıklamış olabilir. Ancak bu olaydan sonra ben Sağlık Bakanımıza da maalesef güvenmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıtma ilacı olarak da
Biri de Hidroksiklorokin'e "sıtma ilacı" yazmış. Gerçek şu ki bu ilaç, "4-aminokuinolin" grubundan bir ilaç ve birçok hastalıkta yıllardır kullanılıyor. Yani Twitter'da yalan yanlış bilgilerle insanları zehirliyorlar.

sıtma ilacı olarak da bilinen demiş. ve artık Türkiye'de de hastalara vermiyorlar. Bir tanıdığım ABD'de Ocak ayında Covid atlattı ve verdikleri tek ilaç parasetamol kökenli ilaçlar

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Adam emir kulu.Kim gelirse gelsin gelen gideni aratacak.Pandemi başladığını ilk günden itibaren adam çöktü çöktü.Hala bu adamda suç arayan varsa Haydi bismillah al .

?

İnsanların görüşünü aşağılıyorsunuz, farkında mısınız ? Burası 12 13 yaşında ülkücü ve kemalistlerin bildikleri yarı doğru yarı yanlış bilgilerle YouTube yorumları değil, eğer yazınızı kaldırmassanız, raporlayacağım bilginize.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Arkadaşım o yüzden korona istatistiklerinde dünyanın en kötü ülkeleri arasındayız değil mi
Hindistan diyorlar nüfusa entegre ettiğinde Hindistan bile bizden daha iyi durumda
Agam Sağlık bakanı kısıtlamalar falan koymaz.Sadece Kabine toplantısında son durumu aktarır bir de tavsiye verir.Karar yine cumhurbaşkanında.Sanki kısıtlamaları sağlık bakanı koyuyor diye düşünmeyin.Adam korona bulaşı yavaşlasın hatta bitsin diye elinden geleni yaptı.Vakaların saklanması olayında da zaten kendi hür iradesi ile sakladığını düşünen umarım yoktur.
Ya da istifa etsin de şu twitter'da bağıranlar bakalım memnun olacak mı?

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Dedikleri şey ne kadar doğru bilemem ben sağlıkçı değilim ama Sağlık Bakanı'nı bence bu işi yapamıyor. İstifa etse yine aynı yerden başka kişi gelecek o yüzden yapacak bir şeyimiz yok şuanlık.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Agam Sağlık bakanı kısıtlamalar falan koymaz.Sadece Kabine toplantısında son durumu aktarır bir de tavsiye verir.Karar yine cumhurbaşkanında.Sanki kısıtlamaları sağlık bakanı koyuyor diye düşünmeyin.Adam korona bulaşı yavaşlasın hatta bitsin diye elinden geleni yaptı.Vakaların saklanması olayında da zaten kendi hür iradesi ile sakladığını düşünen umarım yoktur.
Ya da istifa etsin de şu twitter'da bağıranlar bakalım memnun olacak mı?
O zaman burada süreci yönetemeyen kişi cumhurbaşkanı mı diyorsunuz :)

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Buruna sokulan cubuk burunda fiber parçacıklar bırakıp akciger hastalığına yol açıyor da diyor bu komplocular.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Eğer BTK'de çalışıyor olsaydım, Twitter'ı erişime kapatırdım. ?
İyi ki çalışmıyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ancak Sağlık Bakanı değişse de herşey Sayın Cumhurbaşkanının iradesi ile yapıldığı için bir şey değişir mi ? ondan da emin değilim.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Demin Twitter'a bir göz atayım dedim, atmaz olaydım.

Sağlık Bakanı'mızı istifaya çağıran hashtag'i görünce başımdan aşağıya kaynar sular döküldü resmen.

Neymiş efendim, "Hastalara verilen hidroksiklorokin öldürüyor"muş.

Bu hashtag'i altına tweet atan kişilerin tek bir tanesinin dahi sağlık çalışanı olmamasına şaşırmadım açıkçası.

Ne zaman bu komploculardan kurtulacağız, bilemiyorum.
Bu olaydan ayrı olarak, sağlık bakanını başarılı bulunuyor musunuz?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Bu olaydan ayrı olarak, sağlık bakanını başarılı bulunuyor musunuz?
Sayın Bakanımız'ın elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Sonuçta pandemiden kurtulamayan tek ülke Türkiye değil ki.

Suç Bakanımız'da değil, vatandaşta.

Neden mi?

Çünkü bugün "Aşı olmak istiyor musunuz?" diye bir anket yapılsa %50'lik bir kesimin "Olmak istemiyorum." diye cevap vereceğine eminim.

Öte yandan halen daha maske takmamakta direten insanları görüyoruz. Geçen gün bir kadın, kaldırıma oturup, "Neden bana ceza yazıldı?" diye ağlamıştı. O kadına sormak lazım neden maske takmadığını.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sayın Bakanımız'ın elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Sonuçta pandemiden kurtulamayan tek ülke Türkiye değil ki.

Suç Bakanımız'da değil, vatandaşta.

Neden mi?

Çünkü bugün "Aşı olmak istiyor musunuz?" diye bir anket yapılsa %50'lik bir kesimin "Olmak istemiyorum." diye cevap vereceğine eminim.

Öte yandan halen daha maske takmamakta direten insanları görüyoruz. Geçen gün bir kadın, kaldırıma oturup, "Neden bana ceza yazıldı?" diye ağlamıştı. O kadına sormak lazım neden maske takmadığını.
Ortada bir sorun varsa genelde tek taraflı olmaz. Suçu sadece halka atmakta kabul edilemez. Benzer şekilde sadece tek bakanada bütün suç yüklenemez. Eğitimsizlik, yetersiz ceza uygulaması, kurallardaki açıklar (buglar) , ekonomik düzey ile bu konu uzadıkça uzar.

Market market dolaşarak en ucuz ürünü bulmaya çalışanıda, cahilliginden saçma sapan bahanelerle kuralları çiğneyenide var.
Notere gideceğim şuraya gideceğim diyerek tam kapanmada yürüyerek sokaklara döküleni, iller arası dolaşanıda olduğundan koydukları kurallarda bol bol açığı bulunan yetkililerde mevcut.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,379

Videodaki vatandaşlar bu ülkede olmaya devam edecek.
Kurallar anlatıldığı halde anlamıyorlarsa demek ki anlamıyorlar.
Ceza uygulansa her uymayana şimdi ekonomi kötü milletin cebine göz diktiler denecek.
Polis asayişi mi sağlayacak ceza/takip/anons ile mi uğraşacak.
Aşı da çip var diyen milletten umudunuz olmasın.
Kurallara uymayanlardan umudunuz olmasın.
Ben pandemiden beri hasta olmadıysam, ailem hasta olmadıysa vatandaş olarak kurallara uyup mesafeye dikkat ettiğimiz içindir.
Ama görüyorum ki bizim vatandaşımıza bu müstehak. Kaldıracaksın yasakları, aşıyı paralı yapacaksın bak bakalım vakaların arttığını,hastanelerin dolduğunu gördüklerinde nasıl dikkat ediyorlar.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305

Videodaki vatandaşlar bu ülkede olmaya devam edecek.
Kurallar anlatıldığı halde anlamıyorlarsa demek ki anlamıyorlar.
Ceza uygulansa her uymayana şimdi ekonomi kötü milletin cebine göz diktiler denecek.
Polis asayişi mi sağlayacak ceza/takip/anons ile mi uğraşacak.
Aşı da çip var diyen milletten umudunuz olmasın.
Kurallara uymayanlardan umudunuz olmasın.
Ben pandemiden beri hasta olmadıysam, ailem hasta olmadıysa vatandaş olarak kurallara uyup mesafeye dikkat ettiğimiz içindir.
Ama görüyorum ki bizim vatandaşımıza bu müstehak. Kaldıracaksın yasakları, aşıyı paralı yapacaksın bak bakalım vakaların arttığını,hastanelerin dolduğunu gördüklerinde nasıl dikkat ediyorlar.
Aşıyı paralı yaparsan bu sefer de "Nerede sosyal devlet? Sağlık Bakanı istifa etsin." diye tweet atarlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...