Twitch'te yayın yapmak için ideal sistem hangisidir?

Bu konuyu okuyanlar

tolga291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhaba
Twitch'te yayın yapmaya karar verdim. İlk defa yayın yapacağım. Bunun için upload hızının önemli olduğunu gördüm ve tabi bilgisayar sistemininde. 2mbit hızın yayın için iyi olmadığını forumlarda okudum. Bu işe gerçekten gönül verdim, hevesliyim ve azimliyim. Sizden sadece değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Öncelikle internet hızımı Türksatı arayarak download 16 mbps upload 2 mbit'ten download 50 mbps ve uploadı da 5 mbite çıkardım. Faturada 40 tl fazla gelecek tabi :)
Bu Twitch'te yapacağım yayını laptoptan yapacağım. Çünkü üniversitede bulunduğumdan sürekli yer değiştirmek durumunda kalıyorum. Laptobun webcamı mevcut oradan görüntü almayı düşünüyorum. Kulaklığım daha yok şuanlık laptobun hoparlöründen görültü filtrelerinden bastırarak gereksiz cızırtıları hallettim. Ama kafama takılan hala birkaç soru var. Buda bilgisayarımın bu Twitch yayını için uygun olup olmadığı ve tabi internetimde sizce yeterli mi? :)
Öncelikle hangi oyunlarla yayın yapacağımı söylemek istiyorum. Bunlar; Pubg Lite, League Of Legend, Zula gibi oyunlar. Bilgisayarımın çöp olduğunu düşünüyorum :tearsofjoy: bu yüzden yüksek performans gerektiren oyunlardan uzak duracağım tabi Twitch'ten kazanç sağlarsam bilgisayarı yükseltirim. Ama sizden de bir görüş almamda fayda var. Sistem gereksinimlerim şöyle:

8 GB RAM (Kullanılabilir Miktar 7,85 GB) X64 BİT
İ5-6200U CPU @2.30 GHZ 2.40 GHZ
NVİDİA 940M (4GB EKRAN KARTI)

VE İNTERNETTE= 50 MBPS, 5 UPLOAD HIZI.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Herkes twich yayincisi oluyor...?!

tolga291

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar burda sadece sizden görüş istiyorum ben bu işte hevesliyim öğrenmek istiyorum niiye bu kadar tepki veriyorsunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve ayrıca twitch'in şu yayıncı olamaz bu yayıncı olamaz diye bir engel koyduğunuda görmedim. Öyle olsa kanalımda yayın aç butonu olmazdı.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Dostum genel bir tepkiydi bu hatta az evvel dusundum hz yasuo gibi agzindan kufurden baska kelime olmayan onlarcasi yayinci unlu ve para kazaniyor. Sizleri anliyorum onlardan eksiginiz yok fazlaniz var. Bu geri... Li cocuk kitleleri oldukca onlar daha cok kazanacak. Bu cocuklari aileleri yonlendirmez pc basina terk ederse sonumuz kotu.
Sana görüş bildireyim
Onlardan eksigin yok fazlan var
Sakin ola kufretmeyesin
Anani.... bilmem ne.. seklinde bir sey agzindan cikmasin gerekirse izlenme ama kendi asilligini devam ettir. Sakin ola millete kotu davranma gereksiz seyler yapma. Gerci yayinda gerekli napabilirsin onu da dusunmeden edemedim

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
yayında ne yapmak istediğine bağlı, internet tarafından bir sıkıntı çekmezsin bence, ağır oyunlar oynarken fps düşebilir. Ama denemen lazım sıkıntı çekmeyebilirsin de.