Haber Twitch Türkiye'deki Dolandırıcılık Olayı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
43

Twitch, son günlerde ortaya çıkan bir dolandırıcılık olayıyla karşı karşıya. Kara para aklamanın yapıldığı, çalıntı kredi kartlarının kullandığı bu dolandırıcılık olayında pek çok yayıncının olayın içinde olduğu da biliniyor.​

Jahrein, yayında Bit dolandırıcılığının baştan sona nasıl çalıştığını anlattı. Jahrein’in anlatımından yola çıkarak dolandırıcılık olayı, baştan sona şu şekilde şekilleniyor:​

• Yayıncılara ulaşan dolandırıcılar, uzaktan bilgisayarlar yardımıyla reklam izleyerek Bit kazandıklarını söylüyorlar ve bu bitleri ulaştıkları kişiye göndereceklerini söylüyorlar.
  • Anlaşma tamamlanınca yayıncıya çalıntı kredi kartlarından anonim olarak bağış yapılıyor. (Çalıntı kredi kartlarının bazıları İran asıllı)
  • Bağış yapılan para, yayıncıya göre yayıncı ve dolandırıcı arasında %20 - %80 / %50 - %50 gibi oranlarda bölünüyor.
  • Yayıncı, kendisine gelen bağıştan dolandırıcının payını kripto para olarak kendisine verilen adrese yatırıyor.

Peki siz bu olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Öncelikle içlerinde sevdiğim çok insan olduğundan bu durum üzdü beni. Ancak sevip sevmediğim fark etmez gereken cezayı almalarının gerektiğini düşünüyorum. Yok çalıntı kredi kartı olduğunu bilmiyordum bize şöyle kazanıyoruz dediler, yok çok pişmanım falan bunlar kimsenin inanacağı türden laflar değil. Hadi yöntemi bilmiyordunuz diyelim la adamlar kripto adresi veriyor bu işte legallik olabileceğini nasıl düşünebilirsiniz?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Çok sevdiğim insanlarda bu bit olayına maruz kalmış. İnşallah onlar bunu yapmamıştır. Yapmışlarsada Allah bin türlü belasını versin