Haber TV programında soruları cevaplayamayan Şevval Şahin

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında sosyal medya baya yıkıldı... Bana biraz bilinçli yapıyor gibi geldi :(

Umut Çelik

Profesör
1. sınıfta öğrenmiş. 1.sınıftan sonra okumamış galiba. Bunları 4.sınıfa giden kardeşime sorsak o bile bilir.

Hepsini geçtim sosyal medyada çok aktif birinin fahrettin koca ismini duymamasına imkan yok
Tüm olayı sosyal medya olan insanların sadece güzelliği için ismini bildiği biri Atatürk ismini bile duymasa şaşırmazdım.

Ama yine de yurt dışında okumuş, çoğu zamanı yurt dışında geçmiş. Bence sosyal medyada aşağılandığı gibi aşağılamamak lazım.

Son düzenleme:
Hepsini geçtim sosyal medyada çok aktif birinin fahrettin koca ismini duymamasına imkan yok
Kadın diye yakıştıramıyorsun Dilaracım, ama kadın ya da erkek olmasının önemi yok. Resmen cehaletin dip yaptığı bir tip bu. Zaten çoğunluk Amerika'da yaşıyormuş. İsminden başka Türkiye ile alakalı her şeyi unutmuş vatandaş. Ya da öğrenmeye, bilmeye hiç gerek duymamış.

İstiklal marşını ve şairini bilmeyen birinden bahsediyoruz.
Türk'üm dese de yüreğinde Türklüğe dair zerre kadar bir nakış barındırmayan biri.

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Kadın diye yakıştıramıyorsun Dilaracım, ama kadın ya da erkek olmasının önemi yok. Resmen cehaletin dip yaptığı bir tip bu. Zaten çoğunluk Amerika'da yaşıyormuş. İsminden başka Türkiye ile alakalı her şeyi unutmuş vatandaş. Ya da öğrenmeye, bilmeye hiç gerek duymamış.

İstiklal marşını ve şairini bilmeyen birinden bahsediyoruz.
Türk'üm dese de yüreğinde Türklüğe dair zerre kadar bir nakış barındırmayan biri.
Seyyah amcacım cinsiyeti ne alaka şimdi😂 şahsen son zamanlardaki hareketlerini konuşulmak amacıyla yaptığını düşünüyorum

Şahsen son zamanlardaki hareketlerini konuşulmak amacıyla yaptığını düşünüyorum
Ne yani soruları biliyordu da konuşulmak için mi cevap vermedi diyorsun!
Yapma be Dilara, o kadar da değil.
Dünyada hiç kimse bir tv programında kendini bile bile böyle bir aptal yerine koymaz.

Fakat şurası var, kızcağız 6 yaşından bu yana İngiltere'de yaşıyormuş. Yani ne bu ülkenin okulunda okumuş, ne de bu ülkenin insanlarıyla muaşeret edebilmiş. Yani bunu öğrenince çok da kınayasım gelmedi.

Craigdiizzeer

Doçent
Yasaklı
Kız ülkemizde yetişmemiş bundan dolayı ben çok yermiyorum. Soru sorunlarda da art niyet arıyorum
Art niyet olmasa gerek. Kendi rızası ile programa katılmış. Az çok konsepti bilmesi icap ederdi. Bak örneğin ben buraya mesaj atmadan önce forum anayasasını tek tek okudum ve özümsedim. Haa arada hatalarımız oluyor mu? Elbette oluyor. Ama onlarda zaten suç kategorisine girmiyor

Umut Çelik

Profesör
Kıyaslama yanlış, bence. Tamam, herkesin bunları bilmesi gerekiyor ama ilkokul öğrencisinin bunları unutma imkanı yok. Her halükarda aşina oluyor.
Başka ülkede büyümüş. Bunu şimdi öğrendim. Ama kıyaslama yanlış değil çünkü kendini 4 e giden birinden daha bilgisiz görmemeli kimse.

Bilmek zorunda değil. Türkiye güzeli seçerken kültüre de baksınlar bir zahmet.

Ayrıca güzel de değil? Türkiyede ne güzeller var bu arkadaşı mı seçmişler?