Tuzla'dan Kadıköy'e Nasıl Gidilir?

Bu konuyu okuyanlar

Arman Keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar ben tuzladan kadıköye dolmuş aracılığı ile gitmek istiyorum. Buralarıda pek bilmiyorum. Bana acilen ne yapmam gerektiğini atarsanız çok mutlu olurum. Dönüşüde yazarsanız iyi olur. Tuzladan dolmuşa nereden bineceğimi biliyorum fakat kadıköy hakkında bir bilgim yok. Acil yardım ediniz lütfen. (dolmuş dışında başka bir altarnatifim yok)

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Tuzla'dan Kadıköy'e otobüs mevcut. Ya da minibüs kullanabilirsiniz. Tuzla'dan Pendik'e oradan da Kadıköy'e minibüsle ulaşabilirsiniz.

Arman Keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tuzla'dan Kadıköy'e otobüs mevcut. Ya da minibüs kullanabilirsiniz. Tuzla'dan Pendik'e oradan da Kadıköy'e minibüsle ulaşabilirsiniz.
Kadıköyde nereye bırakıyor dönerkende bıraktığı yerden yine pendik tuzla mı yapıcam?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Kadıköy'de sahilde minibüs son durağı var ve oraya bırakıyor. Geri dönüşte de aynı şekilde geri döneceksiniz. Ayrıca İstanbulkart satan herhangi bir yerden kartınızı para karşılığında alıp HES kodunuz ile eşleştirerek otobüs ve diğer ulaşım araçlarını da kullanabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
1,768
Google harotalara gideceğin yeri yaz yol tarifine tıkla evinden oraya nasıl gideceğin detaylı gösteriyor

Arman Keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kadıköy'de sahilde minibüs son durağı var ve oraya bırakıyor. Geri dönüşte de aynı şekilde geri döneceksiniz. Ayrıca İstanbulkart satan herhangi bir yerden kartınızı para karşılığında alıp HES kodunuz ile eşleştirerek otobüs ve diğer ulaşım araçlarını da kullanabilirsiniz.
Teşekkürler yardımınız için. Şuanda kadıköydeyim. Birde Pendikte indim ilk dolmuştan kadıköye kalkıcak olan minibüse bindim şöför öprenciyim diye almadı. Başka birine bindim. Nedeni yok anlatmak istedim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde İstanbulkart nerede satılıyor?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Kadıköyde iseniz orada otobüs durakları var. Hareket amirliklerine sorarsanız belki söylerler. Aynı şekilde esnaflara da sorabilirsiniz. Kadıköyde "İstanbulkart dolumu yapılır." ibaresini gördüğünüz gazete,bayi,büfe gibi yerlerden temin edebilirsiniz. Otomatik dolum makinelerinde de satış var ama genelde bu makinelerde birgeç, beşgeç gibi geçiş sayısı belli kartlar oluyor.

Son düzenleme:

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Tam olarak Tuzla'nın neresindeniz bilmiyorum ama KM12, KM13 hatlarını kullanarak Tavşantepe Metro'da inin. Bazı otobüsler Tavşantepe'yi es geçip Pendik Köprüsü'ne gidiyor. Pendik'ten de metroya binilebiliyor zaten. Bir şey fark etmeyecektir.

Metroyla Kadıköy'e gidiyorsunuz.

Ücretsiz metro aktarmadan dolayı sadece 3,50 ₺ ödeyeceksiniz. Sadece belirttiğim otobüsleri kullanırsanız öyle oluyor.

Tuzla Şifa Mahallesi, İçmeler Köprüsü taraflarından Kadıköy'e gidecekseniz 130Ş hatlı otobüs var. Tek araçla Kadıköy'e gidebilirsiniz. Sefer aralığı 10 - 15 dakikada bir.

Minibüs kültürüm hiç yoktur, minibüs ile nasıl gidilir bilmiyorum.