Tuşlu telefon devri geri mi geliyor? Tuşlu telefon stokları bitti!

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Aklınızdan "Tuşlu telefon mu? O ne? Milattan kalmadı mı? Tuşlu mu :D ? " gibi cümleler geçiyor biliyorum.
Evet tuşlu telefon. Peki bu ilgi neden?

Tuşlu telefonu bir insan 2021 yılında neden kullanır?
2021 yılında ileri teknoloji kameralar, yüksek performanslı işlemciler, uygulamalar ve hepsini geçtik dokunmatik varken neden tuşlu telefon kullanılır?
tuslu-telefon-tamiri.jpg

İki ana neden var aslında: (Biz daha çok 1. olan ile ilgileneceğiz.)
  1. Askerlikte kamerasız ve tuşlu telefon kullanılabilmesi
  2. Nostalji yaşama isteği

Genelkurmay Başkanlığı askere kamerasız ve tuşlu telefon getirmeye izin verdikten sonra asker adayları tuşlu telefonlara büyük ilgi gösterdi.
Bu kadar ilgiye telefoncular karşılık vermekte zorluk çekti. Stoklar bitti ama talepler bitmedi.
tuslu-telefon_6941.jpg

Öyle ki bir telefon satıcısı Hasan Atmaca: "İnsanlar şu an dokunmatik telefonlar kullanıyor, ama TSK'nın tuşlu telefona izin vermesiyle eskiye dönüş oldu. Son aylarda tuşlu telefonlara çok fazla rağbet arttı. Öyle ki bir zamanlar yüzlerce olan tuşlu telefon stokumuz bile tükendi.

Elimizde bulunan tuşlu telefonları 100 ile 200 lira arasında fiyatlara satıyoruz. Bu tuşlu telefonları bazı insanlar ilgi duydukları ve nostaljik olduğu için de tercih ediyorlar. Tuşlu telefonlar aynı zamanda şarj ömrü uzun olduğu için de rağbet görüyor." açıklamalarında bulundu.

Bu ilgi artacak gibi duruyor. Telefoncular tuşlu telefonları satamazken şimdi tuşlu telefon bulamıyor :D . Esnaf için iyi bir durum aslında.

Ne dersiniz tuşlu telefon devri geri gelir mi?

Ensonhaber
Tuşlu telefon olduğu için telefon kategorisine açamadım.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Eskidendi artık. Su an yaşlı amcalar, teyzeler bile sırf Facebook icin kullanıyor.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Geri geleceğini sanmıyorum sadece teknolojiyle pek ilgilenmeyenler şarjı çok gittiği için kullanır

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Aklınızdan "Tuşlu telefon mu? O ne? Milattan kalmadı mı? Tuşlu mu :D ? " gibi cümleler geçiyor biliyorum.
Evet tuşlu telefon. Peki bu ilgi neden?

Tuşlu telefonu bir insan 2021 yılında neden kullanır?
2021 yılında ileri teknoloji kameralar, yüksek performanslı işlemciler, uygulamalar ve hepsini geçtik dokunmatik varken neden tuşlu telefon kullanılır?
tuslu-telefon-tamiri.jpg

İki ana neden var aslında: (Biz daha çok 1. olan ile ilgileneceğiz.)
  1. Askerlikte kamerasız ve tuşlu telefon kullanılabilmesi
  2. Nostalji yaşama isteği

Genelkurmay Başkanlığı askere kamerasız ve tuşlu telefon getirmeye izin verdikten sonra asker adayları tuşlu telefonlara büyük ilgi gösterdi.
Bu kadar ilgiye telefoncular karşılık vermekte zorluk çekti. Stoklar bitti ama talepler bitmedi.
tuslu-telefon_6941.jpg

Öyle ki bir telefon satıcısı Hasan Atmaca: "İnsanlar şu an dokunmatik telefonlar kullanıyor, ama TSK'nın tuşlu telefona izin vermesiyle eskiye dönüş oldu. Son aylarda tuşlu telefonlara çok fazla rağbet arttı. Öyle ki bir zamanlar yüzlerce olan tuşlu telefon stokumuz bile tükendi.

Elimizde bulunan tuşlu telefonları 100 ile 200 lira arasında fiyatlara satıyoruz. Bu tuşlu telefonları bazı insanlar ilgi duydukları ve nostaljik olduğu için de tercih ediyorlar. Tuşlu telefonlar aynı zamanda şarj ömrü uzun olduğu için de rağbet görüyor." açıklamalarında bulundu.

Bu ilgi artacak gibi duruyor. Telefoncular tuşlu telefonları satamazken şimdi tuşlu telefon bulamıyor :D . Esnaf için iyi bir durum aslında.

Ne dersiniz tuşlu telefon devri geri gelir mi?

Ensonhaber
Tuşlu telefon olduğu için telefon kategorisine açamadım.
Facebook eklenirse gelir.

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Şöyle bir durum da olabilir; günümüz bazı insanları "eski" adı altındaki şeylere özel bir ilgi duyabiliyor. Bence sırf zevk için de kullanan vardır ve ilgi daha da artacak gibi duruyor. :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Tuşlu telefon çocuklar,çok yaşlılar,askere gidenler ve önemli insanlar için gerekli olabilir.

Bruhh_AEm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Ben bile bi aralar iphone x i bırakıp tuşlu telefon istiyordum NEDENSE