Türkü Önerilerinizi Bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
46
İyi geceler arkadaşlar, sevdiğiniz türküleri önermenizi bekliyorum. Çok severim türküleri. 1000 küsür müzik albümünde 800ü türküdür. Yeni türküler dinlemek istediğimden bu konu başlığını açıyorum. Saygılarımla...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Türkü deyince Neşet baba aklıma gelir hep. Yeni yetmeleri sevemedim bi türlü. Sonra 50'li yıllardan sonra yetişmeye başlayan TRT okulunun büyük sanatçıları... Mükerrem KEMERTAŞ, Abdurrahman KIZILAY, Mehmet ÖZBEK gibi daha birçok isim.

Reaksiyon puanı
46
Türkü deyince Neşet baba aklıma gelir hep. Yeni yetmeleri sevemedim bi türlü. Sonra 50'li yıllardan sonra yetişmeye başlayan TRT okulunun büyük sanatçıları... Mükerrem KEMERTAŞ, Abdurrahman KIZILAY, Mehmet ÖZBEK gibi daha birçok isim.
Neşet Babanın bütün parçaları var neredeyse. Allah rahmet eylesin... Teşekkürler öneri için:)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
türkü bende dinlerim ama sanatçılar karışık , Türkü değil Arabesk dinlersen Orhan Gencebay'ın parçalarını öneririm.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Orhan Gencebay arabeskçi diye tabir edilemez onun tarzı çok özel icabında rock da söylenebilir çok özel...
Zülfü Livaneli,Selma Bağcan,Fatih Kısaparmak dinleyebilirsin...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Orhan Gencebay arabeskçi diye tabir edilemez onun tarzı çok özel icabında rock da söylenebilir çok özel...
Zülfü Livaneli,Selma Bağcan,Fatih Kısaparmak dinleyebilirsin...
Haklısın , kendisi de kabul etmiyor "Arabesk" tabirini Gencebay tarzı diyor o.