Türksat, DOCSIS 3.0'ı Bırakıyor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
Herkese iyi forumlar dilerim. Türksat Kablo'nun resmî internet sitesinde G-PON standartı kullanan Huawei Modem Router gördüm. İnternet yavaşlama ve yüksek gecikme sorununu çözmek amaçlı geçiş yapacaklar herhalde. DOCSIS 4.0'a geçselerde düzelebilirmiş anladığım kadarı ile. Bilenler var ise lütfen bilgilendirsin. :) Şimdiden teşekkürler cevap yazan herkese.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim cihaz:
Screenshot_20200721-230545_Samsung Internet.jpg

Bende hemen altındaki Netmaster Infinity 401 kullanıyorum maalesef. Ubee istedik ama stokta yokmuş. :(

Son düzenleme:

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
Daire içine kadar fiber düşünülüyor yakında.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
Peki ne zaman gelir herkese?

Herkese gelmiyecek öyle bir olaya para dayanmaz zaten yeni yapılacak şebekelerde geçerli zaten türksatta alabiliyorsun istediğin hızı 100 mbit üstünü 2020 de göremediğimiz için fark eden bir şey yok.

Reaksiyon puanı
8,010
Herkese iyi forumlar dilerim. Türksat Kablo'nun resmî internet sitesinde G-PON standartı kullanan Huawei Modem Router gördüm. İnternet yavaşlama ve yüksek gecikme sorununu çözmek amaçlı geçiş yapacaklar herhalde. DOCSIS 4.0'a geçselerde düzelebilirmiş anladığım kadarı ile. Bilenler var ise lütfen bilgilendirsin. :) Şimdiden teşekkürler cevap yazan herkese.

Dediğim cihaz:Ekli dosyayı görüntüle 109209

Bende hemen altındaki Netmaster Infinity 401 kullanıyorum maalesef. Ubee istedik ama stokta yokmuş. :(
Linki atabilir misiniz sitede göremedim de

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
Linki atabilir misiniz sitede göremedim de
Altta.

Herkese gelmiyecek öyle bir olaya para dayanmaz zaten yeni yapılacak şebekelerde geçerli zaten türksatta alabiliyorsun istediğin hızı 100 mbit üstünü 2020 de göremediğimiz için fark eden bir şey yok.
O zaman bizler DOCSIS 4.0 a mı geçeceğiz? Yoksa haksızlık olacakta o yüzden.

Reaksiyon puanı
8,010
Mahallemde fiber altyapı var. Turbo paket ile 100Mbit indirme ve yükleme alabiliyorum altyapı destekliyor. Bu yeni modem için denen altyapı bu mu yoksa başka bir şey mi gerekiyor?

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
Mahallemde fiber altyapı var. Turbo paket ile 100Mbit indirme ve yükleme alabiliyorum altyapı destekliyor. Bu yeni modem için denen altyapı bu mu yoksa başka bir şey mi gerekiyor?

Farklı senin kullandığın alt yapı bina girişine kadar fiber ordan anten kablosu ile dağılım oluyor.

Altta.

O zaman bizler DOCSIS 4.0 a mı geçeceğiz? Yoksa haksızlık olacakta o yüzden.

şuan düşünülmüyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
Farklı senin kullandığın alt yapı bina girişine kadar fiber ordan anten kablosu ile dağılım oluyor.

şuan düşünülmüyor.
İlla 0 ev aldırtacaklar desene. :( Birisi 4.0 için denemeler var demişti. Ne kadar doğru bilmiyorum ama.