TurkNet iyi mi ? Geçmeli miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhabalar,
Şu anda türk telekom kullanıyorum 16 mbps tarifesini fakat altyapıdan dolayı max 7 alıyorum. Bende türkneti gördüm ve altyapı sorgulattım 35 mbps verebilecekleri yazıyor taahhüt yok falan baya iyi geldi. Kullananlar var mı çünkü 85 tl ye bu kadar iyi interneti verebileceklerini düşünmüyorum. Türk telekoma 87 tl ödüyorum ama 7 veriyor. Kullananlar varsa yardımcı olabilirler mi güvenebilir miyim ?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Fiyat 8/10
Müşteri hizmetleri 2/10
Bağlantı kalitesi 6/10

Ben 2 senedir kullanıyorum. Memnun muyum, müşteri hizmetlerine işin düşmediği sürece memnun kalırsın.

BatuhanB.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Fiyat 8/10
Müşteri hizmetleri 2/10
Bağlantı kalitesi 6/10

Ben 2 senedir kullanıyorum. Memnun muyum, müşteri hizmetlerine işin düşmediği sürece memnun kalırsın.
Güvenilir mi sürekli internet kesintisi olur mu veya faturaya fazla fiyat yansıtması oluyor mu ?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Güvenilir mi sürekli internet kesintisi olur mu veya faturaya fazla fiyat yansıtması oluyor mu ?

o bölgeden bölgeye değişiyor. mesela sakarya taraflarında çok sık kopmalar olduğuna dair arkadaşlardan duymuştum.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Bütün firmalar Türk Telekomun altyapısını kullanıyor.
Çok kısıtlı olmakla birlikte bazen kendi altyapıları da olabiliyor.

Aynı altyapı kullanıldığı için konu dönüp dolaşıp Türk Telekomun üstün hizmet kalitesi sunan teknik elemanlarına dayanıyor, diğer firmalar sadece port satıyor.
Teknik destek konusunda Telekoma mahkumsunuz.

Kıyas yapabileceğiniz sadece tarife / fiyat şıkkı kalıyor ki bu konuda da Türk.net oldukça iyi diye biliyorum 85 TL ye 35 Mbit veriyor hem de taahhütsüz, aynı tarife Türk Telekomda 111 TL ve taahhütlü.

VDSL'in gelmesini dört gözle bekliyorum geldiği gün Türk.nete geçeceğim.

Son düzenleme:

durgunke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar,
Şu anda türk telekom kullanıyorum 16 mbps tarifesini fakat altyapıdan dolayı max 7 alıyorum. Bende türkneti gördüm ve altyapı sorgulattım 35 mbps verebilecekleri yazıyor taahhüt yok falan baya iyi geldi. Kullananlar var mı çünkü 85 tl ye bu kadar iyi interneti verebileceklerini düşünmüyorum. Türk telekoma 87 tl ödüyorum ama 7 veriyor. Kullananlar varsa yardımcı olabilirler mi güvenebilir miyim ?
ben 6 aydır TürkNet kullanıyorum hız testime bakabilirsin genel bir sorun olmadığı sürece herhangi bir internet sorunu yaşamadım çok şükür üstelik turk.net/p/EGF95UE76GKS şu bağlantıdan abonelik işlemlerini başlatıp ilk ay gelecek olan iki faturayı son ödeme tarihi geçmemek şartıyla ödersen ve müşteri numaran ile birlikte müşteri hizmetlerine veya online işlemler merkezinden destek birimine "EGF95UE76GKS" arkadaş davet kodunu iletip bir ay ücretsiz internet kullanımı için indirim istediğini belirtirsen hem sen hem ben bir ay ücretsiz internet kullanmaya hak kazanmış olacağız üstelik kotasız taahhütsüz bu hizmete 95 TL ödüyorum ?
hız testi.png

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Ben kullanıyorum, tavsiye ederim, gayet hızlı bağlanıyor, istersen sana davetiye kodumu vereyim 1'er ay ücretsiz kullanırız: GAT97KQ21WFN

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Türknette neredeyse 2 yıldır hiç sorun yaşamadım. 2 ev değiştirdik, ikisinde de sorunsuz devam ediyor. Ben de 35 mbps hız kullanıyorum. Sorunu bırak, hızda düşüş dahi çok yaşamadım desem daha doğru olur. Bununla nereye kadar giderse, oraya kadar devam...

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
ben 6 aydır TürkNet kullanıyorum hız testime bakabilirsin genel bir sorun olmadığı sürece herhangi bir internet sorunu yaşamadım çok şükür üstelik turk.net/p/EGF95UE76GKS şu bağlantıdan abonelik işlemlerini başlatıp ilk ay gelecek olan iki faturayı son ödeme tarihi geçmemek şartıyla ödersen ve müşteri numaran ile birlikte müşteri hizmetlerine veya online işlemler merkezinden destek birimine "EGF95UE76GKS" arkadaş davet kodunu iletip bir ay ücretsiz internet kullanımı için indirim istediğini belirtirsen hem sen hem ben bir ay ücretsiz internet kullanmaya hak kazanmış olacağız üstelik kotasız taahhütsüz bu hizmete 95 TL ödüyorum ?Ekli dosyayı görüntüle 115880
Hocam ben Türk.Net'e iki gün önce geçtim ama fiyat 85TL idi 100Mbit için. Siz upload için mi 10TL verdiniz yoksa statik IP vs. mi? Eğer upload için ise nereye başvurduğunuzu söyleyebilir misiniz benim aldığım taahhütsüz pakette hâlâ 4Mbps'ye kadar yazıyor.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Merhabalar,
Bende şuan aynı durumdayım ama bizde port yok. O yüzden korkuyorum TT'nin VDSL bir paketine geçeceğim heralde 25mbps 95TL vereceğim şuan 14mbps'ye 90TL veriyorum modem alacağım gerekirse kablolar yenilenecek ama elektrikçi yapacak sizin sorunuza geleyim.

Geçme imkanınız varsa TürkNet'e kesinlikle geçin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben 6 aydır TürkNet kullanıyorum hız testime bakabilirsin genel bir sorun olmadığı sürece herhangi bir internet sorunu yaşamadım çok şükür üstelik turk.net/p/EGF95UE76GKS şu bağlantıdan abonelik işlemlerini başlatıp ilk ay gelecek olan iki faturayı son ödeme tarihi geçmemek şartıyla ödersen ve müşteri numaran ile birlikte müşteri hizmetlerine veya online işlemler merkezinden destek birimine "EGF95UE76GKS" arkadaş davet kodunu iletip bir ay ücretsiz internet kullanımı için indirim istediğini belirtirsen hem sen hem ben bir ay ücretsiz internet kullanmaya hak kazanmış olacağız üstelik kotasız taahhütsüz bu hizmete 95 TL ödüyorum ?Ekli dosyayı görüntüle 115880
Fiber o herhalde. :)

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Merhabalar,
Bende kullanıyorum memnunum. Kendi altyapisini kullanmasi gerektiğini düşündüğüm bi internet sağlayıcı. Bir kac şikayetim var tabii ama turkiyede yıllardır gayet mantıklı gördüğüm bir internet sağlayıcısı.
Tek paket var, alt yapinin sağladığı en yüksek hızı veriyormuş( Ben 35mbps den yukari goremedim altyapimdan sanirim) Tek fiyat ve taahhüt yok.
Keske müşteri temsilcisine bağlanıp aloo diyebilsek? Gerçi yıllardır kullanıyorum. Bir kez problemim oldu destek kaydi bıraktım hallettiler.
Bide senin yakınlarında bakim yada onarim var diyelim internetin gidebilir yada gitti. Online işlemlere girdiğin de uyari olarak çıkıyor şu şu tarih ve saatte şu nedenden dolayi kesilme olacaktır gibisinden

Merhabalar,
Bende kullanıyorum memnunum. Kendi altyapisini kullanmasi gerektiğini düşündüğüm bi internet sağlayıcı. Bir kac şikayetim var tabii ama turkiyede yıllardır gayet mantıklı gördüğüm bir internet sağlayıcısı.
Tek paket var, alt yapinin sağladığı en yüksek hızı veriyormuş( Ben 35mbps den yukari goremedim altyapimdan sanirim) Tek fiyat ve taahhüt yok.
Keske müşteri temsilcisine bağlanıp aloo diyebilsek? Gerçi yıllardır kullanıyorum. Bir kez problemim oldu destek kaydi bıraktım hallettiler.
Bide senin yakınlarında bakim yada onarim var diyelim internetin gidebilir yada gitti. Online işlemlere girdiğin de uyari olarak çıkıyor şu şu tarih ve saatte şu nedenden dolayi kesilme olacaktır gibisinden. Tavsiye ederim. Üzmedi.

Merhabalar,
Bide senin yakınlarında bakim yada onarim var diyelim internetin gidebilir yada gitti. Online işlemlere girdiğin de uyari olarak çıkıyor şu şu tarih ve saatte şu nedenden dolayi kesilme olacaktır gibisinden. Tavsiye ederim. Üzmedi.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Bide senin yakınlarında bakim yada onarim var diyelim internetin gidebilir yada gitti. Online işlemlere girdiğin de uyari olarak çıkıyor şu şu tarih ve saatte şu nedenden dolayi kesilme olacaktır gibisinden
Hocam bu çok iyiymiş öğrendiğim iyi oldu. Ben yeni geçtim bağlamalarını bekliyorum. Başka güzel yanını biliyorsanız yazabilir misiniz? Ayrıca müşteri hizmetleri dışında bir sorunu oluyor mu ve hangi bölgedesiniz? Ayrıca online işlemlerden açılan destek kayıtları müşteri hizmetlerine göre daha iyi mi? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, teşekkürler.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben de kullanıyorum. Çok memnunum, tavsiye ederim.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Merhabalar,
Hocam bu çok iyiymiş öğrendiğim iyi oldu. Ben yeni geçtim bağlamalarını bekliyorum. Başka güzel yanını biliyorsanız yazabilir misiniz? Ayrıca müşteri hizmetleri dışında bir sorunu oluyor mu ve hangi bölgedesiniz? Ayrıca online işlemlerden açılan destek kayıtları müşteri hizmetlerine göre daha iyi mi? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum, teşekkürler.
-Ben Aydın da yaşıyorum. Uzuuun bir süredir arkadaş bağlantısı ile katıldığım turknet'i kullanıyorum. 'Altyapinizin destekledigi en yuksek hiz' diyorlar lakin ben vdsl 35 mbps gözüküyorum ama 40ı 43ü gördüğüm de oluyor kısa süreli bazen.
-Bi sorun olduğun da alo şu derdim var diyebileceğin bir yer yok. İlk kayit/abone olurken telefonda birisiyle görüşüyorsun sadece. Sonrasın da teknik bir problem oldugunda online işlemlerine girip destek kaydı bırakıyorsun. İşte başlık ve açıklama gibi iki kutucuk sonrada gönderiyorsun. Mümkün olan en kısa süre içerisinde döndüklerini düşünüyorum. Muhtemelen zaten en çok eleştiriye maruz konulardan biri zamlar biri müşteri hizmetleri :D
-Turknet, ben başladığımdan beri 3-5 3-5 zam yapıyor her yıl açıklaması da bazı yerler de turk telekom altyapılarını kullandıkları için turk telekom kira masraflarını arttırınca otomatik olarak firma zarar etmemek için zam yapıyormuş. Turknet yetkililerinden açıklama paylaşırım aşağı da.
-Bir de sabit telefon numarası veriliyor. Eskiden para ödüyorduk ben hiç kullanmadım. Artık aktif gelmiyor eğer alo diyip konuşcam o numaradan dersen +3 TL fark ödemen gerekiyor. Güzel oldu bu.
- Eskiden bildiğim kadarıyla Turknet kullanmak istediğin de Binanızın panosuna kadar gelip 2 minik kabloyu çekip ama bağlamayıp üzerine adınızın yazdıgı turknet kartı bırakıyor, ve elektrikçi getirip bizim bağlamamız gerekiyordu. Turk telekomla anlaşma o şekildeymiş.
-Şimdi artık turk telekom ekipleri gelip bağlıyor modemine kadar getiriyor.(Ben de bu şekilde olmuştu en azından)
-Bazen hız düşüşleri elbette oluyor. Türktelekom altyapısı olduğu için muhtemelen yoğunluktan diye düşünüyorum.

Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş'un açıklamaları:

Son düzenleyen moderatör:

GeForce ☾★

Doçent
Reaksiyon puanı
862
Ben Şahsen Kullanıyorum 3 aydır İlk ay gayet iyi ama sonraki Günler Berbat Altyapınız varsa Birşey diyemem Ama ben önermem İptal dilekçesi için 1 aydır uğraşıyoruz BTK ya Şikayet edince kabul ettiler Şuan 11 mbps download 0.80 upload alıyorum şikayetten önce 1 mbps 0.40 Müşteri Memnuniyeti yok Destek kayıtları açmaktan bıktık sürekli hız testi yapın gönderin diyor:(

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bende şuan aynı durumdayım ama bizde port yok. O yüzden korkuyorum TT'nin VDSL bir paketine geçeceğim heralde 25mbps 95TL vereceğim şuan 14mbps'ye 90TL veriyorum modem alacağım gerekirse kablolar yenilenecek ama elektrikçi yapacak sizin sorunuza geleyim.

Geçme imkanınız varsa TürkNet'e kesinlikle geçin.

Fiber o herhalde. :)
Eğer türknete direk geçiş yaparsanız port sorunu yaşamazsınız eğer Türk telekomu iptal edip geçiş yaparsanız hem ekstradan 99tl ödersiniz hemde port kaybetme riskiniz var. Sen türknete ttden geçiş yapıcam diyorsun evraklarını veriyorsun geri kalan herşeyi onlar hallediyor.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Eğer türknete direk geçiş yaparsanız port sorunu yaşamazsınız eğer Türk telekomu iptal edip geçiş yaparsanız hem ekstradan 99tl ödersiniz hemde port kaybetme riskiniz var. Sen türknete ttden geçiş yapıcam diyorsun evraklarını veriyorsun geri kalan herşeyi onlar hallediyor.
Düşüneyim biraz ama TürkNet'te yaptığım testte altyapım VDSL almıyor TT müşteri hizmetleri alıyor dedi acaba güncelmi değil?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Düşüneyim biraz ama TürkNet'te yaptığım testte altyapım VDSL almıyor TT müşteri hizmetleri alıyor dedi acaba güncelmi değil?
Türknet müşteri hizmetlerini ara sana alabileceğin hızı söylerler eğer adsl derlerse tt bana vdsl veriyor dersin ona göre bakarlar.

durgunke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam ben Türk.Net'e iki gün önce geçtim ama fiyat 85TL idi 100Mbit için. Siz upload için mi 10TL verdiniz yoksa statik IP vs. mi? Eğer upload için ise nereye başvurduğunuzu söyleyebilir misiniz benim aldığım taahhütsüz pakette hâlâ 4Mbps'ye kadar yazıyor.
dostum ben 35 mbps 85 veriyordum 10 lira fazlasına 100 mbps verebiliriz dediler kabul ettim uploadım kendiliğinden yükseldi sadece paket yükseltmeye 10 lira verdim uploada para vermedim

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
dostum ben 35 mbps 85 veriyordum 10 lira fazlasına 100 mbps verebiliriz dediler kabul ettim uploadım kendiliğinden yükseldi sadece paket yükseltmeye 10 lira verdim uploada para vermedim
Hmm... Dediğim gibi 85TL'ye 100mbps aldık. (TT Fiber) Satın alırken 4Mbps yazıyordu ama umarım güncellemediklerindendir. 4 yeterli bir miktar değil biliyorsunuz. :/

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hmm... Dediğim gibi 85TL'ye 100mbps aldık. (TT Fiber) Satın alırken 4Mbps yazıyordu ama umarım güncellemediklerindendir. 4 yeterli bir miktar değil biliyorsunuz. :/
Şuanda tt uploadları yükseltti ?2 katını alırsın merak etme.

Şuanda tt uploadları yükseltti 2 katını alırsın merak etme.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam biliyorum yükselttiğini ama paketin içinde 4mbps yazıyordu o yüzden şüpheleniyorum. Artık bakacağız. Teşekkürler ilginiz için. İyi forumlar.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam biliyorum yükselttiğini ama paketin içinde 4mbps yazıyordu o yüzden şüpheleniyorum. Artık bakacağız. Teşekkürler ilginiz için. İyi forumlar.
Rica ederim, upload hızı türknetin elinde olan birşey değil tt kaç verirse onlarda onu veriyor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Rica ederim, upload hızı türknetin elinde olan birşey değil tt kaç verirse onlarda onu veriyor.
Kendilerinin sınırlamaya haklarının olduğunu düşünüyorum. Sonuçta pakette öyle dedik deyip arttırmamazlık yapamazlar mı?