Türknet adsl to vdsl

tcaliacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepinize selamlar arkadaşlar. Bugün türk.net ile telefonda görüşüp adsl'den vdsl'ye geçmek istediğimi belirttim. Akabinde şu şekilde diyalog geçti aramıda;

Ben: Geçiş işlemi ne kadar sürüyor ?
Temsilci: 3 iş günü içerisinde alt yapınız destekliyorsa kullanıma başlayabilirsiniz.
Ben: Vdsl modemimi yeni sipariş verdim. Yüksek ihtimalle yarın elimde olur. Şimdi VDSL geçiş işlemini başlatsak internet erişimim kesilir mi ?
Temsilci : Hayır. VDSL geçiş yapıncaya kadar adsl hizmetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefonu kapattım. İftardan sonra online işlemler menüsünden VDSL'ye geçiş işlemini onayladım. 2 Dakika geçmeden internetim kesildi. Destek kaydı oluşturdum ve bana bi rapor gönderdiler. Raporda evime gelen sinyallerin VDSL olduğunu gördüm. Ancak şuanki modemim adsl olduğu için internete giremiyorum. Durumu izah ettim. Ablam ve benim online derslerimiz vardı onlara katılamadık. Bu durumları anlatan destek talebini açtım ve "36 saat içerisinde Türk telekom saha ekibi evinize gelip durumu çözecekler" dendi.

Böyle bir durumda ne yapmam gerekiyor ? Teslim etmem gereken işlerim, yarın sabah girmemiz gereken derslerimiz var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Taha K.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,001
Siz TürkNet gibi rezil müşteri hizmetlerine güvenerek hata yapmışsınız.Mobil veriye geçmeyi deneyebilirsiniz.

tcaliacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Siz TürkNet gibi rezil müşteri hizmetlerine güvenerek hata yapmışsınız.Mobil veriye geçmeyi deneyebilirsiniz.
3 yıldır sorunsuz kullanıyordum ilk defa böyle bir sorun oldu. Ama tamda işimin ve derslerimin en yoğun olduğu zamana denk geldi. Mobil verim 3 gb kaldı. Bu ay sanırım Türk.net sayesinde kalifiyeli bir fatura ödeyeceğim...

The Commander

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Dilimin döndüğünce şöyle anlatayım.
ADSL hattında VDSL modem çalışıyor ancak VDSL hatta ADSL modem çalışmıyor. Sinyalleri tanıyamıyor, öyle düşünebiliriz. Müşteri hizmetleri sizi yanıltmış ama tabii.
Yapacağınız şeyi biliyorsunuz. VDSL modem geldiğinde kurulumu yaparak internete girmeye devam edersiniz, gelene kadar beklemeniz gerek. Keşke modem geldikten sonra geçiş işlemini yapsaydınız.

tcaliacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dilimin döndüğünce şöyle anlatayım.
ADSL hattında VDSL modem çalışıyor ancak VDSL hatta ADSL modem çalışmıyor. Sinyalleri tanıyamıyor, öyle düşünebiliriz. Müşteri hizmetleri sizi yanıltmış ama tabii.
Yapacağınız şeyi biliyorsunuz. VDSL modem geldiğinde kurulumu yaparak internete girmeye devam edersiniz, gelene kadar beklemeniz gerek. Keşke modem geldikten sonra geçiş işlemini yapsaydınız.
Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. Az önce baktım VDSL geçişim onaylanmış. Umarım yarın sabahdan modemim gelir...

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Aslında biraz da sizin hatanız olmuş. Arkadaşın bahsettiği gibi modem gelmeden başvuru yapmışsınız. Gelen modemde internet ışığı turuncuya dönük sarı bir renk ile yanarsa vdsl geçişiniz tamam demektir. Adsl hatta yeşil ışık yanıyor. Hayırlı olsun diyelim..