Turknet ADSL MAX HIZ

Bu konuyu okuyanlar

Cevdet Özek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar
Şu anda superonline adsl kullanıyorum hızımdan memnunun ama akkden değilim.Turknet sınırsız hız verdiğini söylüyor yani max 100mbit ama bu vdsl için geçerli herhalde çoğu kişi adsl2+ teknolojisi ile türkiyede 16mbit hız alıyor ama bazı ülkeler 24mbit e kadar alabiliyomuş. superonline a başvururken hattımın maksimum 56 mbit e kadar hız verebileceğini söylediler ama paketler 16 mbit en fazla şimdi ben turknet e geçsem 56 mbit hatta gelebilir mi data rate olarak yoksa 100mbit gibi hızlar vdsl için geçerli adsl kullanıcıları için yapasız önceki 16mbit ten farkı yokmu yani ben geçersem 56mbit gibi bi hız mı alırım 24 mbit gibimi yoksa klasik 16mbit mi cevaplarınız için teşekkürler

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Şimdi benim bildiğim 24 megabite kadar olan adsl ama Türkiye de adsl hızlarla 24 megabit hızlar almak mümkün değil. 16 Megabitin üstüne çıkmıyor.

Şimd sen hattının adsl mi yoksa vdsl mi olduğunu tespit etmelisin. Süperonline 56 megabite kadar alabilirsiniz diyorsa sizin hattınız vdsl dir. Yani 25 megabitin üzerinde hızlar alabilirsiniz. Ama önemli olan hattınızın neyi desteklediğini kendinizin bilmesi.

Siz şu an süperonline da ne kadar hız alıyorsunuz?. Hangi tarifedesiniz?.

Cevdet Özek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hyr ben zaten adsl kullanicisiyim vdsl yok o 56 mbit hatta maksimum gelen hiz ama turkiye dahil hicbiryerde hatta o hizlar verilmiyor ben anladim zaten 56 mbit vermez 24 mbitte avrupada veriyor olmasi lazim gene 16 ya kaldik olsun 150gb akk em olsunda baska bisey istemem zaten paket onceden 16 mbit ti adsl icin simdi 100mbit dedikleri vdsl max hiz oldugu icin
--- Gönderi Güncellendi ---
bide birsey sorucam superonline i 3 aydir kullaniyorum iptal ettirmek icin 3 ayin indirimsiz fiyattan kalanini odememmi gerekiyo yoksa iptal ettirmek icin belli bir ceza varmi

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
hyr ben zaten adsl kullanicisiyim vdsl yok o 56 mbit hatta maksimum gelen hiz ama turkiye dahil hicbiryerde hatta o hizlar verilmiyor ben anladim zaten 56 mbit vermez 24 mbitte avrupada veriyor olmasi lazim gene 16 ya kaldik olsun 150gb akk em olsunda baska bisey istemem zaten paket onceden 16 mbit ti adsl icin simdi 100mbit dedikleri vdsl max hiz oldugu icin
--- Gönderi Güncellendi ---
bide birsey sorucam superonline i 3 aydir kullaniyorum iptal ettirmek icin 3 ayin indirimsiz fiyattan kalanini odememmi gerekiyo yoksa iptal ettirmek icin belli bir ceza varmi
Yok bee Türkiye de vdsl hızlarla falan 50 megabitin üstünde hızlar mümkün değil. Ancak fiber altyapıyla 50 megabitin üstüne çıkılabilir.

Bulunduğunuz bölgede Türknet in kendi altyapısı varsa AKK uygulaması olmayacaktır. Türknet kendisi AKK uygulamasını kaldırdı. Ama size servisi Türk telekom altyapısı ile verecekse siz 16 megabit tarifesinde olduğunuzu var sayarsak 16 megabit hız ve 150 gb akn uygulanacaktır.

Süperonline la taahhütünüz varsa süperonline ağır bi cayma bedeli uygulayabilir. Bunu süperonline la görüşüp cayma bedelinin ne kadar olacağını sorabilirsin. Aslında yasal olan sizin dediğiniz gibi kullandığıız ayların indirim fiyatlarını ödeyip taahhütü bozmak normali bu ama firmalar tarafından pek uygulanmıyor bu cayma bedeli adı altında ağır ceza kesebiliyorlar. Yani bu tür şeyleri yaşayan insanlar var.