TurkNet 1000Mbps hıza kadar hizmet vermeye başlamış

Bu konuyu okuyanlar

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Selamlar,

TürkNet GigaFiber diye bir hizmet çıkarmış. Buna göre sitelerde başvuru yapılması durumunda 1000Mbps'e kadar fiber hizmeti verilecekmiş ve minimum hız garantisi de var.
Paketlerin Güncel Fiyatları aşağıdaki gibi:

100Mbps Download 50Mbps Upload Minimum 75Mbps garanti = 85₺
200Mbps Download 100 Mbps Upload Minimum 150Mbps garanti = 125₺
1000Mbsp Download 150Mbps Upload Minimum 750Mbps garanti = 270₺

İhtiyacı olan ve altyapı olarak imkanı olan kişiler site yöneticilerine başvurarak geniş bant hizmetini alabiliyorlarmış. Detaylı bilgi şu sayfada yazıyor: TurkNet ile GigaFiber Hızında İnternet — TurkNet

Günümüzde hala 3mbps gibi hızlar konuşulurken hatta bazı yerlere internet bile verilemezken bir yandan da böyle hızların olduğunu görmek bana biraz ironik gelmeye başladı :) İstanbulda alt yapı olmadığı için internet alamayan en az 10 kişi tanıyorum ama öteki yandan da Türk Telekom dışındaki firmalar böyle yüksek hızlar vermeye başlıyor. Umarım yakında TT'nin tekelini kırmayı başarırlar böylece biz de artık saçma sapan internet hızlarıyla uğraşmak zorunda kalmayız.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
altyapı desteklemedikten sonra ne işe yarasın

İşte bu yüzden Türk Telekomun tekelinin kırılması gerekiyor. Belediyelerin firmalara kolaylık sağlaması gerekiyor vs. vs. Filler oynaşırken olan çimene olur demişler. Belediyelerin kar isteği, TürkTelekomun tekeli derken olan bizlere oluyor.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
HAHAHAAHAH
Kim alabilirki bunu? Kimin evinde bunun altyapısı var xD Son 3 yıldır santralimde çalışma var...

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Bölgemde altyapısı yapılıyor yakın zamanda denemeyi umuyorum.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
kulağa çok iyi hatta süper geliyor ama bende 1000mb hız veriyorum diyeyim ama hiç biyerde alt yapım yok ne anladık bu işten ? Bir avuç insan faydalanır. Devlet Türk Telekomu kollamayı bırakıp rekabet ortamı yaratması lazım ama tabi Telekomun beslediği kurumlar bunu ister mi hayır. Bu yüzden yıllardır ülkeyi tek firmaya mahkum edip yüksek fiyat internet satıyorlar.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Sadece fiber için mi geçerli bunlar vdsl'deki 75mbps hızını 100 yapsa çok daha sevilir.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
HAHAHAAHAH
Kim alabilirki bunu? Kimin evinde bunun altyapısı var xD Son 3 yıldır santralimde çalışma var...
Fiber altyapı bulunduğunuz sitede varsa veriyorlar.

kulağa çok iyi hatta süper geliyor ama bende 1000mb hız veriyorum diyeyim ama hiç biyerde alt yapım yok ne anladık bu işten ? Bir avuç insan faydalanır. Devlet Türk Telekomu kollamayı bırakıp rekabet ortamı yaratması lazım ama tabi Telekomun beslediği kurumlar bunu ister mi hayır. Bu yüzden yıllardır ülkeyi tek firmaya mahkum edip yüksek fiyat internet satıyorlar.
Kendi alt yapısı şu anda VDSL/ADSL üzerine, fibere dönüş yapılacaktı sanırım. Sadece kendi alt yapısında değil Türk Telekom Fiber alt yapısında olan yerlerlere de veriyor. Bulunduğum yerdeki sitede Hem Türkcell Superonline hem de TürkTelekom Fiber var TT Fiber üzerinden veriyorlar bu hızı.
Sadece fiber için mi geçerli bunlar vdsl'deki 75mbps hızını 100 yapsa çok daha sevilir.
VDSL teknoloji olarak maksimum 100Mbps'i destekliyor. TT altyapısında zaten maksimum şu an 8 normalde 4 verilebiliyor limitlemeden dolayı. 75'i 100 e çıkarabilirler aslında ama altyapıdaki duruma bağlı modem değerlerine bakarak çıkıp çıkamayacağını söyleyebilirim ancak.

Son düzenleme:

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Superonline yerine bu mu geçsek ilerde?

berkem92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bulunduğum bina da fiber alt yapı var fiber kutusu var fiberi evine çekebilen yok !
bu desteği veriyorlar mı modeme kadar fiber kabloyu getiriyorlar mı ? maliyeti karşılıyorlarsa iyi,
Millenicom kullanıcısıyım sorunum yok ama fiber başka ?

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
TürkTelekomun fiber altyapısı bulunduğunuz sitede varsa veriyorlar.

Kendi alt yapısı şu anda VDSL/ADSL üzerine, fibere dönüş yapılacaktı sanırım. Sadece kendi alt yapısında değil Türk Telekom Fiber alt yapısında olan yerlerlere de veriyor. Bulunduğum yerdeki sitede Hem Türkcell Superonline hem de TürkTelekom Fiber var TT Fiber üzerinden veriyorlar bu hızı.

VDSL teknoloji olarak maksimum 100Mbps'i destekliyor. TT altyapısında zaten maksimum şu an 8 normalde 4 verilebiliyor limitlemeden dolayı. 75'i 100 e çıkarabilirler aslında ama altyapıdaki duruma bağlı modem değerlerine bakarak çıkıp çıkamayacağını söyleyebilirim ancak.
işte bir avuç insandan biri :) kablonetde olsa tam olacakmış.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Çoğu yerlere alt yapısı yapılmaya başlandı, en güzel tarafı 85 tlye ilk 6 ay 1000/1000 almak.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Selamlar,

TürkNet GigaFiber diye bir hizmet çıkarmış. Buna göre sitelerde başvuru yapılması durumunda 1000Mbps'e kadar fiber hizmeti verilecekmiş ve minimum hız garantisi de var.
Paketlerin Güncel Fiyatları aşağıdaki gibi:

100Mbps Download 50Mbps Upload Minimum 75Mbps garanti = 85₺
200Mbps Download 100 Mbps Upload Minimum 150Mbps garanti = 125₺
1000Mbsp Download 150Mbps Upload Minimum 750Mbps garanti = 270₺

İhtiyacı olan ve altyapı olarak imkanı olan kişiler site yöneticilerine başvurarak geniş bant hizmetini alabiliyorlarmış. Detaylı bilgi şu sayfada yazıyor: TurkNet ile GigaFiber Hızında İnternet — TurkNet

Günümüzde hala 3mbps gibi hızlar konuşulurken hatta bazı yerlere internet bile verilemezken bir yandan da böyle hızların olduğunu görmek bana biraz ironik gelmeye başladı :) İstanbulda alt yapı olmadığı için internet alamayan en az 10 kişi tanıyorum ama öteki yandan da Türk Telekom dışındaki firmalar böyle yüksek hızlar vermeye başlıyor. Umarım yakında TT'nin tekelini kırmayı başarırlar böylece biz de artık saçma sapan internet hızlarıyla uğraşmak zorunda kalmayız.
Fiber altyapımız var başka ne gerekiyor?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Bulunduğum bina da fiber alt yapı var fiber kutusu var fiberi evine çekebilen yok !
bu desteği veriyorlar mı modeme kadar fiber kabloyu getiriyorlar mı ? maliyeti karşılıyorlarsa iyi,
Millenicom kullanıcısıyım sorunum yok ama fiber başka ?
Kurulum hizmetinde o cam kabloyu eve çekiyorlar Alt yapı sorgulaması yapın Fiber olarak görünüyorsa adresinizde evinize kadar getirirler. Yine sorarsınız siz. İsterseniz davet kodu da paylaşırım.

Fiber altyapımız var başka ne gerekiyor?
Sitede oturuyorsanız site yöneticinizle görüşmeniz gerekiyor kendi dairenizse TürkNet'i arayıp GigaFiberden faydalanabiliyormusunuz onu sorun. Siteyle ilgili adımlar attığım linkte var.

berkem92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kurulum hizmetinde o cam kabloyu eve çekiyorlar Alt yapı sorgulaması yapın Fiber olarak görünüyorsa adresinizde evinize kadar getirirler. Yine sorarsınız siz. İsterseniz davet kodu da paylaşırım.

Daire girişimde fiber kutusu mevcut cam kabloyu evime ücretsiz çekiyorlarsa çok iyi 35 mgbit alıyorum fiber2 alt yapısı ie şuan memnunum gerçi, ileride geçebilirim

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
Fiber altyapı bulunduğunuz sitede varsa veriyorlar.

yan binada altyapı var (fiber değil) bende yok. Bizim binada kablonetfiber var ama diğer hiçbiri yok.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Oturduğum apartmanda Kablonet ve Turkcell SÜperonline fiber var. Bana verdiği paket 35 Mpbs turknetin. Üstüne ekstra para ile max 75'e kadar veririz diyor. Hani nerde 1000 :(

Kablonet 100 mpbs veriyor aynı paraya.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Oturduğum apartmanda Kablonet ve Turkcell SÜperonline fiber var. Bana verdiği paket 35 Mpbs turknetin. Üstüne ekstra para ile max 75'e kadar veririz diyor. Hani nerde 1000 :(

Kablonet 100 mpbs veriyor aynı paraya.
Buna göre sitelerde başvuru yapılması durumunda
Sadece Sitelerde ve Alt yapıları olan yerlerde bu hizmeti veriyorlarmış. TürkTelekom Fiber altyapıda 85₺'ye 100 mbps veriyorlar.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Sadece izmir ve istanbul. Ne anladım ben o işten ?
Hadi onu geçtim 2 aydır 35mbps parası veriyoruz akşam 20:00 gösterdimi saat, hooop 1mbps.
Önce varolan sıkıntıyı çözseler keşke.

Bu arada ttnet tekeli de ayıptır yani. Kablonet harici ttnet altyapısı kullanmayan firma var mı ? Kabloneti de bilmediğim için söylüyorum. Mevkide olmuş olsa bu konulara 1 dakikamı bile yormam :)

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Sadece izmir ve istanbul. Ne anladım ben o işten ?
Hadi onu geçtim 2 aydır 35mbps parası veriyoruz akşam 20:00 gösterdimi saat, hooop 1mbps.
Önce varolan sıkıntıyı çözseler keşke.

Bu arada ttnet tekeli de ayıptır yani. Kablonet harici ttnet altyapısı kullanmayan firma var mı ? Kabloneti de bilmediğim için söylüyorum. Mevkide olmuş olsa bu konulara 1 dakikamı bile yormam :)
Bu söylediğinizin üstüne biraz araştırdım.

Şu an TürkNet YAPA bakır altyapısı yerine kendi fiber hattını çekmeye başlamış ve bu hizmeti kendi alt yapısı olan yerlerde veriyorlarmış. Bulunduğum semtte de bir yerde çalışmaları var. Akşamları satürasyon sorunu vardı en son Türk Telekomdan 10Gb/s port kiralamışlardı ve nedense ben bu sorunu hiç yaşamadım. Sanırım sadece belli bölgelerde var.

Kablonet harici ttnet altyapısı kullanmayan firma var mı

Kast ettiğiniz kendi alt yapısını da kuran anlamındaysa evet var. TürkNet, Turkcell Superonline vs. firmalar kendi alt yapılarını da kuruyorlar.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Türkcell dediğin, bölge bölge başlattı fiber kablosunu. Bunu omuzdan parmak ucuna kadar diye tanımlayalım. Kalp gene ttnette olduktan sonra ne fark eder ? Türknet kiraladı diyorsun ttnetten iyi hoş. Ben gece türknette adam bulamıyorum konuşacak, ttnet 7/24 online. Arızama yanıt verecek müşteri temsilcisi bile yardımı ttnetten istiyor o yüzden tekelden kurtulalım derken yanlış yönlendirmeyelim insanları.

Sevgili airbus, satürasyon dediğin sorun için türknetin kendi forumuna gir de bir gör bakalım belli bölgeleri. 10gb değil 100000gb port kiralasalar o forumdaki adamlara anlatamazsın, bana anlatamayacağın gibi.

Biraz empati kuralım. Sonuçta belirli bölgelerde sorun var diyerek atlanamaz o iş. Ve sonuçta bağlatacak olan kişiler araştırıyor sorun var mı yok mu diye. Sorunu olanları görecekler ki başına gelebilecekleri de tahmin edebilecekler.Öte yandan ttnet tekelinden kurtulup, türknete geç der gibisiniz. O forumdaki insanların yazılarını okuduktan sonra tavsiyenizi tekrar değerlendirin, kazancınız yokken ah alıp zararınız da olmasın 1 ay faturayı bedavaya getirmek isterken :))

bunu yazdığıma pişman olacağım ama dün sorun yoktu. eve gidince gene sorun olacak gibi hissediyorum :D

Son mesajlar