Türklere Has Ölümler

Bu konuyu okuyanlar

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
01
Bir işçinin 600 tonluk press makinasının arasından emeklemek suretiyle geçerek
ucundaki 2450 santigratlik fırında sigarasını yakmaya çalışması.
(Karabük Demir Çelik Fabrikaları)

02
Traş olurken berberin “rahatlatır”güdümlü, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, boynun kırılması.
(Erzurum, Merkez Berber Salonu)

03
Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza Sheltox sıkmak suretiyle ölüm.
(İstanbul/Sultanbeyli)

04
Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı çıkartmak için ayağını silkelerken
elektrik çarptığını sanan yardımsever bir laz tarafından kafasına kurek, kalas vb vurularak ölmek.
(Rize, Ardesen Kasabasi,Tuncaköyü)

05
Denizcilik İŞletmesinin Gaziantep tankerinde geçen bir olay: Geminin üçüncü mühendisi kontrol için geminin buhar kazanına girer (kimseye haber vermemiştir). Daha sonra işgüzarin biri “niye bu kazan kapağı açık” der ve kapağı kapatır akabinde gemi sefere çıkar.
(Kocaeli/Dilovasi İskelesi)

06
Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi.
(İstanbul Dudullu’da)

07
Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansin
kaza yapması sonucu ölüm.
(Ülkemizin bir çok sehrinde sık rastlanan bir vaka)

08
Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan isçi Ali, şaka olsun
diye, Burhan’ın neticesine dogru hava tutar. Buna içerleyen Burhan, “Öyle şaka olmaz böyle olur” diyerek hava tabancasini alır ve Ali’nin makatına sokar.Bağırsakları patlayan Ali hastane yolunda Hakk-ın rahmetine kavuşur.
(İstanbul, Ayazağa Sanayi Sitesi)

09
Nüfus sayımı nedeniyle bomboş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere
girmesi sonucu ölümü.
(TEM otoyolu Gebze Mevkii)

10
Aynı iş yerinde biri gündüz bir gece vardiyasinda olmak üzere çalışmakta olan baba
oğuldan biri mobylette motor ile işe gitmekte diğeri ise bir başka mobylette ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karşılasmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri.
(Konya,Meram Mahallesi)

11
Kafalar güzel bir halde TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin; Süper FM’de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve Otoyol da göbek atmaya başlamasi sonucu 3′ünün ölümü. Daha da ilginci üçüne de ayrı ayrı araçların çarpmış olması.
(Adapazari/Hendek)

12
Eskiden anlatılan bir lunapark vakası: Parkın 2 kafadar gece bekçisi, uçan sandelye midir nedir işte onu çalıştırıp bir güzel kurulmuşlar. Bekçilerin ikisi de bütün gece kusarak rahmetine kavuşmuşlar. (Göztepe Lunaparkı,1971, şimdilerde Göztepe Parkı’nın olduğu mevkii”)

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yuh artık ya, bu saatte ne güldüm ;D ;D ;D

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Tam bize göre ölümler yani :D :D

onuar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan isçi Ali, şaka olsun
diye, Burhan’ın neticesine dogru hava tutar. Buna içerleyen Burhan, “Öyle şaka olmaz böyle olur” diyerek hava tabancasini alır ve Ali’nin makatına sokar.Bağırsakları patlayan Ali hastane yolunda Hakk-ın rahmetine kavuşur.
(İstanbul, Ayazağa Sanayi Sitesi)"

Ali neden çıplaktı ?

taci37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onuar dedi ki:
"Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan isçi Ali, şaka olsun

Ali neden çıplaktı ?
bir çoğunuz bilmezsiniz belki ama bu gerçek bi olay ben gazetelerden okudum sanırım 10-14 sene oldu bu olay olalı. aliye şaka yapılırken diğer elemanlarda aliyi tutuyormuş amaç sadece şaka bağırsaklarının patlayacağını hesaplayamıyorlar...(yani ali çıplak değildi tummanını sıyırdılar):)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
:D :D :D :D :D
ya gülümmi ağlımmı karar veremedim...
şaka gibi ölümler hepsi...

HEPSİDE ACI AMA GERÇEK ??? ??? ???

onuar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
taci37 dedi ki:
onuar dedi ki:

Ali neden çıplaktı ?
bir çoğunuz bilmezsiniz belki ama bu gerçek bi olay ben gazetelerden okudum sanırım 10-14 sene oldu bu olay olalı. aliye şaka yapılırken diğer elemanlarda aliyi tutuyormuş amaç sadece şaka bağırsaklarının patlayacağını hesaplayamıyorlar...(yani ali çıplak değildi tummanını sıyırdılar):)

Tamam şimdi taşlar yerine oturdu :)

kalamar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne kadar inanılmaz yoldan olmuş da olsa ölümler çok ürkütüyor beni bu aralar.özellikle rahmetli Ali'nin başına gelenler korkunç :(

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kendi ırkınızı aşağılayabilirsiniz ama Türk ırkını aşağılayamazsınız. Belki bu mesajı buraya yazan yada okuyanlar farkında değil ama ülkemize ve milletimize zarar veriyorsunuz. Bu tip yazılar yazanlarıda bilinçsizce yayanlarıda kınıyorum.

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
İlk madde Amerika'da oldu. Türkiye'de olmadı o ya. Ben mi yanlış biliyorum? ???

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Türklere Has Ölümler

01
(Karabük Demir Çelik Fabrikaları)

02
Traş olurken berberin “rahatlatır”güdümlü, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, boynun kırılması.

03
Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza Sheltox sıkmak suretiyle ölüm.
(İstanbul/Sultanbeyli)

04
Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı çıkartmak için ayağını silkelerken
elektrik çarptığını sanan yardımsever bir laz tarafından kafasına kürek, kalas vb. vurularak ölmek.
(Rize, Ardesen Kasabasi,Tuncaköyü)

05
Denizcilik İŞletmesinin Gaziantep tankerinde geçen bir olay: Geminin üçüncü mühendisi kontrol için geminin buhar kazanına girer (kimseye haber vermemiştir). Daha sonra işgüzarin biri “niye bu kazan kapağı açık” der ve kapağı kapatır akabinde gemi sefere çıkar.
(Kocaeli/Dilovasi İskelesi)

06
Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi.
(İstanbul Dudullu’da)

07
Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansin
kaza yapması sonucu ölüm.
(Ülkemizin bir çok sehrinde sık rastlanan bir vaka)

08
Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan isçi Ali, şaka olsun
(İstanbul, Ayazağa Sanayi Sitesi)

09
Nüfus sayımı nedeniyle bomboş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere
girmesi sonucu ölümü.
(TEM otoyolu Gebze Mevkii)

10
Aynı iş yerinde biri gündüz bir gece vardiyasinda olmak üzere çalışmakta olan baba
oğuldan biri mobylette motor ile işe gitmekte diğeri ise bir başka mobylette ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karşılasmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri.
(Konya,Meram Mahallesi)

11
Kafalar güzel bir halde TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin; Süper FM’de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve Otoyol da göbek atmaya başlamasi sonucu 3′ünün ölümü. Daha da ilginci üçüne de ayrı ayrı araçların çarpmış olması.
(Adapazari/Hendek)

12
Eskiden anlatılan bir lunapark vakası: Parkın 2 kafadar gece bekçisi, uçan sandelye midir nedir işte onu çalıştırıp bir güzel kurulmuşlar. Bekçilerin ikisi de bütün gece kusarak Hakkın rahmetine kavuşmuşlar. (Göztepe Lunaparkı,1971, şimdilerde Göztepe Parkı’nın olduğu mevkii”)

'Kaynak'

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
11 numara gerçekten enteresan 3 farklı araba çarpması...

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Cidden çok ilginç bi milletiz yaa :D

"01
(Karabük Demir Çelik Fabrikaları)"

ve ayrıca bu vatadandaşları tanıyodum
"10
(Konya,Meram Mahallesi)"

мυяαт

Asistan
Reaksiyon puanı
1
biz insanları sınamak için mi gönderildik acep:D

Gentleman

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
11. numara Benim Mekanda Olmus Ve Ben Görmedim Hayret :D

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
02

Berber ve hamamda en çok korktuğum şey.

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
her canlının vefatına mutlak bir sebeb vardır bizde tedbir almadan tevekkül ölüm nedenlerine mizahi anlamlar yüklüyor bu ecdadımızın serdengeçti karakterinin bize intikali
derleme için çok teşekkürler hem güldürdün hem düşündürdün mizah bu olsa gerek

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Hepsi gerçekten farklı ama 1 numara nasıl olur anlamıyorum acaba daha önce aynı yöntemle yakabilmiş mi?

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Allah kimseye böle ölüm vermesin :D:D makatına hava tabancası tutuyor bağırsakları patlıyor çok ilginç :D