Türkiyenin sürekli bir savaşa dahil olması

Bu konuyu okuyanlar

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
ne yapmakta nereye varmak istemektedir. şaka bir yana bakıyoruz suriyedeyiz bir bakıyorsun libyadayız. sıkılınca ırak'ı bombalıyoruz. akdeniz geriliminde yunanistan ve son olarak karabağa dolaylı müdahelesi. rusya ile durum belli. dört tarafımız savaş ile çevrelendi resmen. umarım bu durum bizde patlamaz.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Bu yüzden Türk Lirası sürekli değişken ve değer kaybediyor ya zaten. En önemli sebebi dış ilişkiler.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
coğrafya falan hak veriyorum ama bir cephede başarılı olmadan diğerini açıyoruz resmen. en son almanya da bir diktatör böyle yapıyordu sonra hepsi toplanıp ona girdiler. demek istediğim çok saldırgan bir politika ve sürekli yarım kalan stratejiler var ortada.

• Beğen
Reactions: bwr

MrOwL0

Asistan
Reaksiyon puanı
448
2FFE18BA-3D24-4F21-A80F-F45F7157ED95.jpeg

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Bir ülke sınırlarını elbet korumalıdır. Güneydoğu daki illere Suriyeden düşen havan toplarını hatırlamıyorsun heralde. Azerbaycan ise bizim her zaman yanımızda her zaman arkamızda olan bir devlet. Dost bile değil kardeş devlet. Bana kalırsa konuyu hemen sil yoksa çok feci linç yersin.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Mevcut hükümeti beğenmiyorum. Oy da atmadım şu ana kadar ama ilk defa ülke olarak bu kadar büyük oynuyoruz. Devler arasında yer almak için bu şekilde oynamak gerekiyor. Savaşa dahil olmayıp izlersen, hakkını aramazsan avcunu yalatır diğer devletler. İlk defa bu kadar kapitalist bir ülke şeklinde davranıyor ülkemiz. Gücümüz yeter, yetmez onlar ayrı olarak tartışılır tabi.

Gönül isterdi ki İsveç, İsviçre gibi bir ülke olalım ama bu coğrafya ve bu şartlarda maalesef mümkün değil. Coğrafyanın gerektirdiklerini yaptığımızı düşünüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Bugün ülke sınırları dışarısında askeri gücünü gösteremezsen, yarın ülke sınırları içerisinde göstermek zorunda kalırsın. Suriye ve diğer ülkelerdeki politikamızı genellikle beğeniyorum. Bu topraklarda savaşmadan ayakta kalamazsın maalesef.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Bugün ülke sınırları dışarısında askeri gücünü gösteremezsen, yarın ülke sınırları içerisinde göstermek zorunda kalırsın. Suriye ve diğer ülkelerdeki politikamızı genellikle beğeniyorum. Bu topraklarda savaşmadan ayakta kalamazsın maalesef.
+1

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
özellikle ekonomi ve hukuk konusunda desteklemediğim a partisini dış politikada bu konuda başarılı buluyorum. Evet, zorluklar çekiyoruz ama umarım cefasını bizim çektiğimiz bu dönemin sonrasında sefasını biz ve çocuklarımız, torunlarımız çeker.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ olaeak da bu izlenen politika gerçekten coğrafya ile alakalı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çok yanlış ve SIĞ bir söylem bu senin dediğin benim gözümde sanki Türk milleti savaş çığırtkanlığı yapıyormuş gibi lanse ediyorsun ama gerçekte olan hepsinin kendi içinde bir hikayesi var.
Türklerde savaştan kaçacak korkacak bir millet değil.

Suriyeyi vuruyoz Irak'ı vuruyoz diyonda neden vuruyoz acaba ? Veya vuruyoz ama kaç sivil vurmuşuk. Madem vuruyoz bunları neden 5 milyon Suriyeli bize kaçıyor ? Veya Irak ile en çok ticaret yapan biziz.
Yunan konusunda biz hakkımızın hukukumuzun peşindeyiz. Hak yedirmemek için savaşmak gerekirse gerekirse savaşırız.
Azerbaycan konusundada adamlara şuan fiilen askeri yardım yapmadık. Parası ile silah vermiş veya İHA SİHA göndermiş isek ne var bunda ?

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
ne yapmakta nereye varmak istemektedir. şaka bir yana bakıyoruz suriyedeyiz bir bakıyorsun libyadayız. sıkılınca ırak'ı bombalıyoruz. akdeniz geriliminde yunanistan ve son olarak karabağa dolaylı müdahelesi. rusya ile durum belli. dört tarafımız savaş ile çevrelendi resmen. umarım bu durum bizde patlamaz.
Komşusu aç iken yağan bizden değildir bu sözü bilirmisin, ne yapıcaktık kardeşlerimiz bizden yardım isteyecek bizde Hayır mı diyecektim.

suzerain

Asistan
Reaksiyon puanı
143
Savaşı içeride vermemek için ana kaynağında göğüslüyoruz. Eğer o cephelerde olmazsak bu savaşı içeride yapacağız. Bunun en basit örneği Suriye sınırında yapılan kilometrelerce uzunluğunda tünellerdir.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Günümüzde savaş böyle değil de ticari üretime bilime dayalı bir savaş politikası izleseydik asıl o zaman ayakta kalırdık.Şimdi sürünüyoruz.Günümüzde büyük devletler savaşını böyle yapıyor.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Günümüzde savaş böyle değil de ticari üretime bilime dayalı bir savaş politikası izleseydik asıl o zaman ayakta kalırdık.Şimdi sürünüyoruz.Günümüzde büyük devletler savaşını böyle yapıyor.
Bizim cografyamızda terör diye bir gerçek var. Bu gerçekle 200 km derinde suriyede savaşmazsan, günü gelir bu teröristler sınıra dayanır. Hatayda, sivillerin arasında savaşmak zorunda kalırsın. Akdenizde Yunanistana ses çıkarmazsan küçücük adalarıyla bütün akdeniz benim der doğalgazın hepsine çöker.. Yıllardır soykırım vesaire her fırsatta ülkemizi yıpratmaya çalışanlar karşısında kardeş ülke Azerbaycanı desteklemezsen Ermenistan seni ilk fırsatta ısırır.

Amerika ya da çin değilsin bir ülkeye ambargo koyduğunda ülkeyi çökertebilesin. Elden gelen ne ise onu yapıyor ülkemiz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Tamam da, etliye sütlüye dokunmayan bir coğrafyada yaşamıyorsun ki. Senin ülkende yıllardır devam eden terör sorunu var bir kere. Sen dış politikada hiçbir şey yapmasan, seni iç tarafta en basit kürt sorunu ile bölmek istiyor adamlar. Mevcut dış politikada savaşmadan ayakta kalamazsın. He ben ülkenin iç politikalarını da beğenmiyorum orası ayrı. Adaletsizlik ve kalitesiz eğitim sisteminin sebebi dışarıda yürüttüğümüz savaşlar değil sonuç olarak. Ancak sizin dediğiniz sistem çok optimistik oluyor ki mümkün değil şu anda.