Türkiye'nin savaşacağı ülke

spybot

Guru
Onursal Üye

Türkiye'nin savaşacağı ülke
13 Şubat 2009 Cuma 13:33
İddiaya göre; Türkiye kesinlikle o ülkeyle savaşa girecek. Hem de 10-12 yıl içinde... İddia sahipleri çok kesin konuşuyor...


Ukrayna'da bazı milliyetçi kesimlerin "Türkiye ve Ukrayna'nın Kırım için savaşacağı" iddialarına Eski Sovyet istihbarat görevlisi İgor Berkut da kesin gözüyle bakıyor. Berkut 10-12 yıl içinde Ukrayna ve Türkiye arasında savaş çıkmasının kaçınılmaz olduğunu iddia etti.

UKRAYNA VE TÜRKİYE KIRIM İÇİN SAVAŞACAK
Rus Rosbalt ajansının bildirdiğine göre, eski Sovyet ajanı, Büyük Ukrayna Partisi lideri İgor Berkut, Ukrayna'da kısa vadedeki olası senaryoları anlattığı `Kardeş' (Brat) adlı kitabını tanıttığı basın toplantısında, "Ukrayna'nın Kırım üzerinde hak iddia eden Türkiye ile savaşmasının kaçınılmaz olduğunu" öne sürdü. "Türkiye'nin Kırım'ı yeniden topraklarına katmak istediğini" iddia eden Berkut, "İki ülke 10-12 yıl içinde savaşa tutuşacak. Hem Türkler, hem Ruslar, hem de Avrupalılar bunu biliyor, Ukraynalılar da anlayacaklar. Ukrayna'nın güçsüz düşmesi halinde, Türkiye'nin Kırım'ı ilhak etmesi kaçınılmaz" diye konuştu.

KIRIM'DA MÜSLÜMANLAR ARTACAK
Ukraynalı siyasetçi, 2017 yılına gelindiğinde Müslümanlar'ın Kırım nüfusunun 3'te 1'ini oluşturacağını öne sürerken, şöyle dedi: "Rusya'yı Çeçenistan konusunda suçlarken, birkaç yıl içinde Kırım'da bizi ikinci bir Çeçenistan'ın beklediğini düşünmemiz gerekiyordu. Türkiye, daima, Kırım'ı Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası olarak görmeye devam edecek."

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=179391
 

hta1905

Profesör
Eski yerleri geri almaya kalksak bütün Avrupa'ya,Orta Doğu'ya ve Kuzey Afrika'ya savaş açmamız lazım.İyi sallamışlar.
 

TazzzY

Dekan
Onursal Üye
Ortada öle birşey yokken böle idda atması saçma Doğrudur kırım eski bir osmanlı toprağıdır ama şuan türkiye hak talep etmiyor ve kırım için tarihde bir çok savaş yaptık ama şuanki ortamda öle birşey yok Dedikleri saçma..
 

malatya

Profesör
zaten bizimdi bu ukraynalılar ne sanmış acaba arkasına rusyayı alıptamı gelecek merak ediyom..
 

PRoMeTuS

Profesör
biz savaşırız ama kazancamızı sanmıyom. ukraynaya karşı bide. kızların yarısını ordunun üzerine göderse zaten bizimkiler biş yapamaz :) :)
 
nedir bu korku seneler öncesinden tahminlerde bulunuyolar savasırız alırız olur biter ama kızları güzel bizimkiler orda nüfus patlamasına yol açıp müslüman nüfusunu yükseltir kızların işi zor
 

Juggernaut

Profesör
Musul, Kerkük
Kıbrıs
Kırım
Kıyı Yunanistan ( Selanik civarı )
Batum ' da hala Türkler çoğunluklu olarak yaşamakta.
 
Üst