Türkiye'nin EURO 2016 aday kadrosu açıklandı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takımımız'ın EURO 2016 kadrosunu açıkladı. 31 kişinin yer aldığı listeden 23 oyuncu Fransa'ya gidecek.

KALECİLER: Volkan Babacan, Onur Kıvrak, Ali Şaşal Vural, Harun Tekin

DEFANS: Gökhan Gönül, Şener Özbayraktar, Caner Erkin, İsmail Köybaşı, Serdar Aziz, Semih Kaya, Çağlar Söyüncü, Ahmet Çalık, Hakan Balta

ORTA SAHA: Mehmet Topal, Selçuk İnan, Ozan Tufan ,Oğuzhan Özyakup, Hakan Çalhanoğlu, Nuri Şahin, Mahmut Tekdemir, Arda Turan, Olcay Şahan, Alper Potuk , Volkan Şen, Yasin Öztekin, Emre Mor, Gökhan Töre,

FORVET: Burak Yılmaz, Cenk Tosun, Yunus Mallı ,Mevlüt Erdinç

EURO 2016 'ya gidecek 23 kişilik kadro 31 Mayıs Salı günü açıklanacak.

:: Sizce buradan elenmesi gereken sekiz oyuncu kimler olmalı ?

9LvNJ9.jpg

UEFA Disiplin Kurulundan iki maç ceza aldığı için EURO 2016'daki Hırvatistan ve İspanya maçlarını kaçıracak Gökhan Töre'nin kadroda yer alma nedenini açıklayan deneyimli teknik adam,

"Gökhan Töre'nin bize çok hizmeti geçti. Bundan sonra da geçecektir. Açıkçası devam edeceğimizi düşündüğüm için çağırdım. Gökhan'ın bizden uzakta hissetmemesi için burada olması lazım. Bundan sonra faydalanacağız. Maçlar boyunca uzun müddet bizimle oldu. İnşallah bizimle Fransa'ya gelir, biz de turu geçeriz, o da oynar." diye konuştu.

"BURAK OLMAZSA BAŞKASI OLUR"
Devre arasında Çin'in Beijing Guoan takımına transfer olan Burak Yılmaz'ın sakatlığını atlattığını anlatan Fatih Terim, şunları kaydetti:

"Burak, dün beni aradı. Burak'ın gidişatının son 2-3 aydır çok iyi olmadığı ortada. Arka adalesinde bir sıkıntı vardı ama öne sıçradı. Yavaş yavaş oynamaya başladı. Bildiğim kadarıyla sıkıntı sakatlığında değil ama antrenman ve maç eksiği olabilir. Burak, bizim için önemli bir golcü ancak hayatım boyunca hiçbir oyuncunun sağlığını maçın sonucundan önde tutmadım. O olmazsa başkası var ama Burak olursa daha iyi. Burak'ın uluslararası alanda önemli bir isim olduğunu düşünüyorum. Cenk'i de çok beğeniyorum. Mevlüt de çok iyi oynamaya ve gol atmaya başladı. Yunus da o mevkide oynayabilir. Hücumu seven bir hoca olarak, hücumcu oyuncu adedini fazla tutmaktan yanayım. Ümit ederim Burak'ı hazırlayabiliriz. Hazırlayamazsak, Burak'ın sağlığı kazanacağımız maçlardan daha önemli."

"EMRE MOR SIRA DIŞI BİR OYUNCU"
Fatih Terim, Danimarka'nın Nordsjaelland takımında forma giyen genç oyuncu Emre Mor'un enteresan bir futbolcu olduğunu belirterek, "Sıra dışı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Seyrettim, seyrettirdim ama kendim çalışmadım. Benimle beraber görmek istiyorum. Danimarka Ligi'nde oynuyor. Solak, çok genç. Enteresan bir oyuncu. Benim onunla ilgili düşüncelerimi şans verdiğimde görürsem, Türkiye enteresan bir oyuncu kazanabilir." ifadelerini kullandı.

"VOLKAN BABACAN MÜTHİŞ MAÇLAR OYNADI"
Volkan Demirel'in aday kadroya alınmamasını ve Medipol Başakşehir'in kalecisi Volkan Babacan'ın milli takımdaki performansını değerlendiren Terim, Volkan Babacan'ın elemelerde müthiş maçlar oynadığını söyledi.

Elemelerde Türk Telekom Arena'da yapılan Kazakistan maçından önce ısınırken kendisine küfür edildiği gerekçesiyle sahayı terk eden Volkan Demirel'in kadroya çağrılmaması konusunda, "Böyle bir tercih yaptık. Volkan'ı milli takımda ilk oynatan hocayım. Daima kendisine güvendim ama bu kez yine Volkan Babacan var." diyen Fatih Terim, şöyle devam etti:

"Volkan Babacan'dan çok memnunum. Sıkıntılı dönemleri çok iyi geçti. Özellikle maçlar öncesi bazı basın organlarında devamlı speküle edildi. Bu yükü kaldırmak çok kolay değil. Hiç ağzını açmadan müthiş maçlar oynadı. Bu kadar milli takım tecrübemde birçok oyuncuyla çalıştım. Volkan Demirel de benim çok sevdiğim, evladım gibi olan bir oyuncum. O da atıldı, kötü gol yedi ama hep şans verdim. Ben, inandığım kimse ona şans veririm. O gün Volkan Demirel'di bugün Volkan Babacan. Yarın Harun Tekin olur. Benim başka bir düşüncem olamaz."

GÖKHAN TÖRE-ÖMER TOPRAK SÜRTÜŞMESİ
Türkiye Futbol Direktörü Terim, Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre ile yaşadığı olaydan sonra milli takıma gelmeyen Ömer Toprak ile ilgili ise, "Ömer Toprak düşünüldü ama böyle karar verdik. Gökhan da kadroda yer alınca böylesi daha uygun oldu. Çünkü daha önce bir beyanı da vardı." diye görüş bildirdi.

"FİNAL, BENİM İÇİN BİR BAŞARI KISTASI DEĞİL"
Fatih Terim, EURO 2016'da final oynamanın kendisi için başarı sayılmayacağını, mümkünse kupayı kazanmayı hedeflediklerini vurguladı.

Turnuvanın en zorlu grubuna düştüklerini aktaran Terim, "Final oynamak benim için bir başarı kıstası değildir. Mümkünse en üstü hedeflerim. Bana göre iki güçlü gruptan birine düştük. Dünya ve Avrupa şampiyonu İspanya, bana göre önemli bir kadroya sahip. Müthiş bir takım olan Hırvatistan ve elemelerde karşılaştığımız, bir yenip, bir yenildiğimiz Çek Cumhuriyeti. Eğer ölüm grubuysa bu, o grup. 24 takım da yukarıyı hedefliyor. Böyle bir ortamda önemli engelleri geçerek gelen bir Türkiye var. Benim oyuncularımın korkmasını veya çekinmesini gerektirecek hiçbir konu yok. Hollanda'nın bile dışarıda kaldığı bir şampiyonada olmamız bir başarıdır." şeklinde görüş belirtti.

Kralspor

Son düzenleme:

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Serdar Aziz Galatasaray'da görünüyor...

image.jpeg

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
8 kişi ayırayım dedim ayıramadım. Sol beke İsmail'in yerine Hasan Ali çağırılsa daha iyi olurdu. İsmail ayarı sürekli değişen bir oyuncu. Öyle hatalar yapıyor ki kafayı yersin. Caner ilk 11'de olacaktır ama yedekteki oyuncu da önemli.

Kerim Frei olmalıydı. Fatih Terim, Töre için hazırlık maçlarındaki performansına göre karar verecektir. Ayrıca Konya'dan da 1-2 tane defans oyuncusu davet edilebilirdi.

Semih Kaya, Onur Kıvrak davet edilmemeliydi. Semih kendi takımında çok hatalar yaparak oynuyor. Onur ise psikolojik olarak iyi durumda değil.

Ömer Toprak, Aytaç Sulu, Enes Ünal, Sinan Gümüş bunlar kadroda yer alabilecek diğer futbolculardı.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Defansimiz berbat. Bir iki kisi haricinde digerleri fazla is görmez diye düsünüyorum.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
8 kişi ayırayım dedim ayıramadım. Sol beke İsmail'in yerine Hasan Ali çağırılsa daha iyi olurdu. İsmail ayarı sürekli değişen bir oyuncu. Öyle hatalar yapıyor ki kafayı yersin. Caner ilk 11'de olacaktır ama yedekteki oyuncu da önemli.

Kerim Frei olmalıydı. Fatih Terim, Töre için hazırlık maçlarındaki performansına göre karar verecektir. Ayrıca Konya'dan da 1-2 tane defans oyuncusu davet edilebilirdi.

Semih Kaya, Onur Kıvrak davet edilmemeliydi. Semih kendi takımında çok hatalar yaparak oynuyor. Onur ise psikolojik olarak iyi durumda değil.

Ömer Toprak, Aytaç Sulu, Enes Ünal, Sinan Gümüş bunlar kadroda yer alabilecek diğer futbolculardı.
katılmakla beraber, yasin çok berbattı bu sene 3. isim olarak o da yazılabilir.bununla beraber ozan olcay ve selçuk inan bence sezonun vasatları
benim orta sahada ki görüşüm volkan şen oğuzhan ö. gökhan töre arda hakan beşgeni şeklinde.
unutmadan;
Fatih terim torpili diye bir faktör de var tabi...
şu adam yüzünden milli takımı destekleyemiyorum.