Türkiye'nin 3. Çeyrek Akıllı Telefon Pazar Payları Açıklandı!

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Screenshot_20201106-132614_Gallery.jpg

Canalys, Türkiye'deki akıllı telefon pazarının pazar paylarını açıkladı. Sonuçlara göre Samsung'un pazar payı hızlı düşüşe geçerken Xiaomi %340 gibi bir büyüme sağlayarak liderliği elinde tutuyor.

F/p denilebilecek ürünleri ile pazarda hızla yükselen bir diğer marka da Oppo olmuş.

Ancak işin garip tarafı ürünlerinin yüksek fiyatlara sahip olmasına rağmen Apple, pazar payını %290 arttırmış. Buradaki büyümenin temel sebebi bana göre iPhone SE.

:: Siz bu sonuçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben şahsen Realme'yi burada görmeyi umuyordum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Halkın telefondan anlamadığı ortaya çıkmış. Ek olarak "Xioami" yazmışsınız. :)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Sayomi nin bu yuksek çıkmasına hiç şaşırmadım..

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Ekli dosyayı görüntüle 122893

Canalys, Türkiye'deki akıllı telefon pazarının pazar paylarını açıkladı. Sonuçlara göre Samsung'un pazar payı hızlı düşüşe geçerken Xioami %340 gibi bir büyüme sağlayarak liderliği elinde tutuyor.

F/p denilebilecek ürünleri ile pazarda hızla yükselen bir diğer marka da Oppo olmuş.

Ancak işin garip tarafı ürünlerinin yüksek fiyatlara sahip olmasına rağmen Apple, pazar payını %290 arttırmış. Buradaki büyümenin temel sebebi bana göre iPhone SE.

:: Siz bu sonuçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben şahsen Realme'yi burada görmeyi umuyordum.
Samsung ve Huawei de düşüş yaşanmasına hiç şaşırmadım ama Oppo Realme yi ilk üçte görmek isterdim.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Neden sizce anlamıyorlar peki? Xioami ile mi alakalı?
Düzeltildi ?
Oppo, Xiaomi ve Samsung'da az F/P ürün olmasından dolayı. BBK Electronics'de Realme gibi bir markanın listede olması gerekirdi eğer halk anlasaydı. :) Xiaomi'ninde düşmesi gerekirdi biraz. :)

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
HUAWEI'nin düşüşte olması şaşırttı. Gayet güzel beğendiğim markadır. Sanırım şu son markalarında google olmamasından dolayı pek satılmıyor.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Ben iddia ediyorum apple iphone 13'ü 32 bin'e satsın 15 bine satılan 12 prodan çok daha fazla kişi alır çok daha fazla kişi almak için kuyruğa girer. Sebebi şu; bizim milletimiz gösteriş meraklısıdır. Bunun kurla vs alakası yok. Aldığım ürün ne kadar pahalıysa o kadar havam olur düşüncesiyle alakası var. Dünyada en sık telefon değiştiren ülkelerden biriyiz. Bir telefonu 2 sene yani garanti süresince kullanma oranımız oldukça düşük.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Tüm Markalar uzakdoğudan. Apple hariç.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Adamlar 10 yılda dünyada en cok cihaz satan 3 marka konumuna gldiler bizim ülkemizdede f/p ürünler satmasıyla normal bnce adamlar zirveye oynuyolar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Canalys, Türkiye'deki akıllı telefon pazarının pazar paylarını açıkladı. Sonuçlara göre Samsung'un pazar payı hızlı düşüşe geçerken Xiaomi %340 gibi bir büyüme sağlayarak liderliği elinde tutuyor.

Yazılımı sorunlarla dolu Xiaomi birinci.Şaka gibi.Realmenin ilk sırada olmasını beklerdim.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Ben iddia ediyorum apple iphone 13'ü 32 bin'e satsın 15 bine satılan 12 prodan çok daha fazla kişi alır çok daha fazla kişi almak için kuyruğa girer. Sebebi şu; bizim milletimiz gösteriş meraklısıdır. Bunun kurla vs alakası yok. Aldığım ürün ne kadar pahalıysa o kadar havam olur düşüncesiyle alakası var. Dünyada en sık telefon değiştiren ülkelerden biriyiz. Bir telefonu 2 sene yani garanti süresince kullanma oranımız oldukça düşük.
Herkesi kapsamak yanlış.
Umarım Xaomi'nin çoğunluğunu Redmi oluşturmuyordur.

despotr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Bana göre Samsung çorap üretir gibi model üretmese ve çıkardığı modeli adam akıllı yapsa pil performans vs. Ekranıyla tasarımıyla ve adıyla en güzel marka olurdu

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Herkes neden Xiaomi ye cephe almış durumda anlamadım. Örnek olarak redmi note 8 pro olsun poco x3 ve f2 pro olsun aynı segmentteki hiçbir cihaz yanına yaklaşamıyor. Arayüz olarak en kullanışlı arayüz net miui dır (bana göre). Samsung fan boyları One UI ı savunabilir ancak ailemde a70 a51 kullananlar var gerçekten kasmaları hissediliyor kullanırken. Xiaomi android de ciddi anlamda yol kat eden ve kaliteli cihazlar üreten bir firma. (Hem Xiaomi Hem de Iphone kullanıcısı olarak yapıyorum bu yorumu.)

Adverterr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 senedir Xiaomi redmi note 5 kullanıyorum gayet memnunum ne kasma donması var ne de batarya ömründe gözle görülür bir kayıp var.Xiaomi f/p oranıyla daha da tercih edilmeye devam edecektir.

Payidar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Xiaominin zirvede olmasına şaşırmadım hem fiyat anlamında hem performans anlamında Samsungtan daha iyi. Huaweinin satışının düşmesi kesinlikle Google servislerinin olmayışı (bence çoğu insan YouTube dışında hiçbir uygulamasını kullanmıyor) realmenin olmaması beni şaşırttı çünkü Türkiye pazarına çok güzel girdiler. Apple aynı yerinde fakat %290 çok büyük bir rakam millet o kadar parayı nerden buluyor anlamadım ??

Payidar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Herkes neden Xiaomi ye cephe almış durumda anlamadım. Örnek olarak redmi note 8 pro olsun poco x3 ve f2 pro olsun aynı segmentteki hiçbir cihaz yanına yaklaşamıyor. Arayüz olarak en kullanışlı arayüz net miui dır (bana göre). Samsung fan boyları One UI ı savunabilir ancak ailemde a70 a51 kullananlar var gerçekten kasmaları hissediliyor kullanırken. Xiaomi android de ciddi anlamda yol kat eden ve kaliteli cihazlar üreten bir firma. (Hem Xiaomi Hem de Iphone kullanıcısı olarak yapıyorum bu yorumu.)
Kesinlikle katılıyorum arayüzü çok güzel ve hızlı çalışıyor ve xiaomi çok hızla büyüyor telefonları tasarım olarak mükemmel ve Türkiye gibi bi ülkede fiyatı çok uygun

Payidar12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Son getirdiği modellerin fiyatı gayet iyi örnek P40 Lite ama işte google servisleri yok bu yüzden satamıyor.
Aslında google servislerinin olmayışı çok büyük bir problem değil bana göre kullandığımız çoğu uygulama app galery de mevcut. Mesela Gmaile telefonun kendi e posta uygulamasından bağlanabiliyorsun. YouTube sıkıntı olabilir fakat tarayıcıdan veya YouTube benzer güzel uygulamalar mevcut.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
İnsanların bilinçlendiği falan yok. Çevresinde ne görüyorlarsa onu alıyorlar. Xiaomi'nin Zirvesi, Mi 6'yı çıkardıkları zamandır bana göre. O zaman keşfedemediler, fazlasıyla Samsung j7 satılıyordu o zamanlar. Xiaomi şu an fazlasıyla arayüz sıkıntısı ve kronik sorun sıkıntısı çekiyor bence. Oppo ise kalite/fiyat açısından güzel telefonlar üretiyor bence.