Türkiyedeki en uygun tarife

akensar

Üyecik
Arkadaşlar alt yapısı iyi/kötü o konuya girmeden, Türkiyedeki 3 operatör içerisinde en uygun fiyata en fazla konuşabileceğiniz tarife için 3 operatörüde araştırdım, müşteri hizmetleri yetkilileri ile görüştüm, bayilere sordum, internette araştırdım ve işte sonuç;

Ne Turkcell Ne Vodafone Ne de Avea..! Hiçbirisi tek başına yeterli değil. Uygun tarifeden faydalanma klavuzuna hoşgeldiniz.

13 KASIM 2014 TARİHİ İTİBARİYLE EN UYGUN TARİFENİN DETAYLARI AŞAĞIDADIR.

Grup halinde hareket etmek zordur, kimi internet ister, kimi konuşmayı, kimi grup içi çok konuşur kimi heryöne sms atar. Ortak bir tarifede buluşmak zordur. Sizin için 3 operatörü araştırdım, hem grup halinde hareket edilebilecek hemde bireysel faydalanılabilecek en uygun tarifeyi bulmaya çalıştım. Öncelikle faturalı, faturasız tüm tarifelere baktım, faturalı tarifelerde grup içi konuşabilmek için kamulu olmak şart bunun dışında grup içi konuşma diye birşey yok gibi, olanlarda çok pahalı tarifeler. En uygun yollu bu işi nasıl halledebiliriz diye araştırdığım için fiyat kriteri ilk sıradaki kriterimizdi. Ondan sonra ki kriterimiz grup olayı idi, bir sonraki kriterde herkesin farklı paketler kullanabilmesiydi.
Araştırma neticem Avea Taraftar tarifelerinde noktalandı. Sadece Avea lı olmak tek başına yetmiyor, Taraftar da olmak şart. İster Galatasaraylı olun ister fenerbahçeli farketmez tüm takımlar takım ayrımına bakılmaksızın taraftar hattı sayılıyor ve aynı grup içi olarak görülüyor. Yani GSMobil’den GSMobil’i aramak ile GSMobil’den Fenercell’i aramak arasında fark yok, taraftar içi arama sayılıyor. Avea’nın Faturasız Taraftar Şampiyon tarifesine geçtiniz mi? Devam edelim. Sonra 4545’e etrafınızda bulunan 25 yaş altı birinin TC Kimlik numarasını yolluyorsunuz ve WOOPS lu oluyorsunuz. Yani AVEA’lı, Taraftar ve son olarakta WOOPS üyesi oluyorsunuz. Unutmayın bir TC Kimlik numarası sadece 1 hattı Woops’lu yapabiliyor, tabi şimdilik, ileride Aveanın bunu düzelteceğini umuyoruz. Evet şimdi sıra geldi herkesin kendi ihtiyacı olan paketi kullanmasına. Bu noktada woops’un internet sitesinde farklı paketler var, istediğinizi alabiliyorsunuz. Bu paketlere geçmeden once neden taraftar olduk onu açıklayalım. Sebebi gayet basit. Taraftar Faturasız Şampiyon tarifesinde 20 lira ve üstü TL yüklediğinizde karşılıksız olarak tüm taraftar hatlarına doğru 2000 dk hattınıza tanımlanıyor. Yani 20 liraya dokunmasanız, hiçbir paketi satın almasanız dahi grup içi 2000 dk nız cepte. 23 liraya SÜPER FIRSAT Paketini satın alırsanız heryöne 500 dk, 5000 sms ve 2 GB internet tanımlanıyor hattınıza, zaten 2000 dk taraftar hatlarıyla konuşma cepteydi, birde bunlar Süper fırsat paketi ile geliyor. Benim internet ile işim olmaz konuşmak istiyorum diyorsanız 33 liraya 1000 dk, 1 GB, 1000 Sms paketini alabilirsiniz yada yine 33 liraya 900 dk, 2 GB, 1000 sms te alabilirsiniz.
Benim yaşım 70, işim bitmiş, grup içi bedava konuşayım, arada birde diğer yönlere 50-100 dk aramam olsun diyorsanız 9 TL ye Taraftar sınırsız 150 yi alıp taraftar içi sınırsız konuşma ve mesajlaşmanın yanında heryöne 150 dk nızda oluyor yada bir büyük paketi 15 TL ye alıp taraftar içi sınırsızın dışında 300 dk heryöne arayabiliyorsunuz. Herkes Taraftar hatlarında olduğuna göre artık bir grubuz kendi içimizde bedava konuşuruz. İsteyen 20 TL üzeri yüklemeyle isteyende 9 TL lik taraftar sınırsız paketi ile grubu bedava arar.


KAYNAKLAR;
http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/SampiyonTarife
http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/Sinirsiz150Paketi
http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/Sinirsiz300Paketi
http://www.woops.com.tr/faturasiz-woops/paketler/woopstambenlikpaket
http://www.woops.com.tr/her-an-yeni-bir-woops/woops-firsata-bak
 

Son mesajlar

Üst