Türkiye'de yeni korona tedbirleri

Bu konuyu okuyanlar

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Siz neler düşünüyorsunuz SDN ailesi?Ve de sizce bu tedbirlerin alınması için geç mi kalındı?

Türkiye'de her gün korona virüs'den ölen sayısı 70'lere yükseldi bir de bir kaç gündür.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Biraz geç kalındı, daha erken olmalıydı. Şimdi herkese görev düşüyor. Kurallara uyalım.
Evet haklısınız.Ben'de zaten hiç gereksiz yere dışarı çıkıp kalabalık yerler de falan dolaşmıyorum.Market ve benzeri yerlere gitmeden önce maske de takıyorum.Ellerimi de eve gelince sabunla birlikte yıkıyorum.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Tedbirler gerekli fakat daha erkene çekilmesi gerekiyor saatlerin. 22.00dan sonra çoğu kişi hafta sonu hariç evinde oluyor işine gücüne gidiyor. Hafta içi yasak getiriyorlar malum fakat hafta sonu yasakları tekrardan gelebilir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Benim gördüğüm ülkemiz Avrupada ki gelişmeleri takip edip onlar gibi davranıyor...

Avrupada sokağa çıkma yasakları oldu bizimkilerde hemen yaptı. Sınırlar kapatıldı bizimkilerde hemen yaptı. Şimdi Avrupa gece 22 den sonra sokağa çıkmayı yasaklıyor bizimkilerde yaptı.
Eğer İngiltere Fransa Almanya gibi ülkeler gene normal sokağa çıkma yasakları ve sınır kapılarını otobüs uçak seferlerini durdurursa ancak bizim ülkedede durur diye düşünüyorum.

Yoksa zaten ekonomi sıkıntılı hayatı durduramazlar.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Tamam hareketliliği azaltmak istiyor da benzer tedbirleri kendisinde göremiyoruz nedense xd

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Benim gördüğüm ülkemiz Avrupada ki gelişmeleri takip edip onlar gibi davranıyor...

Avrupada sokağa çıkma yasakları oldu bizimkilerde hemen yaptı. Sınırlar kapatıldı bizimkilerde hemen yaptı. Şimdi Avrupa gece 22 den sonra sokağa çıkmayı yasaklıyor bizimkilerde yaptı.
Eğer İngiltere Fransa Almanya gibi ülkeler gene normal sokağa çıkma yasakları ve sınır kapılarını otobüs uçak seferlerini durdurursa ancak bizim ülkedede durur diye düşünüyorum.

Yoksa zaten ekonomi sıkıntılı hayatı durduramazlar.
Çok haklısınız.Zaten Türkiye, Avrupa ne yaparsa onu yapmaya çalışıyor.Adı Türkiye ama hiç de Türk gibi değiliz.Her şey Avrupa ülkesi gibi.Zaten dışarı çıkıp etrafına bakarsan anlarsın.İnsanlar da Avrupa'da ne olursa onu yapıyorlar.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Çok haklısınız.Zaten Türkiye, Avrupa ne yaparsa onu yapmaya çalışıyor.Adı Türkiye ama hiç de Türk gibi değiliz.Her şey Avrupa ülkesi gibi.Zaten dışarı çıkıp etrafına bakarsan anlarsın.İnsanlar da Avrupa'da ne olursa onu yapıyorlar.
Mesela kırmızı ışıkta bekliyorlar bunun gibimi ? ???

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Mesela kırmızı ışıkta bekliyorlar bunun gibimi ? ???
Onu demek istemedim.Mesela örnek onlar saçma cadılar bayramını kutlarlar sokakta ve de bu korona virüs varken.Burada da aynısını yapıyorlar.Sanki Avrupa ülkesinde yaşıyoruz gibi.
Zaten artık her şey için geç kalındı.Çoktan Asya'dan buralara gelerek değişmeye başlamışız.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Geç olmuş tabii ki tedbirlerin gelmesine, zaten artık yazdaki gibi sokağa çıkmıyorum. Gerekli olduğu durumlarda çıkıyorum sadece.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Onu demek istemedim.Mesela örnek onlar saçma cadılar bayramını kutlarlar sokakta ve de bu korona virüs varken.Burada da aynısını yapıyorlar.Sanki Avrupa ülkesinde yaşıyoruz gibi.
Zaten artık her şey için geç kalındı.Çoktan Asya'dan buralara gelerek değişmeye başlamışız.
Bana da saçma geliyor dert keder herşey bitti bide bu çıktı. Zenginler yapıyor genelde. Tabi bizim kültürle alakası yok. İyi yönlerini alsalar avrupanın hadi neyse derim nerede saçma kötü yönleri var onları örnek alıyorlar. Birde özentilik çıktı popüler oldu.