Türkiye'de korona virüsü vaka sayısı 670, can kaybı 9 oldu...

Dilara Kaya

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Vaka sayısı her gün çok hızlı artmaya devam ediyor. Tabi bu sayı test yapılan kişiler arasından çıkan vaka sayısını gösteriyor. Fahrettin Koca'nın açıkladığı rakamlara göre toplam vaka sayısı 670'e ulaştı ve can kaybı toplamda 9 oldu. Bir de test yapılmayan kısım var. Virüs ülkeye çok geç geldi ama inanılmaz hızlı ilerliyor. 60 yaş altına virüs bulaşsa bile semptomları görünmeyebilir ve taşıyıcı durumunda olarak risk grubunda olan yaşlılara bulaştırabilir. Herkes evde kalmaya ve yaşlılardan uzak durmaya devam etsin lütfen. Tabi yaşlılar evde durursa...

BehzatAmirim

Müdavim
Müdavim
5 Ocak 2019
8,764
2
6,972
293
Vaka sayısı her gün çok hızlı artmaya devam ediyor. Tabi bu sayı test yapılan kişiler arasından çıkan vaka sayısını gösteriyor. Fahrettin Koca'nın açıkladığı rakamlara göre toplam vaka sayısı 670'e ulaştı ve can kaybı toplamda 9 oldu. Bir de test yapılmayan kısım var. Virüs ülkeye çok geç geldi ama inanılmaz hızlı ilerliyor. 60 yaş altına virüs bulaşsa bile semptomları görünmeyebilir ve taşıyıcı durumunda olarak risk grubunda olan yaşlılara bulaştırabilir. Herkes evde kalmaya ve yaşlılardan uzak durmaya devam etsin lütfen. Tabi yaşlılar evde durursa...
Yaşlılar dışarda cirit atıyor...

Didem Ergin

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
1,763
2,343
293
25
İyileşen de yok galiba

BehzatAmirim

Müdavim
Müdavim
5 Ocak 2019
8,764
2
6,972
293

The Commander

Müdavim
Müdavim
29 Haziran 2019
1,792
1,338
293
25
Çok şükür ailedeki tüm yaşlılarda dahil bu konuda hassas davranıyoruz. Babaannem, anneannem kim var ise görüştüm ve kendileride kesinlikle dışarı çıkmadıklarını ihtiyaç olduğu halde ise bir şekilde bir vasıtayla temin ettiklerini bana söylediler. Kendilerine çevrelerinde bu işi ciddiye almayan arkadaşları varsa bunu anlatmalarını ve kendilerini düşünmüyorlarsa bile en azından kimsenin günahına girmemek için dikkat etmeleri gerektiğini anlatmalarını rica ettim. Bizlere de iş düşüyor arkadaşlar, mümkün olduğu kadar insanı bu konuda bilinçlendirip ulaşmaya çalışalım. Biz de genciz diyip tedbiri elden bırakmamaya devam edelim. Bakanımızın attığı tweetin sonundaki gibi mücadelemizde asla gevşek davranmayalım.

BJKolik

Müdavim
Müdavim
31 Aralık 2016
6,411
6,756
293
Çok şükür ailedeki tüm yaşlılarda dahil bu konuda hassas davranıyoruz. Babaannem, anneannem kim var ise görüştüm ve kendileride kesinlikle dışarı çıkmadıklarını ihtiyaç olduğu halde ise bir şekilde bir vasıtayla temin ettiklerini bana söylediler. Kendilerine çevrelerinde bu işi ciddiye almayan arkadaşları varsa bunu anlatmalarını ve kendilerini düşünmüyorlarsa bile en azından kimsenin günahına girmemek için dikkat etmeleri gerektiğini anlatmalarını rica ettim. Bizlere de iş düşüyor arkadaşlar, mümkün olduğu kadar insanı bu konuda bilinçlendirip ulaşmaya çalışalım. Biz de genciz diyip tedbiri elden bırakmamaya devam edelim. Bakanımızın attığı tweetin sonundaki gibi mücadelemizde asla gevşek davranmayalım.
Keşke herkes böyle duyarlı ve dikkatli olsa.

BehzatAmirim

Müdavim
Müdavim
5 Ocak 2019
8,764
2
6,972
293
Bu gidişle çok fazla artacak hemde
-Kimi diyor ki : Canım sıkılıyor,evde hapis mi kalacağım diyerek muhabiri iteliyor.
-Biri Polisin Yüzüne Tükürüyor.
-Az önce NTV'de gördüm.Konuşma şöyle geçiyor.
-Kaç yaşındasınız ?
-68.
-Sizin için risk grubunda olduğunuz söyleniyor.
-Doğrudur.Evet
-Siz peki önlemler alıyormusunuz ?
*Gelen Cevap* = Evet.Otobüste nefes almıyorum.
Ülkece bize format atın lütfen :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keşke herkes böyle duyarlı ve dikkatli olsa.
Aynen...

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
24 Şubat 2020
6,091
12
16,093
3,258
18
benimkiler köyde zaten köyde adam kalmadı aslında daha güvenli

-Kimi diyor ki : Canım sıkılıyor,evde hapis mi kalacağım diyerek muhabiri iteliyor.
-Kaç yaşındasınız ?
-68.
-Doğrudur.Evet

Aynen...
adam otobüste nefes almayarak gidiyosa daha büyük tehlike :D

BehzatAmirim

Müdavim
Müdavim
5 Ocak 2019
8,764
2
6,972
293
benimkiler köyde zaten köyde adam kalmadı aslında daha güvenli

adam otobüste nefes almayarak gidiyosa daha büyük tehlike :D
:D Komedi ülkesi gibiyiz. Muhabir İstiklal Caddesinde kimse olmadığı ile ilgili haber yapıyor.Arkada 3 kişiyi köpek kovalıyor :D Asla ciddi olamıyoruz.

Dilara Kaya

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
-Kaç yaşındasınız ?
-68.
-Doğrudur.Evet

Aynen...
Bu ülkenin insanları iflah olmaz?

epsilon06

Müdavim
Müdavim
19 Ocak 2016
2,179
2,077
293
28
Yaşlılara laf anlatmak çok kolay değil maalesef. Kimi aşırı korkarken kimide hiç umursamıyor ortasını bulabiliriz İnşallah daha fazla kayıp olmadan.

Semih10

Doçent
16 Ağustos 2018
963
840
293
İnsanlar akıllanmıyor geçen gün dışarı çıkmak zorunda kaldım maske taktım insanlar ne gerek var maskeye diyor Balıkesir zurnanın son deliği buraya gelmez İstanbul Ankara vs varken diyolar. Adam sokakta ağızını aça aça öksürüyor nereden bileyim korona olmadığını Balıkesir’den de umreye giden bayağı kişi vardı bu sene

Dilara Kaya

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
İnsanlar akıllanmıyor geçen gün dışarı çıkmak zorunda kaldım maske taktım insanlar ne gerek var maskeye diyor Balıkesir zurnanın son deliği buraya gelmez İstanbul Ankara vs varken diyolar. Adam sokakta ağızını aça aça öksürüyor nereden bileyim korona olmadığını Balıkesir’den de umreye giden bayağı kişi vardı bu sene
Balıkesirin ayrı bir kalkanı mı var saçmalığa bak

554950

Müdavim
Müdavim
Moderatör
10 Temmuz 2018
9,512
5,872
1,708
19
Bizim buralarda da sürekli ambulansalar filan geçiyor acaba burada da mı var merak ettim bu arada nedense çinin yapışığı hindistandan hiç ses yok galiba türkiye gibi oralar da test yapmıyor nüfus yoğunluğu ise aşırı yüksek bir trene 1000 kişi binip seyahat yapıyorlar.

Dilara Kaya

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Bizim buralarda da sürekli ambulansalar filan geçiyor acaba burada da mı var merak ettim bu arada nedense çinin yapışığı hindistandan hiç ses yok galiba türkiye gibi oralar da test yapmıyor nüfus yoğunluğu ise aşırı yüksek bir trene 1000 kişi binip seyahat yapıyorlar.
Hindistan Çin'den daha pis bir ülke nehirde cesetler yüzüyor öbür tarafında insanlar yıkanıyor çok vardır orada da

Dimi ama bende öyle söyledim arkadaşlarım bile fazla abartıyorsun maske falan takmışsın allah akıl versin diyorlar ama tedbir almak şart. Bu arada bugün miraç kandiliymiş sizin ve tüm forumdaki arkadaşların kandili mübarek duaları kabul olsun iyi kandiller
İyi kandillerrr

554950

Müdavim
Müdavim
Moderatör
10 Temmuz 2018
9,512
5,872
1,708
19
Dimi ama bende öyle söyledim arkadaşlarım bile fazla abartıyorsun maske falan takmışsın allah akıl versin diyorlar ama tedbir almak şart. Bu arada bugün miraç kandiliymiş sizin ve tüm forumdaki arkadaşların kandili mübarek duaları kabul olsun iyi kandiller
Hasta değilsen maske takmanın pek bir getirisi yokmuş yani hastalıktan korunmak için değil , yaymamak için taksan daha mantıklı.

Dilara Kaya

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Hasta değilsen maske takmanın pek bir getirisi yokmuş yani hastalıktan korunmak için değil , yaymamak için taksan daha mantıklı.
Evet yaşı genç olanlar taşıyıcı olabiliyor hiçbir belirtiyi yaşamadan hatta farkında bile olmuyorlar. Risk grubunda olanlara bulaşırsa sonuç ölüm oluyor