Türkiye'de kişisel bilgi vermeden telefon numarası almak mümküm müdür?

Bu konuyu okuyanlar

Merhabalar,
Öncelikle, benim hiç kötü ve yasaklı bir şey yapma amacım yoktur. Sadece benim anlayışıma göre sim kartlar "privacy codex"ime aykırıdır ve o yüzden telefon numarası kullanmıyorum, fakat bazenleri 10 dakikalık telefon görüşmesi yapmam gerekebiliyor. Bunun için prepaid ve İstanbul'da normal marketten vs alabileceğimiz telefon planları mevcut mudur? Benim için asıl önemli olan şeylerden biri anonim olarak ve nakitle (banka kullanmadığım için) alınabilmesi. Tekrardan diyorum yanlış anlaşılmayayım diye, herhangi kötü bir amacım yoktur, sadece arada arkadaşlarımla buluşmak için vs gereken kullan at numara gerekiyor.
Teşekkür ederim ve iyi günler dilerim...

grand_master

Doçent
Cezalı
Merhabalar,
Öncelikle, benim hiç kötü ve yasaklı bir şey yapma amacım yoktur. Sadece benim anlayışıma göre sim kartlar "privacy codex"ime aykırıdır ve o yüzden telefon numarası kullanmıyorum, fakat bazenleri 10 dakikalık telefon görüşmesi yapmam gerekebiliyor. Bunun için prepaid ve İstanbul'da normal marketten vs alabileceğimiz telefon planları mevcut mudur? Benim için asıl önemli olan şeylerden biri anonim olarak ve nakitle (banka kullanmadığım için) alınabilmesi. Tekrardan diyorum yanlış anlaşılmayayım diye, herhangi kötü bir amacım yoktur, sadece arada arkadaşlarımla buluşmak için vs gereken kullan at numara gerekiyor.
Dostum özet geçebilirmisin?

Uchiha Sasuke

Profesör
Pek dikkate alırım bu konuyu :D
Dediğim gibi, kötü niyetim veya geçmişim yok. Sadece böyle rahatım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hapisten firar etsem shiftdelete neden kullanayım :D
çok takma kafaya. Banka hesabın olmadığına göre yaşın küçük yada sigortasız çalışansın ama bir gün seve seve senin kişisel bilgilerini isteyecekler. Hatta sağlık belgelerini isteyip filmlerine bir güzel bakacaklar. Yaşın küçükse gizliliğe olan takıntını yenmeye bak :D

Yok, işte çalışıyorum ve işverenim de anlayışı, nakitle alıyorum maaşımı. Devletten saklamıyorum, o suç olur. Sadece şirketlerden saklıyorum.
çok takma kafaya. Banka hesabın olmadığına göre yaşın küçük yada sigortasız çalışansın ama bir gün seve seve senin kişisel bilgilerini isteyecekler. Hatta sağlık belgelerini isteyip filmlerine bir güzel bakacaklar. Yaşın küçükse gizliliğe olan takıntını yenmeye bak :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok mu cevap benim soruma?

Son düzenleme:

DebianUser

Asistan
Bilgi Çağı olan bu devirde bu kadar gizli olma ihtimali sıfır. Kendimden örnek vereyim ÖSYM sınav başvurusu için belge doldurken nüfusa kayıtlı mahalle soruyordu benim o an aklıma gelmemişti müdür yardımcısına bilmiyorum dedim müdür yardımcısı bilgisayardan mahallemin ismini bana söylemişti. Böyle bir zamanda gizli kalmak maalesef zor

bilexsamet

Profesör
Merhabalar,
Öyle bir şey mümkün değil. Kimliksiz sim kart alamazsınız.

Ankesörlü telefon kullanabilirsiniz. Veya ID ile iletişim kurulabilen Skype, Telegram gibi uygulamalar üzerinden haberleşebilirsiniz.

Veya Dingtone, Textme vs. uygulamalar var. Yabancı numara veriyor bunlar. Gerçek para ile bu numaraları alabilirsiniz. Bir de kontör alırsınız gerçek para ile. Ama ödemeyi nasıl yapacaksınız? Kredi kartı lazım ödeme için. Arama yaptığınızda karşı tarafa yabancı numara falan görünüyor. Arama yapmak için sizde internet olması lazım. Ama karşı tarafta internet olmasına gerek yok.

Sibraius

Dekan
Japonya'da var sanırım sadece.

indir.jpg

SDN Son Haberler

Son mesajlar