Türkiye'de ilk! Yeni HP Omen 15 2020 kutu açılışı

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Herkese selamlar. Bundan yaklaşık 3.5 yıl önce Dell 7567 model dizüstü bilgisayarı satın almıştım. Yakın zamanda fiyatlarda artmadan değiştirmeye karar verdim ve uzun incelemelerim ve araştırmalarım sonucu HP Omen 15 2020 model ürünü almaya karar verdim. Ürünün kısaca özellikleri:
  • 10. nesil Intel Core i7 işlemci (i7 10750H)
  • NVIDIA RTX 2060
  • 1 TB Samsung SSD, 2x8 3200 MHz Samsung RAM
  • 2 adet M.2 SSD slotu mevcut. 2.5" disk slot bulunmuyor.
  • Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 desteği.
  • 144 Hz tazeleme oranına sahip IPS panel. %95 AdobeRGB, %75 NTSC renk gamutu desteği.
  • İç tarafta metal kasa ve çift fan soğutma.
  • HDMI, Thunderbolt, miniDP, 3xUSB A ve kombo jack girişi mevcut.
  • 70.9 Wh batarya ve 200W adaptör.
Ürünün biraz kullanıp, detaylı incelemesini yaklaşık 10 gün sonra paylaşacağım. Şimdilik sadece kutu açılışı yaptım. Birde 500 GB Samsung Evo Plus SSD siparişi verdim, kurulum için onu bekliyorum. Ürünün görselleri:

IMG_20200810_152740.jpg

IMG_20200810_152841.jpg

IMG_20200810_153110.jpg

IMG_20200810_153235.jpg

IMG_20200810_153248.jpg

IMG_20200810_153401.jpg

İlk deneyim
Hoş bir kutu ile geliyor yeni Omen 15. Ürünü elime ilk aldığımda çok kaliteli bir metal kullanıldığını anladım. Kasanın kendisi metal, panelin üst kapağı plastik ancak dokusu çok hoş. Elmas kesim logo ışığa göre renk değiştiriyor. Alt tarafta kocaman bir ızgara mevcut. Zaten ürünün soğutma performansının kuvvetli olmasının temel sebeplerinden birisi de bu. Bakır boruların kalın olması, fanların büyük olması da avantaj. Ürünü henüz kendim test etmedim ancak incelemelere baktığım zaman, 10750H bulunduran bilgisayarlara göre daha serin çalışıyor. Ortalama 80-85 derece arası. Omen 15'in detaylı incelemesini de yakın zamanda forumda paylaşacağım. Beklemede kalın :wink:

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Zengin arkadaşlar kendisini belli ediyor, bizde o para ne gezer...:)

Hayırlı olsun kardeşim, güle güle kullan.
Emekli bir memur ve ev hanımın çocuğuyum. Her şey olabilirim ama zengin değilim. Sadece kazandığı parayı nasıl kullanması gerektiğini bilen birisiyim :)

Reaksiyon puanı
3,027
Hayırlı olsun bununla ne haber yazılır :tearsofjoy: Benim de planlarımda var böyle bir şey almak, bazen MacBook alayım oyun oynamayayım diyorum ama bunları görünce alasım geliyor. Hayırlı olsun tekrardan.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hayırlı olsun bununla ne haber yazılır :tearsofjoy: Benim de planlarımda var böyle bir şey almak, bazen MacBook alayım oyun oynamayayım diyorum ama bunları görünce alasım geliyor. Hayırlı olsun tekrardan.
Teşekkür ederim :) Bende de Mac planı vardı bir ara ama macOS tarafında ekipmanlar için yazılım desteği çok sınırlı. Birde arada da olsa oyun oynayan birisiyim. O yüzden uzunca bir süre olmak kaydıyla erteledim Mac planını :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayırlı olsun. Dell 7567 duruyor mu kaça sattın?

Valla 7567 ile sürünüyoruz. Bu fiyatlarla kokusunu bile alamam iyi laptopların. En az daha 3 sene bende. İnşallah bozulmaz valla bozulursa bittiğimin resmidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim :) Bende de Mac planı vardı bir ara ama macOS tarafında ekipmanlar için yazılım desteği çok sınırlı. Birde arada da olsa oyun oynayan birisiyim. O yüzden uzunca bir süre olmak kaydıyla erteledim Mac planını :D
Düşüncesi bile bana bir fenalık getirdi.
macosda yazılım namına birşey yok.
Var diyen kendini kandırıyor. Proteous bile yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
Teşekkür ederim Murat :) 5K'ya sattım emektarı. Benimkinin içerisinde XPG SX8200 512GB SSD'de vardı ek olarak. Yine de biraz uyguna verdim yakın arkadaşım olduğu için. Yoksa SSD sayesinde biraz daha fazlaya satabilirdim gibi.
Hayret ediyorum 3.5 senelik bilgisayarı almak cesaret ister. Alan da hayrını görsün de senin başını ağrıtmasın. Arkadaşın daha kolay ulaşır zaten.

M

Murat Burç

SDN Okuru
3.5 senelik ama gözüm gibi baktım. Dışarıdan bilmeyen birisi gelse baksa sıfır zanneder o derece. Zaten yüzde 60 harici klavye ile kullandım. Kasayla bile çok temasım olmadı. Dediğin gibi arkadaşım zaten bir şey olursa halletmeye çalışırım tabi.
Ben termal macun yenilerken kasayı çatlattım. Anakarrttaki 3 vidanın birini garanti birini ben kaybettim. :D :D

Ama ekranda ekran koruyucu var unutmayalım. :D

Vidaların bazıları yalama oldu unutmayalım onu.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Hayırlı olsun. Omen 15'in macun değişim işlemi inşallah kolaydır. Dell de değiştirmek epey uğraştırıcı da 7567 veya 7577 serisinde. :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Bellek miktarı ne kadar? Samsung 1TB SSD'nin yanına NVMe M.2 SSD takviyesi yapmayı düşünüyor musun? :)
Yeni cihazın hayırlı olsun @Görkem Say güle güle kullanman dileğiyle.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Seninki gazi olmuş artık :D
Valla tazı gibi çalışıyor. Satarsam sattığım adamın gözü önünde termal macun değiştirip vericem. Öbür türlü içim rahat etmez herşeyini göstermem lazım.

Kaldı ki satsam üstüne koyup birşey alabilir miyim şüpheli. Zaten olsa ryzenli alırım onlarda yok gibi birşy piyasada.

Hedefimde iPad Pro var 5 sene sonra alıcam inşallah.