[Türkiye'de İlk ve Tek] Casper A15 (PEGATRON A15) Türkçe Modlanmış 303 Sürüm BIOS Dosyası

Bu konuyu okuyanlar

abbott

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
@EFI Shell,
Turkceye cevirdiginizi soylediginiz BIOS (Modlanmis BIOS revizyon 2) dosyaları, linkini verdiginiz Onedrive dan ulasilamiyor. Bir sorun mu cikti. Tekrar yukleyecekmisiniz. Ayrıca "AMIBCP v4.55" programının linkini atabilirmisiniz? Tesekkur ederim.
https://onedrive.live.com/redir?resid=70E61F57E8C1E9B5!2347&authkey=!AKByMYBtYrcuax4&e=xdXOwk
Bu eski bir BIOS olduğu için sildim. Bunu indirin: A15_Mod_Türkçe_EFIShell.zip
Bu arada BIOS çoktan denendi ve sorunsuz çalışmaktadır. Kurduktan sonra Exit'e gelin ve "Load Optimized Settings" e tıklayarak sıfırlayın. Bu şekilde hazırladığım ayarlar ile değişmiş olacak varsayılan ayarlarınız. :)

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
@EFI Shell,
Turkceye cevirdiginizi soylediginiz BIOS (Modlanmis BIOS revizyon 2) dosyaları, linkini verdiginiz Onedrive dan ulasilamiyor. Bir sorun mu cikti. Tekrar yukleyecekmisiniz. Ayrıca "AMIBCP v4.55" programının linkini atabilirmisiniz? Tesekkur ederim.
https://onedrive.live.com/redir?resid=70E61F57E8C1E9B5!2347&authkey=!AKByMYBtYrcuax4&e=xdXOwk
AMIBCP ile bir işiniz yok ama ben yine de indirme bağlantısını vereyim:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten bir sitede editörüm. Ek olarak eskiden İçerik Ekibindendim ben de. :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Eline sağlık, BIOS (anakart) bölümünü canlandıran tek üyesin sanırım.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Tamamdır, kilitlenme sorununun nedeni ACPI tablolarının hatalı yapılandırılması. Sorunun kaynağı bu. Çoğu Casper'da aynı sorun var. Bilinçli sabotaj var gibi geldi. Ama onu düzenleyemem PC'm olmadığı için. AMD64 yada x86 SoC'lu bir cihazım olsa Wine üzerinden yapardım ama elimde yok.

miracho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamamdır, kilitlenme sorununun nedeni ACPI tablolarının hatalı yapılandırılması. Sorunun kaynağı bu. Çoğu Casper'da aynı sorun var. Bilinçli sabotaj var gibi geldi. Ama onu düzenleyemem PC'm olmadığı için. AMD64 yada x86 SoC'lu bir cihazım olsa Wine üzerinden yapardım ama elimde yok.
dostum ellerine sağlık. herşeyi tamamladım ancak bataryasız bu işlemi gerçekleştiremezsiniz uyarısı geliyor. benim dizüstü de bataryasız, ölüsü de yok dirisi de.
güncelleme dosyasını bir şekilde düzenleyerek batarya isteğini bypass etme şansımız var mıdır?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
dostum ellerine sağlık. herşeyi tamamladım ancak bataryasız bu işlemi gerçekleştiremezsiniz uyarısı geliyor. benim dizüstü de bataryasız, ölüsü de yok dirisi de.
güncelleme dosyasını bir şekilde düzenleyerek batarya isteğini bypass etme şansımız var mıdır?
Intel FPT ile kurabilirsiniz o zaman.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
intel fpt'yi arıyorum şu an. hemen deniyorum
Buradan ME System Tools v7 r2 diyeni indireceksiniz.

miracho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme: