Türkiye'de her 4 kişiden 3'ü geçmişe özlem duyuyor ! Peki siz?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necromancers

Öğrenci
Katılım
16 Mar 2018
Mesajlar
31
Reaksiyon puanı
4
Puanları
8
Yaş
27
2015 ila 2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’de her dört kişiden üçünün geçmişe özlem duyduğu belirlendi. Siz de geçmişi özlüyor musunuz? Geçmişte unutamadığınız hala unuttuğunuz şeyler neler? Bne en çok, mahalle kültürünü de özledim.

Ajans Press, Türkiye'de yaşayan insanların yaşam tarzını çeşitli açılardan inceledi. İncelemeye göre, IPSOS’un gerçekleştirdiği “Türkiye Anlama Kılavuzu” araştırmasından ve medya yansımalarından derlediği bilgilere ışığında, Türkiye’de her dört kişiden üçünün geçmişe özlem duyduğu belirlendi. Böylece, “Eskiden insanların daha mutlu olduğunu düşünüyorum” diyenlerin oranı yüzde 76 olarak saptandı.

TÜRK HALKININ YÜZDE 44’Ü HİÇ SİNEMAYA GİTMİYOR

2015-2017 yılları arasında 34 şehirden 15 bin 918 kişi baz alınarak hazırlanan rapor, Türkiye’nin tüketim alışkanlıkları, hobileri, yaşam tarzı ve boş vakitlerinde neler yaptıkları gibi çeşitli açılardan ele alarak tamamlandı. Elde edilen raporda, nüfusun yüzde 68’inin dış dünyanın acımasız, tahmin edilemez gerçeklerinden dolayı evde kalarak kendini koruma ihtiyacı hissettiğini bildirdi. Bunun yanı sıra, yüzde 72’inin boş vakitlerini alışveriş merkezlerinde geçirdiği görülürken, AVM’lerde geçirilen sürenin ortalama 3 saat olduğu tespit edildi. Buna ek olarak,Türk halkının yüzde 35’i hiç kitap okumazken, yüzde 44’ünün hiç sinemaya gitmediği görüldü. Hayatında hiç konser, tiyatro veya opera izlememiş olanların oranı ise yüzde 64 olarak saptandı.
TÜRKİYE’DE HER 4 KİŞİDEN 3’Ü GEÇMİŞE ÖZLEM DUYUYOR 1.jpg
Ajans Press ve PRNet’in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre, Türk halkının memnuniyetsizlik karnesi de belli oldu. Medyaya yansıyan haber başlıklarına göre; işsizlik, hayat pahalılığı ve döviz kurlarında yaşanan artış, halkın memnuniyetsizlik nedenleri arasında başı çekti. Bu başlıklarda medyaya 270 binin üzerinden haber yansırken, bu konular medyanın gündemini de belirledi. Öte yandan Türkiye’de bireylerin hane özelliklerine bakıldığında ise, yüzde 63’ünün ev sahibi olduğu görüldü. Geriye kalan dilimin de yüzde 24’ünün kiracı, yüzde 12’sinin kira vermeden oturduğu, yüzde 1’inin de lojmanda ikamet ettiği belirlendi. Rapora katılan kişilere evlerinin duvarlarında ne asıldığı sorulduğunda da, yüzde 80’i saat şeklinde cevap verdi. Saat dışında tablo asanların oranı yüzde 48 olarak tespit edilirken, ayna asanların oranı yüzde 46, takvim asanların oranı ise yüzde 44 oldu.
 

Gökçe Asena

Profesör
Katılım
10 Ara 2017
Mesajlar
1,487
Reaksiyon puanı
2,155
Puanları
113
Öyle tabii. Zaman ilerledikçe bizde zamanla birlikte kayboluyoruz. O güzel anıları getiremeyiz ama o güzel anılarla birlikte geçmişe gideriz. Olmak istediğimiz için.
 

Fragger

Dekan
Katılım
21 Eki 2016
Mesajlar
9,622
Reaksiyon puanı
3,625
Puanları
113
  • Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka orijinal kaynağa ilişkin link verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin alınmalıdır.

Konu Kilit!
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar

Üst