Türkiye’de Espor Kulübü Bulunan Belediye Sayısı Artıyor

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Katılım
9 Ağustos 2015
Mesajlar
3,288
Reaksiyon puanı
2,300
Puanları
113
Yükselişte olan espor sektörüne belediyeler de ilgilerini gösteriyor.


turkiye-oyun-sektoru-raporu-aciklandi.jpg

Son yıllarda Türkiye’de yükselişte olan esporu destekleyen belediye sayısında büyük bir artış görünmekte. Zaman ilerledikçe teknoloji gelişiyor ve yeni oyunların sayısı arttıkça genç nesilde bu oyunlara yöneliyor. Belediye bazlı projelerin amacı halka ve gençlere hizmet etmek olduğu için, bu yükselişi iyi gözlemleyip adımlar atan vizyonlu belediyelerin sayısı hiçte az değil.
Espor takımı kuran belediyelerin arasına Kırklareli Espor kulübü League Of Legends takımı kurarak dahil olmuş durumda. 2015 yılında düzenlenen League Of Legends Türkiye kupasında Marmara Bölgesinin şampiyonu unvanına sahip olmuşlardı.
Adıyaman Belediyesi Espor kulübü ise Counter Strike: Global Offensive takımıyla yoluna bir süredir devam ediyor. Kayseri’de bulunan Melikgazi Belediyesi de espor kulübünü kurmuş ve takım oyuncularını sosyal medya hesaplarından açtıkları alım ilanı ile aramakta. Yoğun ilginin olması ise hiç şaşırtıcı değil.
Ankara’da bulunan Yenimahalle Belediyesi’nin Counter Strike: Global Offensive takımı TESFED Vodafone Freezone Türkiye Kupasında başarılı bir grafik sergileyerek elenmişti. Aydın Koçarlı Belediyesi espor takımı da TESFED Vodafone Freezone Türkiye Kupası’nın PUBG şampiyonasında adını finale kalan takımlar arasında yazdırmayı başarmış, FDR Oyun Cumhuriyetinde yapılan finallerde boy göstermişti.
Espor etkinlikleri düzenleyen belediyelerde bulunmakta. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş Oyun Başlasın Türkiye ismi ile Ankara’da PUBG Mobile etkinliği düzenledi.
Bunun yanında İstanbul Üsküdar belediyesi, belediye başkanı Hilmi Türkmen öncülüğünde bir etkinlik düzenlemişti. League of Legends oyununu kapsayan bu oyun etkinliğine geçtiğimiz aylarda imza atılmıştı ve Türkiye Elektronik Sporlar Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir de katılım sağlamıştı.

Kaynak

 

Ekli dosyalar

  • turkiye-oyun-sektoru-raporu-aciklandi.jpg
    turkiye-oyun-sektoru-raporu-aciklandi.jpg
    65.5 KB · Görüntüleme: 121

Son mesajlar

Üst