Türkiye'de En Çok Satanlar (Oyun)

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70

Aral İthalat verilerine dayanan bu ay ki en çok satan listelerimizle siz okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz. Unutmayın aldığınız her yasal kopya oyunu üreten kişilerin emeklerinin karşılığını verirken aynı zamanda ülkemizdeki oyun sektörüne de olumlu katkılarda bulunuyor. Sevdiğiniz, beğendiğiniz oyunların listelerimizde üst sıralarda yer alması bilinçli tüketiciler olarak bizim ellerimizde...

PC

1. World of Warcraft
2. Bioshock
3. Medal of Honor: Airborne
4. Sims 2: Deluxe Edition
5. Sims 2: Bon Voyage
6. Medieval II: Total War
7. PES 6
8. Simcity 4: Deluxe Edition
9. Diablo II
10. World of Warcraft: Burning Crusade

PS3

1. Ninja Gaiden Sigma
2. Call of Duty 3
3. The Darkness
4. Virtua Fighter 5
5. Pirates of the Carribbean: At World's End
6. Transformers
7. NBA Street Homecourt
8. Ratatouille
9. Need for Speed: Carbon
7. Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

PS2

1. Ratatouille
2. Tomb Raider: Anniversary
3. Grand Theft Auto Vice City Stories
4. Shrek Smash'n Crash Racing
5. Need for Speed: Carbon
6. PES 6
7. Fantastic Four Rise Of The Silver
8. Medal of Honor: Vanguard
9. Burnout Dominator
10. Ice Age 2: Platinium

PSP

1. PES 6
2. Pirates of the Caribbean At World's End
3. Metal Gear Solid:portable Ops
4. Ratatouille
5. Crashing Tag Team
6. Scarface
7. Winx Club
8. Shrek the Third
9. Burnout Dominator
10. Tony Hawk's Project 8

Analiz:
Yazın sonuna geldiğimiz şu günlerde oyun piyasasının canlılığının da etkisiyle hareketli günler yaşıyoruz. PC cephesinde henüz yeni çıkmış olmalarına rağmen Bioshock ve Medal of Honor: Airborne'un çarpıcı yükselişi oyunlara olan ilginin açık bir göstergesi. İlerleyen haftalarda bu oyunların zirve yarışı hızlanabilir. PS3 cephesinde ise Ninja Gaiden liste başı olmayı sürdürürken, The Darkness'ın da oldukça ilgi topladığını görüyoruz. Önümüzdeki aylarda Lair ve Warhawk'ı listenin üst sıralarında görmemiz kuvvetle muhtemel.

[size=7pt]Alıntı: TrGamer.com[/size]

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Aha PSP'de 7.sıraya bak.Winx club :S nedir bu yaa.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
TuningMert dedi ki:
Aha PSP'de 7.sıraya bak.Winx club :S nedir bu yaa.

:D :D :D

Orjinal oyun olunca böyle oluyo.Aslında Türkiye için korsan oyun top 10 listesi hazırlanması lazım.

Bu liste hiç gerçekçi değil.
Eğer oyun yapımcılarıda yaptıkları oyunu elle tutulur bir fiyata satsalar hiç korsanla falan ugrasmaya gerek kalmaz.Ya yeni çıkan bir oyun en az 100$ dan satılıyo.Nasıl bir iştir bu anlamadım.100$'a kim oyun alır allah aşkına.Yapımcı firmalar ucuz fiyata sürümden kazanma politikasını izleseler gerçekten inanılmaz bir oyun satış patlaması yaşanır.Bu Türkiye koşullarında gidipte 150$'a sadece 1 tane oyun alabilecek kaç kişi var sizce ??? Sonuçta oyun yapım firmaları bu oyunları yaparken inanılmaz bir emek ve para harcıyolar.Bizde onların bütün emeklerini bi dükkana gidip 2 ytl'ye satın alıyoruz.Bu bana çok ters ve acımasızca geliyo ama yapıcak bişey yok.Yapımcıların bu fiyat politikalarını kesinlikle gözden geçirmeleri lazım.Örneğin; çok yakında CRYSIS oyunu cıkıcak.Yapımcıları bizim bütün Dünya'daki gurur kaynagımız 3 Türk kardeş.(Avni, Faruk ve Cevat Yerli Kardeşler)Ben şimdi gidip bu oyunu 2 ytl'ye alıpta PC imde bi guzel oynamak hem Yerli Kardeşlere hemde Türkiye'mize çok büyük bir zarar olarak görüyorum.Mutlaka fiyatları tekrar belirlemeleri lazım.Yoksa bu iş böyle gitmez.CryTek firmasıda Türkiye'deki satışlara baktıgında gerçekten çok büyük bir şaşkınlık yaşıcaklardır.En azından bekledikleri satış rekoru kesinlikle olamaz....

Benim gibi düşünenler veya tam tersini düşünenler lütfen buraya yazsın.
Korsanla Orjinal oyunlar arasındaki sorunları tartışalım !!!

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Öyle değilde PSP'nin bayan kitleside çok fazla.Mesela şimdiye kadar dükkanımda belkide 200 adet Pembe PSP satıldı.Alanlarda hep bayandı ;) Cafelerde görüyorum mesela.Pembiş pembiş çıkartıyorlar hava atıyolar oynuyorlar filan :)

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Şu fiyatları bi çekseler türkiyede satış rekorları kıracaklar haberleri yok devlettede suç var vergiyi azalt zaten şu oyun cd sinden falan ne kazanıyodurki sürümden kazan dimi :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Diablo 2 hala satılıyor muydu :D