Türkiye'de CS Oyuncusu Olmak

Bu konuyu okuyanlar

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Zordur Türkiye'de Counter-Strike oyuncusu olmak. Herkes için değil tabii ki. Eli mouse tutan, yetenekli oyuncular için zordur Türkiye'de CS oyuncusu olmak. Neden mi? Size şöyle açıklayayım. 3 çeşit CS oyuncusu vardır Türkiye'de.

1. Hile açıp öyle güzel oynayan.
  2. Hile açmayıp güzel oynayan.
  3. Hile açmayıp kötü oynayan.
Bu oyuncuların sayısını 100 üzerinden bir orana bölersek;

1. Hile açıp öyle güzel oynayan. % 40
  2. Hile açmayıp güzel oynayan. % 40
  3. Hile açmayıp kötü oynayan. % 20
sXe Injected*'e güven kalmamış, hileli oyuncularla dolmuş Counter-Strike oyununda, oyuna girip 10 adam öldürüp 1 kere ölürseniz hile olarak kabul ediliyorsunuz. Üstüne üstük birde admine HS** atarsanız, banlanmak için 5 den geriye saymaya başlayabilirsiniz. Eğer admin yoksa, öldürdüğünüz oyuncular tarafından yoğun bir küfür yağmuruna tutulursunuz. Buna sizin oyundan çıkmanız için yapılan psikolojik diyebiliriz. (Bu küfreden kesim genellikle %20 lik kesimdir.)

Şimdi sizlere bugün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Fy_iceworld16 haritası açık bir servera girdim. 3 Kişiyiz 2 ye tek oynuyorum. Bir süre oynadıktan sonra frag (skor) 56 ya 13 oldu. (En son baktığımda...) Daha sonradan Admin geldi. Karşı tarafa geçti ve kendi takımından bana bir kişiyi gönderdi. 2 ye 2 olduk. Oynamaya devam ettim. Oynamaya devam ettim dediysem, bundan sonra 2 el oynayabildim. Çünkü o 2 elde 4 kişi vurunca Admin bey hemen banladı.

banfc.jpg

Neyse Aydoğan sen alışıksın böyle şeylere. Sana servermı yok. Başka servera girdim. fy_pool_day haritası açık. 6 kişiyiz takımlar 3 e 3. Neyse başlayalım ele derken...
Şu anda duyacaklarınıza inanmayabilirsiniz ama, oyuna girdikten sonra yaklaşık 10 saniye sonra serverdan banlandım! Neden mi ? Girer girmez biri admin olmak üzere 3 kişiyide öldürdüğüm için!

trkiyedecsoyuncusuolmak.jpg

Gördüğünüz gibi arkadaşlar oyun ne hale gelmiş. Bu yazıyı yazarken yukarıda verdiğim oyuncu yüzdeleri acaba oranlı mı oldu diye düşünüyordum. Evet oranlı oldu. Artık öyle bir seviyeye geldi ki oyun, her iyi oynayan hile varsayılıyor ve banlanıyor. Eskiden şöyle bir uygulama vardı. Admin hile olduğunu varsaydığı kişiyi izleyici olarak izlerdi. Ondan sonra kararını verir banlardı. Şimdi o da yok gördüğünüz gibi.

clip.jpg

Sonuç olarak; artık Counter-Strike'da iyi oyuncu - kötü oyuncu kalmadı. Hileli oyuncu - Kötü oyuncu var artık. Hileli oyuncular atılır kötü oyuncular kalır!

İçimi döktüm. Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Sürç-ü Lisan ettiysem affola.

Aydoğan GÖKBERK (W.A.O.| bLinK`)
---------- saat 23:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:42 eklenmişti ----------
* Counter-Strike ve birkaç oyunda daha hile açılmasını engellediği söylenen program
** Rakip oyuncuyu kafadan vurmak. (Head Shot)

---------- saat 23:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:43 eklenmişti ----------

Konunun yeri burası sanırım. Birazda Junior Editör bölümüne uygun gibi gözüküyorda :)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
yanlış anlaşılmasın ama maalesef milletimizle online oyun oynanmaz sen%40 demişsin bence %90 nı. 2 yıl öncesine kadar mmorpg tarzı oyunlar oynardım yaklaşıkta 2 sene kadar oynadım ve toplasınız en fazla 5 tane yabancı milletle münakaşaya girmişimdir. Ama kendi milletimizden insanla karşılaşınca maalesef günde en az 30 kişi (3 saatte) küfürlü konuşur ya da para ister. kısacası eğitim şart o yüzden Türkiye de online oynanmaz kim nederse desin :(

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
OnLT Gerçekten dediğin gibi bende cs oynadığımdan biliyorum 2 hs at hmn başlıyyorlar bunda bişey var admın ss alırmısın bundan kaliteli serverda kalmadı artık.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bir oyunsever olarak görüyorum kendimi.Ancak bir CS yi sevemedim bir de strateji oyunlarını:)

Durmadan vur öldür vurul öldür pek cazip gelmiyor bana:)

Oyunda da olsa ölmek öldürmek biraz zor olmalı.Sinek avlar gibi pat çat küt vuruyorlar birbirlerini.

CS hayranı çok kişi var onlara da saygım var.

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Baya kızmışsın be usta. Gel oynayalım diycem de bizi de ipten geçirirsin sen :d

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Aydoğan bi gün cs çevirirsek aynı takımdayız tamam ;) :D

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Haha :D O kadar abartmayın arkadaşlar ne iyi CS oynayanlar var :)

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Steam al onlt 20 milyon rahat edersin ne küfür var ne hile var :)) tavsiye ederim.

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Ben sırf bu yüzden silmiştim counteri. Şimdi de çok gereksiz buluyorum açıkçası iyi ki silmişim diyorum. Aynı haritada dolanıp duruyoruz farklı bir şey yok.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Ne maç sıkıntısı ne takım sıkıntısı ne sxe sıkıntısı ne 64-bit sıkıntısı.(Ne çok sıkıntım varmış benim ya :D) Herşey süper walla 1 yıldır steam kullanıyorum daha hiç bir tane hile ile yada saçma sapan banlanma ile karşılaşmadım

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Age of empires III yapalım gençlik gelin online clan : TURKS

Lucifer17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla ben kendi serverımda oynadığım için çook rahatım :D hileciler için adminlere eklenti yapıldı. wall programı açmış gibi oluyoruz öldüğümüzde, adam duvara nasıl ateş edio ses mi kasıo yoksa duvar mı görüo hepsini çözmek sadece çatışma içinde 10sn gerek. o yüzden ben rahatım teamim rahat :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Ne maç sıkıntısı ne takım sıkıntısı ne sxe sıkıntısı ne 64-bit sıkıntısı.(Ne çok sıkıntım varmış benim ya :D) Herşey süper walla 1 yıldır steam kullanıyorum daha hiç bir tane hile ile yada saçma sapan banlanma ile karşılaşmadım
Ne güzel ;)
----------------------
Sıcak sıcak :D

Oyun içersindeki beynimde konuştuklarım :D

"Aha bombayı düşürdü bombayı düşürdü. O bombayı kimse almamalı. Acı yok Rocky acı yok :blink::lol:"

blinkkkk.jpg

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250

adam kendine yediremiyo :D
bigün hile olmadığı halde admin bozuntusundan ban yemiştim , modeme res attım başka nickle wall açıp girdim oyuna hiç çaktırmadan oyun bitene kadar oynadım , anlamadı mal :D

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
adam kendine yediremiyo :D
bigün hile olmadığı halde admin bozuntusundan ban yemiştim , modeme res attım başka nickle wall açıp girdim oyuna hiç çaktırmadan oyun bitene kadar oynadım , anlamadı mal :D
Açma işte açma :D Nickini değiştir oynamana devam et arkadaşım ya :D

e.emo14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Simdi öncelikle yazılanların cogu dogru seyler ancak cs sacma bi oyun deildir cs nin online bölümü cs yi cs yapan seydir yoksa kimse cs oynamazki :) Onlinedeki o ortam o sıcaklık o makara o muahbbet hic bi yerde yok(takıldın servera göre) Hile konusunda ise genelde pro diye tabır etimiz oyuncuların oynadıgı serverlarda oynarsanız bu gibi problemlerle karsılasmazsınız örnek Raki Balik Pro server = 95.173.173.45 yada wasp pro server = 212.174.97.240 dedim gibi bu serverlarda öyle sacma seylerle karsılasman cok zordur cs de hersey server yönetim kalitesinde ve o serverdaki oyuncu kalitesinde biter.
Not:Raki baligin en yetkili yöneticisiydim 1 ay öncesine kadar su anda cs oynamıyorum.

e.emo14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
:) Oyle bisey pek mümkün deil cünki fun pro oyunculara hitap etmez fun serverlarda genelde cocuklar ve hileciler oynar pro oyuncuda girer 2 el oynar cıkar bu yüzden sadece pro serverlarda takılırlar :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
:) Oyle bisey pek mümkün deil cünki fun pro oyunculara hitap etmez fun serverlarda genelde cocuklar ve hileciler oynar pro oyuncuda girer 2 el oynar cıkar bu yüzden sadece pro serverlarda takılırlar :)
Artık pro serverlar sıkıyor beni. Hep dust_2 açık hep aynı yerler hep aynı hep aynı. Sıkıldım artık kaç yıldır dust_2 oynuyoruz. Fun serverlara attım kendimi. Deathrun deathmatch hide and seek gibi...

e.emo14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Walla dedim gibi wasp ve Raki balik serverlarında maplar genelde deisiktir ama hep pro maplar vardır bu aralar ben gittikten sonra raki baliktada baya dust_2 acılıyor ama gene en iyisi bunlar dedim gibi geri kalanlar hep lamer diye tabır ettimiz cs oyuncularıyla dolu.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Rakı balık güzel server ama adminleride güzel ancak 2 3 tane admin vardı tam hatırlamıyorum isimlerini onlar lamerdi biraz kendilerinden çok frag yapanları izlemeden banlıyorlardı. Onlarla ne zaman oynasam banlıyorlardı modemi resliyip tekrar giriyorum neden diye soruyorum wallı kapada gel diyorlardı pat yine ban:)

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Gecen hafta oynamak ısteyenler belirttiler forumda kendilerini .Açın serveri 2 gün öncesinden belirtin günü ve saati katılacak olanlar belirtsinler ne kurulacaksa kuralım ortada kapışalım.Burdaki arkadaşlarla oyunda yapılacaklarda sıkıntı olacağını sanmam artık.

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Ne güzel ;)
----------------------
Sıcak sıcak :D

Oyun içersindeki beynimde konuştuklarım :D

"Aha bombayı düşürdü bombayı düşürdü. O bombayı kimse almamalı. Acı yok Rocky acı yok :blink::lol:"

blinkkkk.jpg

ahh ahh cok fena b tutarım :p ama 1.5 ciyiz hala :)

pearlharbor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla dediğiniz gibi. ben cok iyi oynadıgımı dusunmuyorum ama gelişmek için oynuyorum :):):) adamlar manyaq manyaq seyler yapıyo... onları gorunce " vay anasını" diyorum kendi kendime ( kufur anlamında deil haa ) :D:D:D

ama bazen cok zevkli oluyo yaa :D:D:D
hileci dediklerinizi goruyorum resmen adam hile yapıyor. ama adminde bişi demiyor.. eee bu ulkenin bir avantajımıdır bilemicem ama admin tanıdıgını es geciyor. yeni oyuncu ise cat "ban"....

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Haha :D İsmim çıkmış bir server var. Girer girmez admin kim olursa olsun tak ban atıyo el başlamadan :D Bu kadar mı rezil ederler kendini ya :D Daha banlamaya devam ederlerse Server adreslerini ve adlarını yayınlayacağım burada tüm herkes görsün rezilliklerini :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
OnLT zamanında çevre yapamamışsın dostum gel seninle bir server kiralayalım ;) :D

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
OnLT zamanında çevre yapamamışsın dostum gel seninle bir server kiralayalım ;) :D
:D Yok şimdilik düşünmüyorum ama yaz tatilinde (öğrenci adamız) eğer deniz güneş kumsal olaylarına girmezsem 3 aylık server kiraliyacağım :D O zaman koparız SDN olarak :D