Haber Türkiye'de 58 milyona yakın aktif sosyal medya kullanıcısı olduğu açıklandı

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
2,000
1,658
Sosyal-Medya.jpg

Bakan Uraloğlu, Türkiye'de vatandaşların %78'inin sosyal medya kullandığını ve 58 milyon aktif kullanıcı olduğunu belirtti. Günlük kullanım süresinin dünya ortalamasının üzerinde, yaklaşık 7 saat olduğunu söyledi. Ayrıca, Türkiye'deki düzenlemeler çerçevesinde X (eski adıyla Twitter), Instagram, YouTube, Facebook gibi büyük sosyal medya şirketlerinin ve diğer platformların temsilciliklerini kurarak yasal şartları yerine getirdiklerini ifade etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
2,000
1,658
Millette para olmadığı için, ömrünü sosyal medyada aşağı kaydırmaya adıyor. Günde 7 saat çok korkunç bir süre gerçekten.
12 yaşıma kadar sosyal medyaya ayırdığım süre günlük ortalama 30 dakika falandı. Dışarıda oynardım, sporla uğraşırdım birazda yazılım... Şimdi ki 12 yaşların günde 10 saaten fazlası sosyal medyada geçiyor maalesef...

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,574
3
4,088
358
12 yaşıma kadar sosyal medyaya ayırdığım süre günlük ortalama 30 dakika falandı. Dışarıda oynardım, sporla uğraşırdım birazda yazılım... Şimdi ki 12 yaşların günde 10 saaten fazlası sosyal medyada geçiyor maalesef...
Eğer YouTube sayılmazsa bende günlük ortalama 1 saat Twitter dışında sosyal medya kullanmıyorum. Ama iş YouTube olunca korkunç bir duruma geliyor. :D

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
Ben de aşağı yukarı o yaşlara kadar çok fazla sosyal medyada takılmıyordum ama 13 - 14 yaşlarından sonra artık biraz fazla takılmaya başladım. Sadece Instagram ve YouTube'tan devam etmeyi düşünüyorum aslında. Boş vaktimi daha faydalı şeylere harcamak varken forumlarda pek vakit geçirmem benim gözümde pek mantıklı değil.

crow88

Dekan
1 Aralık 2010
6,110
1
3,222
1,358
59
yalaaaann,yalaaaannn
58 milyonun %30 fake-%10 kullanılmayan hesaplar-% 5 troll hesaplar-%15 civarı bu kişilerin 3 5 10 tane hesapları var, kapatılmayıp ta yeniden açılan hesaplar var, hackerlik yapan ablalarımızın, abilerimizin lamer hesapları var
Türkiye nüfusu 80 milyon -58 milyon=22 milyon marsta yaşıyor
asıl kullanıcı kitlesi
okullardaki öğrenciler, memurlar, fabrikalar

oturun inceleyin, halep oradaysa ,arşın burada, laf aramızda sır olarak kalsın ,benim dahi şu anda yedekte bulundurduğum 4,fake olarak da kullandığım 2 hesabım var.

:):);)

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
yalaaaann,yalaaaannn
58 milyonun %30 fake-%10 kullanılmayan hesaplar-% 5 troll hesaplar-%15 civarı bu kişilerin 3 5 10 tane hesapları var, kapatılmayıp ta yeniden açılan hesaplar var, hackerlik yapan ablalarımızın, abilerimizin lamer hesapları var
asıl kullanıcı kitlesi

oturun inceleyin, halep oradaysa ,arşın burada, laf aramızda sır olarak kalsın ,benim dahi şu anda yedekte bulundurduğum 4,fake olarak da kullandığım 2 hesabım var.

Bende 3 adet YouTube hesabı var mesela. Katılıyorum.

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,466
5
3,736
358
yalaaaann,yalaaaannn
asıl kullanıcı kitlesi

58 milyon, hesap sayısı değil. Aktif kullanıcı.

Son düzenleme:

crow88

Dekan
1 Aralık 2010
6,110
1
3,222
1,358
59
58 milyon hesap sayısı değil. Aktif kullanıcı.
evet ama öyle dediklerine bakma, ayrıca şunu da eklemek isterim en iyi casus programı bu window denen zamazingodur. zamanın birinde microsoftta çalışan yetkili şu demişti ,Türkiye de örnek(esas sayı aklımda kalmadı) 152413 adet korsan windows kullanıcısı var 140 150 arası derse anlarım, ama küsaratlı söylenince dikkatimi çeker. neyse konuya döneyim.
Adamlar şunu demek istiyor, sizin 58 milyon hesabınızı biz takip ediyoruz ,kim nerede ne yapıyor biliyoruz, evinize kadar her şey elimizde. onlar için açık olup ta kullanılmasa dahi o hesap aktiftir.

thruthreign

Guru
Emektar
3 Aralık 2006
23,089
159
7,243
41
İnternet ortamı direkt olarak medya, sosyal medyadır yani. kullanmayan mağarada yaşıyordur, millet günde bilmem kaç saat şurada harcıyorsun çok zararlı bilmem ne diyor, paket dayanmıyor adama. bir oturuşta bilmem kaç şişe deviriyor. dışarı çıksan bile soluduğun havanın temiz olmaması, marketten aldığın gdo'lu ürünlerin bünyene zararı derken say say bitmez. insan oğlu kendine zarar vermeden yaşayamaz bu çağda.

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
2,000
1,658
Benim işim olduğundan dolayı mecbur yoksa hiç kullanmamayı tercih edebilirdim.