Türkiye, telif hakkında ABD nin kara listesinde

Bu konuyu okuyanlar

valtay77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
[size=8pt]ABD yönetiminin, şirketlerinin ürünlerinin telif haklarını yeterince koruyamayan ülkeleri sıraladığı 12 ülkelik "Telif Haklarını İhlal Eden Ülkeler" listesinde Türkiye de var.
Bush yönetimi kararı, ABD'li müzik, film ve diğer lisanslı ürün sahibi şirketlere ait telif haklarının korunmaması nedeni ile aldı. Eleştirilerin özellikle Çin ve Rusya Fe
darasyonu'na yönlendirildiği kararda Türkiye de "öncelikli izlenmesi gereken ülkeler" kategorisinde değerlendirildi. Diğer dokuz ülke arasında; Arjantin, Şili, Mısır, Hindistan, Israil, Lübnan, Tayland, Ukrayna ve Venezuella bulunuyor.
Bu ülkeler dışında 31 ülke de, "düşük seviyede telif hakkı ihlali gerçekleştiren ülkeler" kategorisinde değerlendirildi. Bu kategoriye sokulan ülkeler içinyapılan değerlendirme, bu ülkelerin en üst seviyede koruma sağlayacaklarına dair teminat vermemesinden kaynaklanıyor. Ülkeler arasında; Belarus, Belize, Bolivya, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Guatemala, Macaristan, Endonezya, İtalya, Jamaika, Güney Kore, Kuveyt, Litvanya, Malezya, Meksika, Pakistan, Peru , Filipinler, Polonya, Romanya, Suudi Arabistan, Tayvan, Tacikistan, Türkmenistan, Pakistan, Özbekistan ve Vietnam bulunuyor.

Alıntı.[/size]

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
arkadaşım bi uyarıda bluncam yazının bi tarafı kalın bi tarafı değil bi cöz bu işi istersen :)

neremiz dogru ki orası dogru olsun

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
pehhhh telif hakkıymış boşversene sen yaa o zaman ABD nin de kendi kara listesinin içinde olması lazım

BilgeAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Senelerdir bize attığı kazıklara saysın :D

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Teröre büyük savaş açıp da Irak da katliam yapan dolaylı/dolaysız bu tür faaliyetlere destek veren de ABD değil mi?
Gitsin Küresel Isınmayla uğraşsın.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aslına bakarsak adamlar haklıda.Bir Vista 340 YTL burda vatandaş 340 YTL ye aile geçindiriyo.Yani iki tarafta haklı yapacak bişey yok..

gülşah baydur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben okulu okurken tamamen lisanslı programlar kullandım
işletim sisteminden tüm paket programlara ve yazılım programlarına kadar.
eee okul bitti ben kendimi geliştimek için yada bilgisayarımı ABD nin istediği gibi
lisanslı kullanabilmek için binlerce dolarmı ödicem.Eğer böyle ise buna benim değil devletin
çözüm bulması gerekir, yada bilgisayar kullanımını yasaklaması..
büyük şirketlerden, üniversitelerden ve kamu kuruluşlarından yeterince lisan parası alıyorlar... benden almasada olur.

Bu arada ABD deki pek çok insanda lisansız.

Gülşah

firstdefault

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bize kazık atıyorlar haklarını çalalım mantığı mantıklı değil. evde oturun elinizi işe sürmeyin mi,llet yapsın sizde benden para aldı bunun için diye ağlayın. çalışın siz yapın amerikalılar sizden alsınlar. çalmayın???