Türkiye ne zaman kendi bilgisayar parçaları üreticek ?

Bu konuyu okuyanlar

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Bizim ülkede keşke bilgisayar parçaları üretilse keşke.Kendi ekran kartımızı değil de msi asus gibi fanları soğutmayı yapsalar ama o da olmuyor.Yakında dolar 10 falan oldumu ikinci el bile alamaz çoğu kişi.
Efendim, 2. El zaten kazık.
GT 730 GPU, Letgo.com'da, 1.2k

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Aman gitme. Virüs, pik yaptı.
Maske takıyorum, ayrıca ben intern oluyorum bu sene zaten. Dolayısıyla virüs bulaşacaksa bana, her türlü bulaşacak zaten. Tamam, devletin koyduğu kurallara kesinlikle uyuyorum; ama pandeminin ne zaman biteceği belli değil. O zamana dek eve tıkılıp kalamam.

Düzenleme: Hastanede çalışmak riskli de olsa, hem diplomamı alabilmek hem de para kazanabilmek için çalışmak zorundayım. Bu aralar paraya ihtiyacım var; çünkü şu an kullandığım laptop 7 senelik ve sorun çıkartıyor. Mesela kendi kendine kapanıyor, bazen mouse hiç çalışmıyor, ekran kartı zaten hak getire (GT 520 MX - 64 bit var içinde.) Hayalim, nasip olursa inşallah bu sene HP Omen almak.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Maske takıyorum, ayrıca ben intern oluyorum bu sene zaten. Dolayısıyla virüs bulaşacaksa bana, her türlü bulaşacak zaten. Tamam, devletin koyduğu kurallara kesinlikle uyuyorum; ama pandeminin ne zaman biteceği belli değil. O zamanda dek eve tıkılıp kalamam.
Tabii siz de haklısınız.
Ama, dışarıda kurallara uymayan hatta "virüs, dış güçlerin oyunu" diyen insanlar var.

567914

Asistan
Reaksiyon puanı
178
Casper gibi türk bilgisayar markaları var sağolsun, Çin üretimi ucuz parçalarla bilgisayar toplayıp yerli üretim bilgisayar diye bize kakalıyorlar, yetmiyor mu bu kadar yerlilik?

• Komik
Reactions: bud

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Tabii siz de haklısınız.
Ama, dışarıda kurallara uymayan hatta "virüs, dış güçlerin oyunu" diyen insanlar var.
Onlara zaten ASLA bulaşmıyorum; çünkü bu ülkenin polisi bile dayak yiyor sırf vatandaşı uyardığı için. Kaldı ki ben markete gezmeye gitmiyorum ki. 3-5 atıştırmalık alıp, çıkıyorum, bu da taş çatlasın 10 dk sürer.

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
Onlara zaten ASLA bulaşmıyorum; çünkü bu ülkenin polisi bile dayak yiyor sırf vatandaşı uyardığı için. Kaldı ki ben markete gezmeye gitmiyorum ki. 3-5 atıştırmalık alıp, çıkıyorum, bu da taş çatlasın 10 dk sürer.
benim tanıdığım bütün öğretmenlerim casper dan dan şikayetçi

hatta bir öğretmen beleşe verseler gene almam demişti

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
ben anlayacağımı anladım gökten işlemci yağdığında ancak ve ancak ekran kartı üreticeğiz...

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Uretirsek ilk celeron gibi birşey olur alınmaz destek olmadığı için batar

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Gta yasaklayan bir ülkeyiz, ekran kartı üretimi beklemek iyimserlik. Oyun piyasasında dönen paradan haberleri bile yok.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
benim tanıdığım bütün öğretmenlerim casper dan dan şikayetçi

hatta bir öğretmen beleşe verseler gene almam demişti
Dikkat edersen ben "Casper alırım." demedim zaten. Gerçi Omen meselesi bir doktoru zorlar; ama yapacak bir şey yok. Böbreğimi satsam, olur mu acaba?

Son düzenleme:

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
bilmem kaçıncı yılın bilmem kaçıncı ayında