Türkiye MANGA İle Eurovision'a Geri Dönüyor İddiası!

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
23
Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışmasına 6 yıl aradan sonra yeniden katılması gündeme geldi. Bu kapsamda ön hazırlıklar yapıldığı, bazı sanatçılara da teklif sunulduğu öğrenildi.

turkiye-eurovision-a-geri-mi-donuyor-manga-dan-surpriz-tweet--9603118.Jpeg1975 yılında Semiha Yankı ile ilk kez Eurovision Şarkı Yarışmasına katılan Türkiye, 2003 yılında Sertab Erenerin Everyway That I Can şarkısıyla tarihinde ilk kez birinciliği elde ederken, en son 2012 yılında Can Bonomo ile yer aldığı yarışmaya o tarihten sonra bir daha katılmama kararı aldı. Komşu ülkelerin, siyasi çıkarlarını ön plana alarak oylarını şarkılara göre değil, ülkelere göre verdiği iddiasıyla 5 yıldır bu yarışmada yer almayan Türkiye'nin önümüzdeki yıl Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenecek yarışmaya yeniden katılmak için ön hazırlıklara başladığı öne sürüldü. Hazırlıklar kapsamında bazı sanatçılara teklif götürülürken, daha önce yarışmada Türkiyeyi temsil etmiş isimlerle de görüşmeler yapıldığı ve fikir alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

MANGA: TEKLİF ALMADIK

Eurovision Şarkı Yarışmasına Türkiyenin tekrar katılma ihtimalinin gündeme gelmesinin ardından, 2010 yılında We Could Be The Same şarkısıyla yarışmada ikinci olan Manga grubu, Twitter hesabından Eurovision? Yine yeniden şeklinde bir paylaşımda bulundu. Bunun üzerine Manganın 2018 yılında düzenlenecek yarışmada yeniden Türkiyeyi temsil edeceği iddiaları gündeme geldi. Gruptan yapılan açıklamada ise böyle bir durumun söz konusu olmadığı belirtilerek, kendilerine herhangi bir teklif gelmediği, Eurovisionda Türkiyeyi temsil etmiş bir grup oldukları için böyle bir paylaşımda bulundukları belirtildi.

Türkiye Eurovision'a geri mi dönüyor? 

Son mesajlar

Üst