"Türkiye Ligi daha önemli"

mazruf

Guru
Onursal Üye
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, 4-0'lık Dortmund yenilgisi sonrası tartışılacak açıklamalar yaptı. İtalyan hoca, Türkiye Ligi'nin Şampiyonlar Ligi'nden daha önemli olduğunu söyledi.Hedefi açıkladı, şaşırttı!

4-0'lık Dortmund yenilgisi Galatasaray'ı Avrupa'da havlu atma hoktasına getirirken, Teknik Direktör Prandelli, tartışılacak açıklamalar yaptı.

Maçın ardından D-Smart'ın canlı yayınında soruları yanıtlayan İtalyan Hoca, "Süper Lig Şampiyonlar Ligi'nden önemli" dedi.

Prandelli, Dortmund yenilgisini "Onlar iyi koşan, yıllardır birlikte oynayan ve Şampiyonlar Lİgi'ni hedefleyen bir takım. Bizim ise gelişmemiz, gelişme göstermemiz gerekiyor" diye özetledi.

"LİG DAHA ÖNEMLİ"

Olcan, Bruma ve Veysel'in kadroya alınmama sebeplerinin sorulması üzerine ise İtalyan Hoca, dışarıda olanların her zaman daha iyi gibi gözüktüğünü vurgulayarak "Bruma'nın hafif bir sakatlığı vardı. Olcay Fenerbahçe'ye karşı 2 gün önce dişini sıkarak oynadı, küçük bir sakatlığı vardı. Olcan'ı lig daha önemli olduğu için lige sakladım. Veysel'i de dinlendirmek istedim, herkes için koşan, çok mesafe kateden bir oyuncu" dedi.

Prandelli, göreve 4. yıldız için getirildiğini de söyleyerek "Hedefimiz Süper Lig'de şampiyonluk" dedi.

KAYNAK
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
aslında bakıldığında mantıklı karalar. şampiyonlar liginde en fazla 1 grup atlayabilir kimse hayal kurmasın. sadece gs için demiyorum. avrupadaki tüm takımlarımız için. bizim ligimiz futbol ligi değil para ligi adamlar. bakıldığında zaten çok bariz belli oluyor. 90 dk koşan bir takım karşısında kondisyonunuz 120 dk lık olması lazım ki birşeyler olsun. atağa çıktıkdan sonra veysel gibi geri dönemeyen adamlarla bu iş olmaz.
 
Üst