'Türkiye için oynarım'

doesluck

Profesör
Galatasaray'ın Brezilyalı oyun kurucusu Cassio Lincoln, A Milli Takım'a göz kırptı. Bu sezon ortaya koyduğu futbol ile sarı-kırmızılıların en büyük silahı haline gelen Lincoln, "Türk Milli Takımı’ndan teklif gelirse geri çevirmem" dedi.

Aralık 2008 Çarşamba
Turkcell Süper Lig'de sezonun ilk devresinde sergilediği performan ile yıldızlaşan Cassio Lincoln, Galatasaray Dergisi'nin ocak sayısına verdiği röportajda Türkiye için oynamayı istediğini açıkladı.

Futbol Federasyonu ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e sıcak mesajlar gönderen Lincoln, ay-yıldızlı takıma hazır olduğunu söyledi.

Schalke'de top koştururken Alman vatandaşlığına geçerek milli takım forması giymesi gündeme gelen sambacı, "Almanya'da en iyi futbolcular arasında gösterildiğim zamanlar bu konu gündeme geldi. Fakat ben o dönemde 24-25 yaşındaydım ve her an Brezilya Milli Takımı'na çağırılma ihtimalim vardı. Bu nedenle bana yöneltilen teklifleri hiçbir zaman olumlu karşılamadım. Bugün ise daha tecrübeliyim. Öyle zannediyorum ki bugün Türk Milli Takımı'ndan teklif gelse, kesinlikle geri çevirmem" dedi.

1999 yılında henüz 20 yaşındayken Brezilya'nın Avustralya'ya karşı oynadığı 2 hazırlık karşılşamasında forma giyen Cassio Lincoln'ün Türk Milli Takımı'nda oynama şansı bulunuyor.

Cassio Lincoln, bu sezonki başarılı performansıyla ilgili soruları da yanıtladı. Brezilyalı futbolcu, "Bence bu durum sadece takımın bana ihtiyaç duyduğunu değil, benim de takıma ne kadar ihtiyaç duyduğumu ve takıma ne kadar önem verdiğimi gösteriyor. Bu tamamen karşılıklı bir şey. Galatasaray'a önem veriyorum ve dolayısıyla böyle bir durum ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.

kaynak : http://www.ntvspor.net/Pages/31109.ASP
 

adem54

Doçent
Ya bu TÜRK MİLLİ TAKIMI

Türkiye'ye gelmiş sözde iyi yabancı oyuncu takımı değil !!!!


Bu takımda Türk anne-babadan doğmuş oyunculardan başkası oynayamaz.

Milli takım kavramını yok ediyorlar!
 

zelenga

Profesör
bi linkolnümüz eksikti o da gelirse brezilya milli takımı olma yolundaki adımlarımız daha bi sağlamlaşır...
 

astronash

Asistan
çok çok rahat oynar. bende sadece türklerin oynaması taraftarıyım ama o olay geçti bir kere.. lincolnden faydalanılmalı.. lipton diyen arkadaş futbol yerine amerikan futbolu falan izlemiş olmalı...
 

aliihsangs12

Profesör
Lincoln'e kötü haber!

Teklif gelirse Türk vatandaşlığına geçerek, A Milli Takım’da oynamak istediğini söyleyen Galatasaraylı Cassio Lincoln’ün bu hayalinin asgari 5 yıl gerçekleşemeyeceği belirlendi.

Futbol Federasyonu ile Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim’e mesaj gönderen Brezilyalı yıldızın, FIFA kuralları ve federasyon talimatlarına göre bugün vatandaşlığa geçse bile 2014’ten önce Türk statüsünde oynayamayacağı ve ay-yıldızlı formayı giyemeyeceği bildirildi. İki yıl önce başlayan Türk vatandaşlığına geçme furyasının önüne geçmek amacıyla Futbol Federasyonu’nun 2007 Haziran’da aldığı karar ve FIFA’nın geçen Mayıs’ta Sydney’deki genel kurulunda benimsediği, “Beş yıl bekleme” zorunluluğunun Lincoln’ün yolunu tıkadığı ortaya çıktı.

Lincoln’ün, Bakanlar Kurulu kararı ile vatandaşlık yasasının, “İstisnai vatandaşlığa alınma” başlıklı 7. maddesine göre Türk vatandaşı olmasının mevcut talimatları ortadan kaldıramayacağına dikkat çeken federasyon yetkilileri, “Galatasaraylı bu oyuncu istisnai durumdan yararlanıp vatandaş olsa bile Süper Lig’de Türk statüsünde oynayamaz. Bu hakkı kazanması için 5 yıl aralıksız bu ülkede futbol oynaması ve ikamet etmesi gerekir” diye konuştu.

Brezilyalı yıldızın, Milli Takım’da oynamasının da mümkün olmadığını belirten yetkililer, “FIFA kuralları gereği bir oyuncunun milli takım tercihini 21 yaşını dolduruncaya kadar yapması zorunlu. Lincoln şu an 29 yaşında. Zaten kendi ülkesinde U-17 ve U-19 Milli Takımları’nda forma giydiğine dair bilgiler var. Bu olmasa bile tercih yaşını geçtiği için milli takımda oynayamaz” ifadelerini kullandı. Galatasaray kulübü konuyla ilgili başvuru yaptığı takdirde federasyonun belirtilen koşulların yerine getirilmesini isteyeceği öğrenildi.

Kaynak
 

kramp34

Doçent
Lincoln avrupada tanınan bir futbolcudur. Türkiye için hayırlısı olsun ne diyelim Aurelio oynuyor Lincoln neden oynamasın dimi ama :)

Not: Ortamı germeyin konunun dışına çıkmayın. Aksi taktirde konuyu kilitleyeceğim.
 

Son mesajlar

Üst