Türkiye Havacılığın En Hızlı Toparlandığı Beşinci Ülke Oldu!

Bu konuyu okuyanlar

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
Havacılık sektörünündeki gelişmelerden direkt olarak turizim sektörü etkileniyor. Beraberinde eğlence sektörü restoran ve kafelerde etkilenenler arasında buradaki her sektör ekonomik olarak birbirine bağlı durumda. Pandemi döneminde yine sağlık sisteminin yeterliliği ve krizin ne şekilde yönetildiği de önemli bir faktör. Bu süreçte her ülke ekonomik olarak kendini toparlamaya çalışıyor.

Mastercard tarafından yayınlanan Recovery Insights: Travel Check-In raporuna göre Türkiye havacılık sektörünün en hızlı toparlandığı 5’inci ülke oldu. Geçtiğimiz hafta Türk Hava Yolları avrupada en fazla uçuş yapan 2. havayolu şirketi olmuştu. Zaten iç hatlarda doluluk oranı ve seyahat sıklığı fazla avrupada da en fazla uçuş yapan Türkiye. Hindistan ve Brezilya sekizinci ve dokuzuncu sıraya yerleşti.

Kaynak : Mastercard Turizm Araştırması: Türkiye havacılığın en hızlı toparlandığı beşinci ülke

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Bu haber rabet görmez bu forumda...

Yok mu şöyle Türkiye battı bitti sonuncu oldu havacılık sektörü yerlerde insanlar kan ağlıyor diyen bir kaynak =? Öyle olsa 6 sayfa yorum gelir...

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
THY farkı.. Zaten tüm dünya memnun. Ben hiç o uçakla yolculuk yapmadım. Sunexpress ile yolculuk yapmıştım. Diğer uçaklarla bu uçakları birbirinden ayıran fark nedir? Gerçi kimse iş tecrübesini söylemez ama yolculuk yapanların tecrübesi önemli bu noktada. Yani hizmet kalitesi mi iyi?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
Bu haber rabet görmez bu forumda...

Yok mu şöyle Türkiye battı bitti sonuncu oldu havacılık sektörü yerlerde insanlar kan ağlıyor diyen bir kaynak =? Öyle olsa 6 sayfa yorum gelir...
Sen gerçekten çok garipsin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Sen gerçekten çok garipsin.

Bunlar gerçekler. Forumda bu tarz konulara bir bak bakalım 2-3 mesaj geliyor mu ? Birde diğer türlü benim söylediğim konulara kaç sayfa mesaj geliyor ? Gözün gördüğünüde inkar ediyorsunuz resmen...

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
THY farkı.. Zaten tüm dünya memnun. Ben hiç o uçakla yolculuk yapmadım. Sunexpress ile yolculuk yapmıştım. Diğer uçaklarla bu uçakları birbirinden ayıran fark nedir? Gerçi kimse iş tecrübesini söylemez ama yolculuk yapanların tecrübesi önemli bu noktada. Yani hizmet kalitesi mi iyi?

Bugüne kadar 7 kere uçak ile ulaşım sağladım. İkisi yurtdışı gidiş dönüş biri yurtiçi tek yön gidiş bir de gidiş dönüş uçuştu. THY,Anadolujet,Pegasus ve Atlasjet deneyimim oldu. Tabiki de THY diğerlerinden açık ara hizmeti ile önde. Ama kullanılan uçaklar güzergah kapasitesi ve sefer sayısına göre belli. Yani aynı model uçakları kullanıyor firmalar ama kabin içi hizmet her şeyi değiştiriyor.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
Bunlar gerçekler. Forumda bu tarz konulara bir bak bakalım 2-3 mesaj geliyor mu ? Birde diğer türlü benim söylediğim konulara kaç sayfa mesaj geliyor ? Gözün gördüğünüde inkar ediyorsunuz resmen...
Çünkü diğer konularda tartışılacak çok şey var ve herkes birbiriyle tartıştığı için çok fazla yorum geliyor. Bu tarz bir konuda tartışacak ne var?

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
Evet güzel konularda başarımızı kutlayıp tebrik etmemek zor olmasa gerek :) THY globalde bizi en iyi temsil eden markamız bir de bu pandemi krizinde pek çok güçlü rakibini geride bıraktı

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Çünkü diğer konularda tartışılacak çok şey var ve herkes birbiriyle tartıştığı için çok fazla yorum geliyor. Bu tarz bir konuda tartışacak ne var?
Onu demek istemiyor olabilir. Belki iyi şeyler olunca tebrik etmeyen muhalifler için ironi amaçlı yazmış olabilir.

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
Sunexpress'in zaten %50 Türk Hava Yollarına ait :) hizmet veren firma, verilen hizmetlerin bilete dâhil olması, bileti aldığınız zaman ekstra bir ücret ödememeniz. Aslında size sadece bir bilet değil yolculuğunuz boyunca bir konfor vaad ediyorlar. İstatistiksel sonuçlara bakıldığı zaman avruda da da tükkiye de en fazla tercih edilen THY demek ki bir hizmet kalitesi var ve insanlar onu tercih ediyor. Burada yine destinasyon ağının geniş olması direkt uçuşların olması yine önemli bir faktör insanlar bunlara göre tercih yapıyor

monarosa

Asistan
Reaksiyon puanı
74
güzel bir haber başarılarımız daim olsun