Türkiye Garantili VS Delta Garantili (Redmi Note 7)

Bu konuyu okuyanlar

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Merhabalar

Yakın zamanda Redmi Note 7 alacağım fakatkarşıma 2 seçenek çıkıyor biri Xiaomi Türkiye Garantili diğeri ise Delta Servis Garanti.
Aralarında yaklaşık olarak 100-150 TL lik bir fark var.Acaba ucuza kaçıp Delta Servis Garantili bir telefon almam beni çok sıkıntıya sokar mı ?
Delta Servisin çok bir dezavantajı olur mu,yani arıza yapan telefon değiştirmemek için ellerinden geleni yaparlar mı ?
Kısacası bu konu hakkında biraz bilgi istiyorum :)

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Merhabalar

Yakın zamanda Redmi Note 7 alacağım fakatkarşıma 2 seçenek çıkıyor biri Xiaomi Türkiye Garantili diğeri ise Delta Servis Garanti.
Aralarında yaklaşık olarak 100-150 TL lik bir fark var.Acaba ucuza kaçıp Delta Servis Garantili bir telefon almam beni çok sıkıntıya sokar mı ?
Delta Servisin çok bir dezavantajı olur mu,yani arıza yapan telefon değiştirmemek için ellerinden geleni yaparlar mı ?
Delta hakkında hiç iyi bir yorum göremedim. O yüzden türkiye garantili al kafan rahat olsun.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Delta hakkında hiç iyi bir yorum göremedim. O yüzden türkiye garantili al kafan rahat olsun.
Bende kullanıcı yorumlarında Servis ile ilgili bir yorum görmedim fakat 100-150 TL az para değil,neden çöpe gitsin ki,almışken ekonomik alayım dedim.

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Merhabalar

bence delta garantili al sonra kasko yaptır

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Delta Teknik Servis - Delta Servis Şikayet & Yorum - Şikayetvar
Bakarak “Delta Servis’’ memnuniyetini görebilirsiniz
Daha kesin bir cevap olamazdı sanırım :)Beni büyük bir hatadan kurtardınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama kullanıcı hatası olduğunda mesela ekranı kırdığınızda para vermiyorsunuz
Bütçem maksimum 2000,daha üstüne çıkamıyorum maalesef.
Kasko telefonu aldıktan sonra da yapılabiliyor diye biliyorum belki 2-3 ay sonra kasko yaptırabilirim.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Cihaz’da aradığınız özellik nedir ? Bataryası yüksek olsun,oyun oynamalık cihaz olsun... vs gibi ? :)

Daha kesin bir cevap olamazdı sanırım :)Beni büyük bir hatadan kurtardınız.

Bütçem maksimum 2000,daha üstüne çıkamıyorum maalesef.
Kasko telefonu aldıktan sonra da yapılabiliyor diye biliyorum belki 2-3 ay sonra kasko yaptırabilirim.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Cihaz’da aradığınız özellik nedir ? Bataryası yüksek olsun,oyun oynamalık cihaz olsun... vs gibi ? :)
Uzun süre araştırdım sanırım youtube da ne kadar Türkçe inceleme videosu varsa izledim,güzel telefon ve bu fiyat bandında en iyisi.(Redmi Note 7)
Oyun oynarım,PUBG mobile planlıyorum ki bunu orta ayarlarda oynatıyor
Batarya iyi olmalı,oyun oynamayı sevdiğimden dolayı uzun süre gitmesi iyi oluyor,kullanıcı yorumlarında sabahtan akşama kadar dayandığı söyleniyor.
Kamera performansını beğendim,mate 20 lite,A50,mi8 lite gibi telefonlarla incelemelerini seyrettim ve onlardan daha iyi olduğunu gördüm.
Biraz sakarımdır düşürme ve suya dayanıklılık testlerini izlediğimde düşündüğümden daha sağlam ve su geçirmez olduğunu gördüm.
Su Geçirmezlik/Sağlamlık
İşlemcisi ortalama bir işlemci
Video kayır FPS lerinde bazı telefonlarda 60 fps bile yokken bunda 1080P 120 Fps seçeneği bile var,buda beni kendisine çekti.

Tek sıkıntısı sanırım telefonun kamerası biraz fazla dışarıda.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bence türkiye garantili alın yada isterseniz a50 samsung öneririm kamera dışında daha iyi cihaz her yönden.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bence türkiye garantili alın yada isterseniz a50 samsung öneririm kamera dışında daha iyi cihaz her yönden.
Bütçemi baya aşıyor,ayrıca arka kapağının plastik olması ve parmak izi okuyucusunun yavaş çalışması biraz kötü olmuş.Bunlar düzgün olsa da alamazdım zaten,maalesef bütçem bu.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bütçemi baya aşıyor,ayrıca arka kapağının plastik olması ve parmak izi okuyucusunun yavaş çalışması biraz kötü olmuş.Bunlar düzgün olsa da alamazdım zaten,maalesef bütçem bu.

Sahibindende araştırsan bulabilirsin bütçe nedir? Parmak izi okuyucusu düzeltilmiş biraz diyorlar, kasa zaten kılıfla kullanırsın çokta sorun olmaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Bütçe 2000 üzeri çıkamazsanız redmi note7 öneririm. A50 malesef o fiyata yok.

Ama şunlarıda belirteyim 4.5g ve görüşme problemleri sık olan bir model redmi note 7 benim o modeli önermemeye çalışmam biraz ondan daha da araştırsam başka şeylerde çıkabilir sonuçta sizin için diyorum. Size iyi bir cihaz denk gelir yada sorun yaşamazsınız onu bilemem tamamen şansınıza. Kağıtta yazana baksak zaten xiaomi hayır kurumu. :)

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Uyarı için teşekkür ederim,kullanıcı yorumlarına güveniyorum ben,hepsiburada da 425 yorum var ve 5 yıldız üzerinden 4.5 almış bu çok iyi bir rakam.
Kötü yorumlardan bir kaç örnek vereyim
Bu fiyata daha iyi tercihler var diyen birisi var,daha iyi bir tercih olduğunu sanmıyorum.
Kamerası 48mp ama hiç iyi çekim yapmıyor demiş,youtube dan kamera performansına baktığımda resimler beni oldukça tatmin etti.
Birisi kargodan şikayet etmiş.
Zaten 10 tane 1 yıldızlık yorum var 2-3 yıldızlık yorumlarda aynı 1 yıldızlıklar gibi saçma sapan şeyler.İçerisinden kulaklık çıkmıyor diye 1 yıldız veren var,bir kutu açılımı izlese bu detayı fark ederdi zaten.

425 yorumun 300 tanesi 5 yıldız,84 tanesi 4 yıldız,bu beni baya bir rahatlatıyor,insanların yaklaşık olarak %90-95 i memnun kalmış,kargo gecikmesinden ve saçma sapan yorumlardan gelen kötü puanlar olmasa çok daha iyi sonuçlarla gelirdi.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Merhabalar

Delta servis garantisinden uzak durun. Eski telefonum Delta garantiliydi, hiç tavsiye etmem.
Samsung son güncellemesi ile parmak izi okuyucusunu ve kamerasını düzeltti. A50 kamera konusunda da Redmi Note 7 modelinden daha iyi cihaz.
Uyarı için teşekkür ederim,kullanıcı yorumlarına güveniyorum ben,hepsiburada da 425 yorum var ve 5 yıldız üzerinden 4.5 almış bu çok iyi bir rakam.
Kötü yorumlardan bir kaç örnek vereyim
Bu fiyata daha iyi tercihler var diyen birisi var,daha iyi bir tercih olduğunu sanmıyorum.
Kamerası 48mp ama hiç iyi çekim yapmıyor demiş,youtube dan kamera performansına baktığımda resimler beni oldukça tatmin etti.
Birisi kargodan şikayet etmiş.
Zaten 10 tane 1 yıldızlık yorum var 2-3 yıldızlık yorumlarda aynı 1 yıldızlıklar gibi saçma sapan şeyler.İçerisinden kulaklık çıkmıyor diye 1 yıldız veren var,bir kutu açılımı izlese bu detayı fark ederdi zaten.

425 yorumun 300 tanesi 5 yıldız,84 tanesi 4 yıldız,bu beni baya bir rahatlatıyor,insanların yaklaşık olarak %90-95 i memnun kalmış,kargo gecikmesinden ve saçma sapan yorumlardan gelen kötü puanlar olmasa çok daha iyi sonuçlarla gelirdi.
Birçoğu paralı yorumlara göre hareket etmemenizi öneririm. Bütün markalar reklam yaparmışçasına yorum satın alıyorlar dostum. Redmi Note 7'nin sıkıntılarından bahsedeyim. Hayalet ekran/ısınma/batarya/şebeke/ses konularında sıkıntıları var. Ses çıkışı kalitesizliği bütün Xiaomi cihazlarda var, video çekiyorsanız hiç tavsiye etmem. Oyun oynuyorsanız da ısınma sıkıntısı büyük baş ağrısı. Youtubedan rahatlıkla görebileceğiniz bir konudan bahsedeyim. Redmi Note 7 snapdragon 660 kullanan bir cihaz. Normalde bu işlemci orta seviye/iş görebilecek bir işlemcidir. Ama Redmi Note 7 modelinin fazla ısınması performansı %60 seviyelerine kadar düşürüyor. A50 modelinde çok eleştirilen exynos işlemcide ise bu seviye %90 civarında, yani Redmi Note 7 ısındıkça neredeyse yarı yarıya performans kaybederken A50 onda bir kadar performans düşürüyor. Bir diğer konu şebeke. Şu an neredeyse bütün Xiaomi modellerinde bu sıkıntı çok sık rastlanıyor. Özellikle son güncellemelerden sonra bütün cihazlarını bozdular. Mi 8 Lite şebekesi ters düz oldu, Mi 9 SE gece modunda kendini kilitlemeye başladı, RN7 ısınma ve şebeke sorunlarıyla uğraşıyor. Sizin izlediğiniz inceleme videolarını da az çok tahmin edebiliyorum. A50 modeli ilk çıktığında kamerası bildiğiniz bozuktu, forumdaki bazı arkadaşlar yazdıklarımı belki hatırlarlar. Şu an kamerasını da düzelttiler, Redmi Note 7 özellikle ön kamerada toz olur A50'nin yanında. Aradaki şu farka dikkat çekmek için söylüyorum, ilk çıktığında herkesin önerdiği/beğendiği Xiaomi modelleri hem zamanla hem de güncellemelerle bozulurken Samsung gibi her yerde eleştirilen bir firma kendi cihazının arkasında durup birkaç ay içerisinde güncelleme desteğiyle cihazı düzeltti. Bir de işin satış sonrası/garanti kısmı var, Xiaomi bu konuda da kötü diyebilirim. Sahibinden sitesinde 2200 liraya Samsung A50 satılıyor kapalı kutu, sıfır cihaz. Eğer bütçeniz yetecekse en iyi tercih şu an için bu olur. Eğer bütçe yetmezse ve rom/twrp işlerinden biraz anlıyorsanız Redmi Note 7 de alabilirsiniz. Xiaomi'nin otomatik güncellemeleriyle sıkıntı yaşadığınız takdirde eu romlarına geçiş yapabilmek en azından bir nebze cihazı rahatlatabiliyor. Teknoloji biraz da şans işi tabii ki.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bilgi için sağol.
Bütçemi maalesef artıramıyorum,1500TL den buralara kadar artırdım 2000 i geçmem imkansız.
Rom vs TWRP işinden pek anlamam fakat zor değilse yapabilirim,riski var mıdır ?Birde GCAM varmış,onu yükleyince kamera daha iyi oluyormuş,o sıkıntı değil.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Uzun süre araştırdım sanırım youtube da ne kadar Türkçe inceleme videosu varsa izledim,güzel telefon ve bu fiyat bandında en iyisi.(Redmi Note 7)
Oyun oynarım,PUBG mobile planlıyorum ki bunu orta ayarlarda oynatıyor
Batarya iyi olmalı,oyun oynamayı sevdiğimden dolayı uzun süre gitmesi iyi oluyor,kullanıcı yorumlarında sabahtan akşama kadar dayandığı söyleniyor.
Kamera performansını beğendim,mate 20 lite,A50,mi8 lite gibi telefonlarla incelemelerini seyrettim ve onlardan daha iyi olduğunu gördüm.
Biraz sakarımdır düşürme ve suya dayanıklılık testlerini izlediğimde düşündüğümden daha sağlam ve su geçirmez olduğunu gördüm.
Su Geçirmezlik/Sağlamlık
İşlemcisi ortalama bir işlemci
Video kayır FPS lerinde bazı telefonlarda 60 fps bile yokken bunda 1080P 120 Fps seçeneği bile var,buda beni kendisine çekti.

Tek sıkıntısı sanırım telefonun kamerası biraz fazla dışarıda.
Erdi Bey’in inceleme videolarını tarafsız yorumunu çok beğenmekteyim. Eğer izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.. :)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Bilgi için sağol.
Bütçemi maalesef artıramıyorum,1500TL den buralara kadar artırdım 2000 i geçmem imkansız.
Rom vs TWRP işinden pek anlamam fakat zor değilse yapabilirim,riski var mıdır ?Birde GCAM varmış,onu yükleyince kamera daha iyi oluyormuş,o sıkıntı değil.
Rom/twrp işlerinden anlamıyorsanız hiç bulaşmayın, cihazı kilitleyip kullanılamaz hale getirme ihtimaliniz bir hayli yüksek. Gcam bir nebze düzeltiyor doğru ama yine de çok iyi diyemem. Daha uygun fiyat olan GM 9 Pro modeline de bakabilirsiniz, birçok konuda daha iyi diyebilirim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Erdi Bey’in inceleme videolarını tarafsız yorumunu çok beğenmekteyim. Eğer izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.. :)

Erdi yine bir nebze tarafsız gibi olsada "hepsi" para için yapıyor gidin forumlarda kullanıcı yorumlarına bakın her güncellemede telefonların bir tarafı yamuluyor dersenki hiç güncelleme yapmam bilemem ama xiaomi telefonlar borsa grafiği gibi çok inişli çıkışlı performans veriyor bu konuda stabil değil pek hemen hemen tüm xiaomi konularını aşağı yukarı bilirim yukarda arkadaşın dediği doğru huzuru bulanda custom eu romda filan buluyor ama o da pek orjinal değil. :( demek istediğim 3. parti yani.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Rom/twrp işlerinden anlamıyorsanız hiç bulaşmayın, cihazı kilitleyip kullanılamaz hale getirme ihtimaliniz bir hayli yüksek. Gcam bir nebze düzeltiyor doğru ama yine de çok iyi diyemem. Daha uygun fiyat olan GM 9 Pro modeline de bakabilirsiniz, birçok konuda daha iyi diyebilirim
GM 9 Pro ya pek sıcak bakamıyorum,önceden gelen bir ön yargı var.Çok kalitesiz cihazları vardı düzelttiler mi bilmiyorum,ayrıca tasarım olarakta hiç içime sinmedi :(
2000TL bandında başka hangi seçeneğim var.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Gm xiaomi'den beter... tabi yorumlarda belirtilene göre.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Erdi yine bir nebze tarafsız gibi olsada "hepsi" para için yapıyor gidin forumlarda kullanıcı yorumlarına bakın her güncellemede telefonların bir tarafı yamuluyor dersenki hiç güncelleme yapmam bilemem ama xiaomi telefonlar borsa grafiği gibi çok inişli çıkışlı performans veriyor bu konuda stabil değil pek hemen hemen tüm xiaomi konularını aşağı yukarı bilirim yukarda arkadaşın dediği doğru huzuru bulanda custom eu romda filan buluyor ama o da pek orjinal değil. :( demek istediğim 3. parti yani.
Offf para için video işini söylemeyin forum karışır vallahi :) ? evet performans olayını yabancı sitelerden çok görmüştüm o durum gerçek mi ya ?:(

Gm xiaomi'den beter... tabi yorumlarda belirtilene göre.
GM 9 Pro gerçekten öyle bir cihaz ki; kimi aşırı övüyor kimi aşırı nefret kusuyor.. Bir türlü anlam veremediğim cihazlardandır.. ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bu durumda GM 9 Pro ve Redmi Note 7 den başka öneriniz var mı ?

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
GM 9 Pro ya pek sıcak bakamıyorum,önceden gelen bir ön yargı var.Çok kalitesiz cihazları vardı düzelttiler mi bilmiyorum,ayrıca tasarım olarakta hiç içime sinmedi :(
2000TL bandında başka hangi seçeneğim var.
GM marka olarak pek sevdiğim bir marka değil ama 9 Pro modelinde birçok sıkıntıyı düzeltmişler. Yiğidi öldür hakkını yeme, çok iyi cihaz özellikleri bakımından. Kaliteli cihaz ararken Xiaomi tercih etmek mantıklı olmaz, Çin için Xiaomi neyse bizim için de GM öyle birer markadır. Benim fikrim şu an için bütçeyi zorlayıp 2200 liradan A50 almanız daha mantıklı olacağı yönünde ama bütçeyi zorlama durumunuz yoksa bir takım sıkıntıları göz önüne almak mantıklı olacaktır. GM ve Xiaomi çok güvenilir markalar değiller, ilk tercih olarak tavsiye etmiyorum pek bu iki markayı. Özellikleri bakımından gayet iyi cihazlar ama sıkıntı yaşamanız muhtemel, bu durumda o özellikleri kullanamama durumunuz da oluyor. Mesela 1800 liraya Samsung A30 modeli var, günlük kullanım için gayet iş görür. Lakin oyun performansı ve kamera performansı isteyince çok iyi sonuçlar alamayabilirsiniz. Bu fiyat bandındaki cihazlar genellikle bunlar, Honor 8X var, kötü bir cihaz değil, mağazada denk gelirseniz bir inceleyin derim. İyi bir işlemci ve iyi bir kameraya aynı anda sahip olmak bu fiyat aralığında ne yazık ki riskli. Huawei/Honor/Samsung modellerini tavsiye ederim, şu an için birçok konuda daha güvenilirler.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
GM marka olarak pek sevdiğim bir marka değil ama 9 Pro modelinde birçok sıkıntıyı düzeltmişler. Yiğidi öldür hakkını yeme, çok iyi cihaz özellikleri bakımından. Kaliteli cihaz ararken Xiaomi tercih etmek mantıklı olmaz, Çin için Xiaomi neyse bizim için de GM öyle birer markadır. Benim fikrim şu an için bütçeyi zorlayıp 2200 liradan A50 almanız daha mantıklı olacağı yönünde ama bütçeyi zorlama durumunuz yoksa bir takım sıkıntıları göz önüne almak mantıklı olacaktır. GM ve Xiaomi çok güvenilir markalar değiller, ilk tercih olarak tavsiye etmiyorum pek bu iki markayı. Özellikleri bakımından gayet iyi cihazlar ama sıkıntı yaşamanız muhtemel, bu durumda o özellikleri kullanamama durumunuz da oluyor. Mesela 1800 liraya Samsung A30 modeli var, günlük kullanım için gayet iş görür. Lakin oyun performansı ve kamera performansı isteyince çok iyi sonuçlar alamayabilirsiniz. Bu fiyat bandındaki cihazlar genellikle bunlar, Honor 8X var, kötü bir cihaz değil, mağazada denk gelirseniz bir inceleyin derim. İyi bir işlemci ve iyi bir kameraya aynı anda sahip olmak bu fiyat aralığında ne yazık ki riskli. Huawei/Honor/Samsung modellerini tavsiye ederim, şu an için birçok konuda daha güvenilirler.
Teşekkürler bir bakacağım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bu arada redmi note 7 parlaklığı 300nit'miş bilginiz olsun ortalama bir telefon parlaklığı min 450 ortalama 500nit oluyormuş bilginiz olsun. 300/500 deyip geçmemek lazım :D